loading...

AKTUALNOŚCI

Zamknij wpis


 • 2 NIEDZIELA ADWENTU (04.12.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś przeżywamy DRUGĄ NIEDZIELĘ ADWENTU. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśnienia więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje cna siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić.

  Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III/IV wieku, która jest patronką górników i hutników. Z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest DNIEM MODLITW W INTENCJI BEZROBOTNYCH, przez Jej wstawiennictwo polecamy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy.

  W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII DZIEŃ MODLITW I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

  4 dni temu, 2022-12-03 197
 • POLSKIE WIGILIE 1863-1989. SPOTKANIE Z RADOSŁAWEM ŁOSIEWICZEM

  DUSZPASTERSTWO MŁODYCH PRZYSTAŃ oraz wspólnota MĘSKIEGO RÓŻAŃCA - GOLENIÓW zaprasza w niedzielę (11 grudnia) o godz. 16:00, na ciekawą prelekcję „POLSKIE WIGILIE. 1863-1989” oraz spotkanie z p. RADOSŁAWEM ŁOSIEWICZEM, wielkim pasjonatem i miłośnikiem historii, nauczycielem, członkiem stowarzyszenia "Reduta Dobrego Imienia".

  To wydarzenie inauguruje cykl spotkań p.t. AREOPAG ŚW. KATARZYNY, poświęcony historii, kulturze, sztuce chrześcijańskiej. Przez kolejne miesiące pojawi się w Goleniowie wielu ciekawych gości, prelegentów, ludzi sztuki i kultury, by poczynić refleksję nad teraźniejszością Kościoła, Polski oraz świata, bez lęku przed trudnymi pytaniami i problemami, z którymi przychodzi się nam zmierzyć.

  tydzień temu, 2022-12-01 40
 • PIELGRZYMKA DO PORTUGALII / 10-17 CZERWCA 2023

  Zapraszamy na ośmiodniową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii: FATIMA I SANTIAGO DE COMPOSTELA. PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO PORTUGALII I HISZPANII. 

  W programie pielgrzymki: LIZBONA, ALJUSTREL, FATIMA, BATALHA, ALCOBACA, NAZARE, BRAGA, SANTIAGO DE COMPOSTELA, VIANA DO CASTELO, PORTO, SINTRA, CABO DA ROCA, CASCAIS. TERMIN: 10.06 – 17.06.2023. CENA: 4 950 PLN/os. – dla grupy 46 osób.

  Poniżej szczegółowy program...

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-11-16 329
 • "PÓJDŹ ZA MNĄ" / REKOLEKCJE W ZIEMI ŚWIĘTEJ / WRZESIEŃ 2023

  Może już byliście w Ziemi Świętej, może marzycie, by tam się udać. Zapraszamy na niezwykłą podróż, śladami Chrystusa, Maryi, Józefa, pierwszego Kościoła… we wrześniu 2023 roku. To będzie coś więcej niż pielgrzymka! Odbędziemy prawdziwe REKOLEKCJE, rozważając Słowo Boże, modląc się w miejscach świętych, naznaczonych Bożą obecnością. Weźmiemy udział w nabożeństwie Światła, na pustynnych piaskach odbędziemy pokutę, w Nazarecie przytulimy się do Świętej Rodziny, zawierzymy Niepokalanej i Józefowi naszych bliskich. W Jerozolimie przejdziemy Drogę Krzyżową, niosąc wielki krzyż. Nad jeziorem Galilejskim wyznamy miłość Chrystusowi. Codziennie: Eucharystia z katechezą, konferencje oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. 

  Rekolekcje poprowadzą: ks. Rafał Sorkowicz SChr  (marzę o takim projekcie od lat…) oraz biblista, znawca i wykładowca Nowego Testamentu. Nocujemy w Jeruzalem. Nie zabraknie wieczornych spacerów, urokliwymi uliczkami Jerozolimy, czasu wolnego, chwil na osobiste czuwanie przy grobie Chrystusa i skale Kalwarii. Odwiedzimy Betlejem, Nazaret, Górę Tabor, Galileę. Wszystko na spokojnie, bez pośpiechu, biegania z przysłowiowym „językiem na wierzchu”. To nie będzie wycieczka, pielgrzymka, do jakich przywykliście. Wyruszamy przeżyć REKOLEKCJE, wyciszyć się, dotknąć Tajemnicy i Nieba. Szczegóły wkrótce. Według obecnych stawek, trzeba liczyć ok. 3,5 – 4,5 tys. złotych od osoby. 

  Chętnych prosimy o KONTAKT, dajcie znak, że jesteście zainteresowani naszymi REKOLEKCJAMI w ZIEMI ŚWIĘTEJ. Zapewniamy, czegoś podobnego nie przeżyjecie, jadąc na typową pielgrzymkę czy wycieczkę do Izraela. KONTAKT: ks. Rafał – tel. 798805422 lub    rsorkowicz@gmail.com

  6 dni temu, 2022-12-01 40
 • 1 NIEDZIELA ADWENTU (27.11.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

  Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. O godz. 05:40 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia. RORATY DLA DZIECI w środę o godz. 17:00 oraz w piątek o godz. 06:00, po Mszy porannej śniadanie dla dzieci. RORATY DLA MŁODZIEŻY I KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA w czwartek o godz. 06:00, po Mszy śniadanie dla młodzieży. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów. W czasie adwentu, w soboty: w związku z porannymi Roratami nie ma Mszy Św. o godz. 09:00.

  ponad tydzień temu, 2022-11-26 217
 • SPOTKANIE KATOLICKIEGO RUCHU DUCHOWOŚCI MAŁŻEŃSKIEJ END

  W sobotę (26 listopada) odbyło się kolejne, tym razem listopadowe spotkanie formacyjne wspólnoty Ruchu Duchowości Małżeńskiej Èquipes Notre-Dame. Wspólnota pomaga małżeństwom chrześcijańskim w owocnym przeżywaniu sakramentu małżeństwa.

  Cieszymy się, że mogliśmy też gościć dwie nowe pary małżeńskie, które w przyszłości, może zasilą naszą wspólnotę i przyłączą się do Ruchu END. Tak jak zawsze dzieliliśmy się doświadczeniami życia i wiary z ostatniego miesiąca oraz rozważaliśmy Słowo Boże. Nie zabrakło wspólnej modlitwy i pełnego wiary zawierzenia Bogu ważnych intencji. 

  (tekst i fot. ks. Rafał J. Sorkowicz SChr)

  ponad tydzień temu, 2022-11-28 40
 • ODPUST PARAFIALNY

  W piątkowy wieczór (25 listopada), o godz. 18:00, celebrowana była uroczysta Eucharystia odpustowa, w liturgiczne wspomnienie naszej patronki ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ. Mszy Świętej przewodniczył ks. Bogusław Burgat SChr - Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego. Eucharystię odpustową poprzedziły trzydniowe rekolekcje - Triduum Odpustowe ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej, które poprowadził ks. Rafał. W uroczystości wzięli udział nasi ukochani, licznie zebrani parafianie, goście, księża chrystusowcy z zachodniopomorskich parafii oraz kapłani z goleniowskiego dekanatu. Nie zabrakłob też naszego honorowego pocztu Sztandaru Parafii.

  Po Mszy Świętej odbyła się procesja, zakończona modlitwą o dar odpustu zupełnego, przed Najświętszym Sakramentem. Tradycyjnie już można było nabyć piernik św. Katarzyny oraz zobaczyć pokaz ognistego koła, upamiętniający męczeństwo naszej Patronki. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Siostrom Misjonarkom, Radzie Parafialnej oraz wszystkim wspólnotom, które wzięły udział w przygotowaniu uroczystości.

  ponad tydzień temu, 2022-11-26 154 15
 • ZA NAMI BOSKI WEEKEND

  W dniach 18-20 listopada, czterdzieści jeden osób (w tym 9 małżeństw) przeżywało w Trzęsaczu rekolekcje ze Służebnicą Bożą Chiarą Corbella Petrillo: BOSKI WEEKEND / ĆWICZENIA Z ODWAGI. Był to czas na duchowy odpoczynek, nabranie sił, jeszcze głębsze poznanie Chrystusa, umocnienie przyjaźni z naszym Panem. A wszystko nad morzem, w Trzęsaczu, w przepięknej scenerii nadmorskiego pejzażu. 

  Rekolekcje poprowadził ks. Rafał Sorkowicz SChr. Rozważając Słowo Boże i konfrontując się z własnymi doświadczeniami, odkrywaliśmy tajemnicę oraz mechanizmy naszych codziennych, ludzkich lęków. W nocy z piątku na sobotę trwaliśmy w inntymnnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Oprócz wspólnej modlitwy: godzinek ku czci NMP, różańca, adoracji, wysłuchaliśmy pięciu konferencji, dotyczących oswajania naszych lęków w relacji do Boga, innych ludzi, siebie samego i świata. Nie zabrakło rozważania Słowa Bożego z Ewangelii, listów św. Jana, Księgi Rodzaju oraz ksiąg mądrościowych. Obejrzeliśmy też poruszający, włoski film pt. "Święta Rodzina". Był też czas na modlitwę i refleksję w samotności, w czasie spacerów nad morzem. W sobotę, wspólnie razem odmówiliśmy różaniec, pielgrzymując wzdłuż morza, do krzyża w Piaskowie. Wieczorem, w czasie adoracji Najśw. Sakramentu modliliśmy sie o uzdrowienie serca ze strachu i lęku, o uzdrowienie duchowe naszych bliskich.

  30 października 294 37
 • ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ NA WYJAZDY W FERIE ZIMOWE

  W ferie zimowe nie czas na nudy… toteż już dziś zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w aktywnym wypoczynku połączonym z przeżyciami duchowymi w okresie ferii, w lutym 2023 roku.

  Proponujemy wam dwa wyjazdy: na ZIMOWISKO w klimatach urokliwego Podhala (pierwszy tydzień ferii), połączone z narciarskim szaleństwem, dla dzieci i młodzieży (organizator: ks. Maciej) oraz wyjazd a raczej BOSKI WYPAD śladami świętych i królów, do Poznania, Wrocławia i Gniezna (drugi tydzień ferii) dla młodzieży szkół średnich, studentów, uczniów klas ósmych (organizator: ks. Rafał).

  Kochani rodzice, zachęcajcie swoich synów i swoje córki: nasze parafialne wyjazdy dla dzieci oraz młodzieży są dla nich zawsze pięknym i wartościowym przeżyciem, w duchu chrześcijańskim, pełnym radości i niezapomnianych przeżyć. Szczegóły obydwu wyjazdów, poniżej...

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-11-13 80 3
 • 34 NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA (20.11.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. Jest to święto patronalne Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla i Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Ogarnijmy wszystkich kapłanów, braci zakonnych i siostry swoją osobistą modlitwą. Dziś wspominamy również św. Rafała Kalinowskiego, wybitnego Polaka, patrioty, zakonnika - karmelity bosego. Swoje imieniny obchodzi ks. Rafał, Msze Świętą dziękczynną będzie sprawował dziś o godz. 18:00.

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-11-18 256
 • MARATON POWOŁANIOWY

  W dniach 18-20 listopada, w naszej parafii odbył się trzydniowy MARATON POWOŁANIOWY, czyli czas wypełniony modlitwą za młodzież oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

  W związku z tym wydarzeniem gościliśmy w naszej wspólnocie chrystusowca ks. Sebastiana Stawiereja Schr, chrystusowca, odpowiedzialnego w naszym zgromadzeniu zakonnym za dzieło i duszpasterstwo powołań. Ks.  Sebastian przez trzy dni MARATONU POWOŁANIOWEGO głosił Słowo Boże, modląc się z naszą wspólnotą o powołania kapłańskie i zakonne.

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-11-10 113
 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA

  Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie... 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny - Polski. Po 123 latach niewoli, w listopadzie 1918 roku wróciła na mapy jako niepodległe suwerenne państwo. Goleniowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym św. Jerzego.

  Wzięli w niej udział także i nasi kapłani: ks. Proboszcz Mirosław Czerwiński SChr, ks. Rafał oraz nasz parafialny poczet sztandarowy. Mszy Świętej z udziałem pocztów sztandarowych, żołnierzy Wojska Polskiego i harcerzy, przewodniczył ksiądz Dziekan kan. Wacław Nowak. W swoich rozważaniach o Ojczyźnie i patriotyzmie ks. Dziekan mocno podkreślał, jak ogromne znaczenie w budowie suwerennego narodu ma Bóg.

  Za naszą ukochaną Ojczyznę, wdzięczni za dar niepodległości, modliliśmy się również w naszej wspólnocie parafialnej, na Eucharystii o godz. 12:00. 

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-11-15 97 12
 • 33 NIEDZIELA ZWYKŁA (13.11.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Naszą modlitwą wspierajmy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.

  Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą.

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-11-12 257
 • DZIĘKUJEMY ZA DARY NA MISJE

  Dziękujemy wszystkim naszym ukochanym parafianom, dzieciom, młodzieży, dorosłym, mieszkańcom Goleniowa i okolic, którzy wsparli tegoroczną AKCJĘ MISYJNĄ - modlitwą i konkretnym darem w postaci kilkuset artykułów higienicznych.

  Ofiarowane dary zostaną przekazane misjonarzom, głoszącym Ewangelię i pracującym w różnych częściach świata, za pośrednictwem księży werbistów z Pieniężna oraz Reddemptoris Missio w Poznaniu. Nasza AKCJA MISYJNA odbyła się w związku z Tygodniem Misyjnym i trwała przez cały październik. Dziękujemy s. Joannie. Grześ MChr koordynatorce akcji oraz wszystkim, którzy duchowo i materialnie wsparli katolickie misje.

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-11-10 74
 • 32 NIEDZIELA ZWYKŁA (06.11.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagajmy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.

  Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17:30, Msza Święta w ich intencji w niedzielę o godz. 12:00 i w poniedziałek o godz. 18:00. W niedzielę na cmentarzu o godz. 15:00 różaniec za zmarłych.

  05 listopada 370
 • PROCESJA NA CMENTARZU - 1 LISTOPADA 2022

  W uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, we wtorek (1 listopada), na goleniowskim cmentarzu oddbyła się procesja z modlitwą za zmarłych, w której wzięli udział licznie zgromadzenni wierni z goleniowskich parafiioraz kapłani, posługujący w parafiach św. jerzego i św. Katarzyny, wraz z siostrami Misjonarkami oraz wdowami konsekrowanymi.

  Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, zawierzyliśmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, wszystkich spoczywających na goleniowskim cmentarzu oraz na wszystkich innych cmentarzach rozsianych po całym świecie. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Goleniowa i okolic - za piękną modlitwę - wrażliwych na wieczność serc...

  01 listopada 288 29
 • 31 NIEDZIELA ZWYKŁA (29.10.2020) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.

  29 października 384
 • BAL ŚWIĘTYCH - RADOŚĆ DZIECI

  Na placu przy kościele, w sobotnie popołudnie(29 października) pojawili się goście z nieba. Dzieci przebrane za świętych, przybyły na Bal Wszystkich Świętych.

  Zwyczajem lat ubiegłych rozpoczęliśmy nasze świętowanie modlitwą różanicową, a następnie wypuściliśmy różaniec wykonany z balonów do nieba - symbolizujący naszą modlitwę, która wznosi się z ziemi przed tron Boga w niebie. Później przeszliśmy do auli na wspólne gry, zabawy, tańce i konkursy. Dziękujemy dzieciom, rodzicom, ks. Maciejowi, siostrom Misjonarkom za przygotowanie i prowadzenie balu, dyrekcji SP1 za udostępnienie auli oraz wszystkim rodzicom za słodkie przekąski.

  31 października 167 26
 • LISTOPAD - MIESIĄC MODLITWY ZA ZMARŁYCH

  We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i o godz. 18:00, nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:15. Tradycyjnie zapraszamy do wspólnej modlitwy na goleniowskim cmentarzu: o godz. 14:00 sprzed kaplicy cmentarnej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

  W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Tego dnia zapraszamy na Msze Święte o godz. 6:30, 7:00, 12.00, 18:00. Wieczorem o godz. 17:30 nabożeństwo wypominek. O godz. 19:30 zapraszamy na cmentarz, do wspólnej modlitwy różańcowej za naszych bliskich zmarłych, wyruszamy sprzed kaplicy cmentarnej.

  Od 1 do 8 listopada można uzyskać ODPUST ZUPEŁNY i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W niedziele listopada zapraszamy na modlitwę różańcową na cmentarzu o godz. 15:00.

  Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w t.zw. WYPOMINKACH. Kartki są wyłożone na stoliku przy wpłatomacie. Ofiary składane z racji wypominek przeznaczone są na nasze Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. W listopadzie odprawimy Msze Święte w intencji zmarłych, poleconych przez was w wypominkach: w niedziele o godz. 12:00 oraz w poniedziałki o godz. 18:00.  

  29 października 124
 • KS. PROBOSZCZ NA REKOLEKCJACH KAPŁAŃSKICH

  W dniach 24 - 29 października 2022 r. blisko 20 chrystusowców, w tym nasz ks. Proboszcz Mirosław, uczestniczyło w dorocznych, kapłańskich rekolekcjach, które odbywały się w domu zakonnym we Władysławowie. Tematem rekolekcji były słowa: „Bóg życia czy bożek pustki?” Duchowym ćwiczeniom przewodniczył ks. Piotr Szyrszeń SDS.

  29 października 144 3
 • IMIENINY KS. TADEUSZA

  W piątkowy wieczór (28 października) modliliśmy się w intencji ks. Tadeusza Zachary SChr, w dzień święta jego Patrona św. Judy Tadeusza - Apostoła. 

  Naszemu czcigodnemu Solenizantowi - ks. Tadeuszowi, życzymy, by jak św. Juda Tadeusz - nadal gorliwie służył Bogu i ludziom. Wszystkiego dobrego, ks. Tadeuszu. 

  29 października 164 9
 • 30 NIEDZIELA ZWYKŁA (23.10.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami, które będziemy zbierać po Mszy Świętej. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

  W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Swoje imieniny obchodzi Ks. Tadeusz Zachara, serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za posługę w naszej parafii o godz. 18.00.

  22 października 369
 • PIĘKNY APEL PAPIESKI

  W niedzielę (16 października) gdy obchodziliśmy kolejny Dzień Papieski, po wieczornej Mszy Świętej, miało miejjsce niecodzienne zdarzenie: multimedialny Apel Papieski, poświęcony osobie św. Jana Pawła II. Młodzież z klasy ósmej (pod opieką s. Joanny Grześ MChr) przypomniała nam postać, życie i dzieło polskiego Papieża.

  Muzyczną oprawę ubogaciła dziecięca schola pod opieką p. Zuzanny Kalugi i naszego organisty p.Thomasa Grafa. Wysłuchaliśmy fragmentów papieskiej encykliki "Veritatis Splendor", pięknych wierszy o Janie Pawle II oraz pieśni z nim związanych, zaśpiewanych na żywo. Występom młodych towarzyszyły zdjęcia oraz filmiki obrazujące potyfikat Papieża Polaka. Dziękujemy za wzruszający występ i gratulujemy młoddzieży i dzieci oraz ich opiekunom.

  17 października 135 22
 • 29 NIEDZIELA ZWYKŁA (16.10.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

  Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożą opiekę dla całej naszej ojczyzny. Z okazji DNIA PAPIESKIEGO, modlitwą i ofiarami do puszek wesprzyjmy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. Wieczorem o godz. 19:00 zapraszamy na APEL PAPIESKI przygotowany przez Siostrę Joannę przy współpracy muzycznej Thomasa i Zuzanny wraz ze scholą.  

  15 października 382
 • OSTATNI W TYM ROKU DZIEŃ FATIMSKI

  AVE Maria... Słowo Boga, wypowiedziane ustami i Sercem Niepokalanej w Fatimie, wciąż aktualne... Trwajmy w wierności Ewangelii. Modlitwa, pokuta, zadośćuczynienie. Dziękujemy za dzisijszą wspólną modlitwę.

  To był ostatni DZIEŃ FATIMSKI w tym roku. Ale niech fatimskie przesłanie dalej oddycha w naszej modlitwie...

  13 października 186 14
 • 28 NIEDZIELA ZWYKŁA (09.10.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudził nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

  Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dzieci mają swoje nabożeństwo w środę o godz. 17.00, a młodzież oraz kandydaci do bierzmowania w piątek i w niedzielę o godz. 17.30.

  08 października 322
 • DUCHOWA ADOPCJA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

  Zamiast marudzić i narzekać, jaka ta młodzież dzisiaj... potowarzysz duchowo, przez najbliższe miesiące, młodej dziewczynie lub chłopakowi, przygotowującym się do Bierzmowania, modląc się za tę osobę i zawierzając jej przyszłość Bogu.

  Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w DUCHOWEJ ADOPCJI MŁODYCH, przygotowujących się do Bierzmowania. Na stanowisku Caritasu znajduje się koszyk z imionami młodych. Wylosuj imię, znanej Panu Bogu osoby i przez najbliższe miesiące módl się za nią. Tak rodzą się święci…

  08 października 147
 • 27 NIEDZIELA ZWYKŁA (02.10.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

  Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci w środę o godz. 17.00, młodzież w piątki o godz. 17.30 i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedzielę i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

  01 października 404
 • 26 NIEDZIELA ZWYKŁA (25.09.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJJE

  Dziś przeżywamy 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą otoczmy wszystkich ludzi, którzy w wyniku biedy, ubóstwa, prześladowań i wojny, zmuszeni są do opuszczenia swoich domów oraz ojczyzny.

  Jedną z organizacji, które wspierają uchodźców i migrantów w wielu miejscach na świecie jest Caritas Polska. Największa w historii pomoc za pośrednictwem Caritas Polska popłynęła na Ukrainę, w związku wybuchem wojny 24 lutego. Pomoc socjalną i informacyjną otrzymało ponad 400 tysięcy uchodźców z Ukrainy. Wartość przekazanego wsparcia, w postaci darów rzeczowych, przekroczyła 140 milionów złotych. Od początku wojny granicę polsko-ukraińską przekroczyło niemal 6,5 miliona uchodźców.

  24 września 332
 • ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO KRÓLOWEJ POLSKI

  Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Częstochowy, w dniach 21/22 października, na jasnogórską noc czuwania w intencji Polonii ich duszpasterzy. Nawiedzimy także sanktuaria w Gidlu, Rokitnej i w Licheniu.

  Koszt 320 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Bogumiła. Przy zapisach wpłacamy zaliczkę w wysokości 50 zł.

  25 września 150