loading...

Aktualności

Zamknij wpis


 • ROZMOWY Z KANDYDATAMI DO TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO DLA POLONII ZAGRANICZNEJ

  tydzień temu, 2020-07-29 63
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 lipca 2020

  Królestwo Boże urzeczywistnia się stopniowo, w miarę jak ludzie uczą się kochać, przebaczać i służyć sobie wzajemnie. (Jan Paweł II)

  ponad tydzień temu, 2020-07-27 163
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lipca 2020

  W XVI Niedzielę w ciągu roku, w Liturgii Słowa, znów słyszymy przypowieść o Siewcy, którym jest Jezus Chrystus. Zasiewa On w nas wiele ziaren dobra, byśmy wzrastali duchowo oraz byli empatyczni i wrażliwi na innych. Pamiętajmy o tym w czasie naszej codziennej pracy, służbie innym oraz podczas wakacyjnego wypoczynku.

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-07-18 246
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 lipca 2020

  Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-07-11 301
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 lipca 2020

  Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły.

  miesiąc temu 273
 • Zapraszamy na koncert Folk Kapeli: Góralskie nuty o św. Janie Pawle II - 11 lipca godz. 18:00.

  02 lipca 250
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 czerwca 2020

  Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

  27 czerwca 343
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 czerwca 2020

  Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

  20 czerwca 370
 • JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 czerwca 2020

  Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

  13 czerwca 388
 • Koncert poezji w wykonaniu Marcina Stycznia w stulecie urodzin Jana Pawła II

  W  Boże Ciało  o godz. 19:00, Stowarzyszenie św. Katarzyny w Goleniowie  organizuje szczególny  koncert z okazji 100 urodzin Karola Wojtyły. 

   W kościele w Goleniowie Marcin Styczeń wraz z zespołem przedstawi utwory ze swoje płyty: „Pieśń o Bogu ukrytym”, na którą składają  się wczesne wiersze Karola Wojtyły. Jak przyznaje  sam piosenkarz, chciał pokazać głębie i prostotę poezji tak wybitnej postaci. Dlatego wierszom tym nadał prostą formę, melodyjnych piosenek. 

  05 czerwca 437
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 czerwca 2020

  Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

  05 czerwca 707
 • OOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020 r.

  W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

  30 maja 470
 • Terminy uroczystości I komunii św. i spotkań przygotowujących dzieci.

  Poniżej podajemy terminy urocystości I komunii św. oraz daty i godziny spotkań dla dzieci, które bezpośrednio przygotują je do tego szczególnego wydarzenia: pierwszej spowiedzi  i komunii św.  Wszystkie próby odbywają się w kościele. W dniu spowiedzi dzieci przychodzą do kosścioła w stroju galowym i przynoszą ze sobą książeczki.

  16 maja 1069
 • Wznawiamy kurs przedślubny.

  Od soboty 30 maja  wznawiamy kurs przedślubny. Nauki poprowadzi w kościele ks. Adam. Spotkania będą odbywać się w soboty o godz. 19:30. Zapraszamy

  24 maja 277
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020

  Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

  24 maja 433
 • Ogłoszenia SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 17 maja 2020

  Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

  16 maja 437
 • Kurs - Przygotowanie do sakramentu małżeństwa w formie on-line. Już 8 maja!

  8-go maja 2020r., w piątek, rozpocznie się kurs dla narzeczonych. Przypominamy, że kurs jest częścią całościowego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Chociaż nie jest prowadzony przy żadnej parafii, a jego koordynatorem jest Fundacja Donum Vitae, posiada akredytację Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej. Świadectwo jego ukończenia jest honorowane we wszystkich parafiach.

  13 maja 346
 • Spotkania dla rodziców dzieci I komunii św.

   

  Zapraszamy na rodziców na spotkanie organizacyjne. Omówimy terminy spotkań i ich formę,  które przygotują  dzieci do spowiedzi i I komunii św.

   

  Spotkanie odbędzie się w małych grupach w sali na plebanii – wejście od strony Caritasu z lewej strony – salki pod biurem parafialnym . Plebania  - adres ul. Jana Pawła II nr 25

   

   

  Terminy spotkań

  To tylko jeden dzień - Sobota 16 maja 2020 r. :

  Godz. 10:00  - dla  terminu  23.maja

  Godz. 11:00  - dla  terminu 24 maja i 30 maja

  Godz. 12:00 – dla terminu 31 maja i 6 czerwca

  Godz. 12:30 –  dla terminu  13 czerwca  i 21 czerwca i pozostałe terminy

   

  Liczę na obecność wszystkich rodziców.

   

  Ks. Krzysztof Musiałek TChr

  509 501 721

   

  13 maja 531
 • PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020

  Powracamy do Wieczernika, aby usłyszeć od Jezusa zaproszenie do usunięcia wszelkiego lęku, który zabiera nam odwagę wchodzenia na drogą Jezusa. To On jest Droga, Prawdą i Życiem. On staje się alternatywą dla lęku, który nas paraliżuje i odbiera życie w pełnej wolności. Jezus prowadzi nas do Ojca, to znaczy daje nam perspektywę nowego stworzenia wyzwolonego z lęku i niewiary. Bliskość Ojca rodzi nas na nowo do życia całkowicie i bezwarunkowo oddanego Jemu. Bóg sam wystarczy. Nie muszę się lękać, bo On jest zawsze ze mną.

  11 maja 419
 • CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 3 maja 2020

  Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

  03 maja 460
 • I komunia św. rodzinna - propozycja uroczystości

  Pragniemy przedstawić propozycję dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy nie chcą odkładać uroczystości na dalsze terminy. W obecnej sytuacji pandemii nie jesteśmy w stanie przewidzieć co przyniesie rozwój tej trudnej  sytuacji. Proponujemy, a  zatem  spotkanie dla rodziców, którzy będą chcieć skorzystać z tzw. rozwiązania „ I komunii św. rodzinnej”.  Zapraszamy chętnych rodziców,  którzy będą rozważać skorzystanie z tej propozycji,  na spotkanie  w kościele -  5 maja godz. 17:00 – szkoła podstawowa nr 1 i nr 8, a na godzinę 19:00 szkoła nr 2 i „Promyczek”.  Dzieci będą mogły przyjmować komunie św. w grupie najbliższych. Proponujemy, by na jednej mszy św. przyjęło  pierwszą komunie św. pięcioro dzieci. W uroczystości będzie mogło uczestniczyć po 15 osób z rodziny.

  25 kwietnia 777
 • TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 kwietnia 2020

  Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

  25 kwietnia 543
 • DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19 kwietnia 2020

  Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

  18 kwietnia 690
 • Ogłoszenia - NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby w tym trudnym czasie izolacji i mocnym głodem sakramentalnym, każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości, która daje pokój serca.  

  11 kwietnia 1015
 • Pilne! Zmiany uczestnictwa we mszy św. w niedziele Wielkanocy.

  By nie narażać innych na utratę zdrowia i życia. Stąd dalej będą  obostrzenia co do uczestnictwa w we mszy św. Wcześniejsze zapowiedzi mówiły o liczbie 50 osób, to jednak stało się nieaktualne. Sytuacja w dalszym ciągu rozwija się w złym kierunku. Dlatego utrzymano zakaz uczestniczenia w liturgii nie więcej niż 5 osób. Tydzień temu wyłożyliśmy listy do zgłaszania swojej obecności na mszach św.  w dzień Zmartwychwstania. Aktualnie są proszone tylko te osoby,  które zamówiły intencje na konkretne godziny. Zostańmy w domach i uczestniczmy w liturgii dzięki transmisji. Zapraszamy do udziału w naszych transmisjach internetowych. Każda msza św. jest transmitowana. Spotkajmy się w tej szczególnej wspólnocie.  

  09 kwietnia 1033
 • Transmisje wszystkich mszy św. nabożeństw z naszego kościoła.

  05 kwietnia 1132
 • Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa czyli MĘKI PAŃSKIEJ

  Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. W tym wyjątkowym czasie epidemii, błogosławieństwo palm będzie przed kościołem. Osoby, które przyjdą, aby poświęcić palmy, prosimy, by je podpisać i położyć przed figurą Matki Bożej na placu przy kościele. Będą one poświęcane co godzinę : 7:00; 8:00; 9:00 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00; 15:00 i 17:00 i 18:00. Palmy można przynieść i odebrać w dowolnym czasie. Plac jest monitorowany.

  04 kwietnia 888
 • Poświęcenie pokarmów wielkanocnych.

  W  Wielką Sobotę chcieliśmy poświęcić pokarmy przywiezione w naszych samochodach. Niestety ograniczenia zgromadzeń, /Ustawa - Prawo o zgromadzeniach nie wyłącza możliwości poruszania się samochodami w trakcie zgromadzenia/ nie pozwalają na organizacje tego poświęcenia w takiej formie. Dlatego proponujemy modliwe przy śniadanaiu wielkanocnym. Oto propozycja na wielkanocny poranek przy stole:

  31 marca 1886
 • Dla Najmłodszych ! "Niedzielna chwila Mnicha Teofila" Spotkania z Ewangelią dla dzieci

  Zapraszamy do zakładki filmy. Ta znajdziecie filmy dla dzieci.

  28 marca 297
 • Świece i baranki wielkanocne na stoisku Caritas

  Osoby, które chciałyby nabyć baranki świece wielkanocne zapraszamy na stoisko CARITAS. Prosimy o kontakt telefoniczny z Panem Andrzejem pod numerem: 793 607 109.

  31 marca 326