loading...

Aktualności

Zamknij wpis


 • Pierwszy dzień pielgrzymki.

  Po mszy św. o poranku odprawionej w naszym kościele św. Katarzyny w Goelniowie wyruszyliśmy na szlak naszej pielgrzymki. Zatrzymaliśmy w czeskiej Pradze. Odwiedziliśmy  Loreto - kopię 1:1 domku Świętej Rodzuny z Nazaretu. Tym szczególnymm miejscem opiekują się Ojcowie Kapucymi. Później zachwycaliśmy się katederą praską. Nawiedziliśmy kościół Marii Zwycięskiej w którym znajduje się skarb czczony przez miliony ludzi na całym świecie, znany pod włoską nazwę Bambino di Praga. Woskowa figurka, z którą wiąże się wiele cudów, pochodzi z Hiszpanii. Legenda głosi, że powstała z inicjatywy pewnego mnicha, któremu Dzieciątko Jezus ukazało się właśnie w takiej postaci. Rzeźba przybyła do Pragi dzięki hiszpańskiej księżnej Marii Manrique de Lara, której losy splotły się z Czechami poprzez małżeństwo. Jej owdowiała córka podarowała później figurę klasztorowi karmelitów bosych przy kościele Matki Bożej Zwycięskiej.

  2 godziny temu 10 19
 • 14 niedziela zwykła - 3 lipca 2022 - Ogłoszenia duszpasterskie i Intencje mszalne

  Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

  5 dni temu, 2022-07-01 192
 • 50-lecie istnienia diecezji Szczecińsko-kamieńskiej

  W duchu serdecznego dziękczynienia za łaskę ustanowienia diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej (którą Papież Paweł VI utworzył 28 czerwca 1972 r) przedstawiciele naszej wspólnoty: panowie z rady Parafialnej i wspólnoty Męskiego Różańca, wzięli udział w dziękczynnej Mszy Świętej we wtorek, 28 czerwca, o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedziło różańcowe czuwanie modlitewne.

  tydzień temu, 2022-06-29 119 5
 • 13 NIEDZIELA (26.06.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

  ponad tydzień temu, 2022-06-25 297
 • NIEZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ KONSEKRACJI OŁTARZA I KOŚCIOŁA (22 CZERWCA 2022)

  W środę (22 czerwca) Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, otoczony duchowieństwem i wiernymi z parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie, dokonał liturgicznego aktu konsekracji nowego, kamiennego ołtarza oraz rekonsekracji odnowionego, parafialnego kościoła. W uroczystości wziął udział Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Krzysztof Olejnik SChr, którego obecność i modlitwa mocno uzewnętrzniły ofiarną służbę wielu gorliwych chrystusowców, posługujących w goleniowskiej świątyni od 1945 roku. 

  ponad tydzień temu, 2022-06-23 245 36
 • 12 NIEDZIELA (19.06.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W naszej Parafii  środę (22 czerwca) będziemy świadkami historycznego wydarzenia, niezwykle ważnego dla goleniowskiej społeczności. O godz. 17:00, w najważniejszej świątyni naszego miasta (dawna goleniowska Fara), zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. abp Andrzeja Dzięgi, w czasie której ks. Arcybiskup dokona konsekracji nowego marmurowego ołtarza oraz kościoła p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Kościoła, który od 750 lat jest domem modlitwy i wzrastania w wierze.

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-06-18 381
 • 11 NIEDZIELA / TRÓJCY ŚWIĘTEJ (12.06.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W najbliższy czwartek (16 czerwca) uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. O godz. 9:00, na Plantach, uroczysta Msza Święta. Po Mszy wyruszymy w uroczystej procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta: ul. Konstytucji 3 maja, Szarych Szeregów, Szkolna, Boh. Warszawy,  Puszkina, Barnima I, Plac Mieszka I. Pierwszy ołtarz na Plantach, drugi ołtarz przy boisku na ul. Szkolnej, trzeci ołtarz przy krzyżu na ul. Puszkina,  czwarty ołtarz przy kościele

  Pozostałe Msze o godz. 7:00, po procesji, o godz. 18:00 i 20:00. Zachęcamy do aktywnego i pobożnego udziału w tej podniosłej uroczystości, przybądźcie na Planty i procesję - całymi rodzinami, dając świadectwo swojej katolickiej wiary! Przyozdobcie swoje okna i domy, religijnymi obrazami i figurami. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków, dla każdego z nich przygotowano dzwonki procesyjne.

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-06-11 477
 • 13 CZERWCA - DZIEŃ FATIMSKI

  W poniedziałek (13 czerwca) w św. Katarzynie znów wylało się na nasze serca Światło Fatimskie. Po raz drugi w tym roku, daliśmy się przytulić Matce Najświetszej, która 13 czerwca w 1917 roku powiedziała do Łucji: "Nie trać odwagi, nie opuszczę cię nigdy. Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga".

  O godz. 19:00 modliliśmy sie na różańcu. Następnie przystąpiliśmy do Stołu Pańskiego, Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof. W kazaniu przypomniał nam ks. Proboszcz to, co wydarzyło się 13 czerwca w Fatimie, wskazując na Serce Niepokalanej, które jest najbezpieczniejszym schronieniem dla wszystkich. Po Mszy wyruszyliśmy w procesji fatimskiej, wychwalajac Serce Niepokalanej, zawierzając Jej nasze troski, intencje, naszą. drogę wiary. Zapraszamy do galerii.

  ponad 2 tygodnie temu, 2022-06-13 259 16
 • NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (04.06.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Zapraszamy na codzienne NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 17:45.

  miesiąc temu 442
 • "MSZA O POKÓJ" - KONCERT CHARYTATYWNY

  W niedzielę (5 czerwca), w goleniowskim kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, odbył się niezwykły i przejmujący KONCERT CHARYTATYWNY na RZECZ RODZIN UKRAIŃSKICH, które znalazły schronienie w Domu Zakonnym Towarzystwa Chrystusowego w Mórkowie. 

  miesiąc temu 281 8
 • PIELGRZYMKA "MĘSKIEGO RÓŻAŃCA" DO KRĘPSKA

  W sobotę (4 czerwca) goleniowska wspólnota „Męskiego Różańca” wraz ze swoimi bliskimi oraz wieloma pątnikami z Goleniowa i okolic, pielgrzymowała do Sanktuarium Królowej Polski w Krępsku. Intencją główną była modlitwa za rodziny, naszą Ojczyznę oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

  miesiąc temu 333 29
 • NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGo (29.05.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii). 

  28 maja 535
 • 74 R. EGZEKUCJA RTM. WITOLDA PILECKIEGO

  Za nami obchody 74 rocznica egzekucji Rtm. Witolda Pileckiego, wielkiego bohatera, szlachetnego Polaka, pobożnego katolika. W środę (25 maja) o godz. 21:00, na Placu Pileckiego odmówiliśmy różaniec w intencji Ojczyzny z rozważaniami zaczerpniętymi z nauczania kard. A. Hlonda.

  O 21:30, w godzinie egzekucji Rotmistrza, odbył się Apel Pamięci, który poprowadził przedstawiciel Rady Parafialnej p. Marek Dębiński. Odśpiewany został Hymn Narodowy. Dziękujemy wszzystkim, którzy włączyli się w oddanie hołdu Rotmistrzowi Pileckiemu, dajac świadectwo swojej wielkiej miłości do Ojczyzny i wiary w Boga. Choć była nas garstka, wierzymy, że podtrzzymywania pamięci o polskich bohaterach ma sens i przynosi swoje błogosławione, ciche owoce. Czas przebudzić Goleniów! Ojczyzna czeka...

  26 maja 414 13
 • 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA (22.05.2022) OGŁOSZENIA+INTENCJE

  Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

  21 maja 595
 • PIESZA PIELGRZYMKA RODZIN DO KRĘPSKA (4 CZERWCA)

  W pierwszą sobotę miesiąca (4 CZERWCA), razem ze wspólnotą MĘSKIEGO RÓŻAŃCA, wyruszymy na pieszą pielgrzymkę do Królowej Polski w Krępsku (9 km. marszu) by pomodlić się i zawierzyć NIEPOKALANEJ nasze rodziny, Ojczyznę i nade wszystko dzieci i młodzież, Waszych ukochanych synów i córki.

  Wyruszamy z placu przykościelnego o godz. 8:00. W drodze, po 5 km. będzie chwila odpoczynku. Po dotarciu na miejsce, o godz. 10:30 w Sanjktuarium Królowej  Polski - uroczysta Msza Święta. Zapraszamy wszystkich, mężczyzn i kobiety, młodzież, dzieci, całe rodziny! Wyruszmy razem i omódlmy nasze RODZINY!!!

  22 maja 332
 • LIPCOWY WYJAZD DO MEDJUGORIE - BAŁKANY 2022

  Zapraszamy na lipcowy, wakacyjno-duchowy WYPOCZYNEK na Bałkanach w dniach 23-30 lipca. Nocujemy w Medjugorie. Odwiedzimy Chorwację oraz Bośnie i Hercegowinę. Nie zabraknie dwudniowego wypoczynku nad Adriatykiem.

  Osiem dni relaksu, wypoczynku, duchowego nabrania sił w pięknych miejscach, ze wspaniałą ekipą ludzi. Będzie czas na modlitwę (Medjugorie), będzie czas na wypoczynek, szczególnie nad urokliwym Morzem Adriatyckim. Poniżej szczegółowy program wyjazdu...

  17 kwietnia 1564 13
 • 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA (15.05.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W poniedziałek (16 maja) obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli – męczennika i Patrona Polski. Za jego wstawiennictwem powierzajmy Bogu naszą Ojczyznę. W poniedziałkowy wieczór zapraszamy na różaniec z Janem Pawłem II o godz. 20:30. Zachęcamy do napisania intencji, które omodlimy w czasie różańca. Intencje można wypisywać przy stoliku, który stoi przy figurze św. Michała Archanioła.

  14 maja 633
 • 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA (08.05.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

  07 maja 633
 • OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W ŚW. KATARZYNIE

  We wtorek (3 maja) w św. Katarzynie o godz. 10:30 odprawiona została uroczysta Eucharystia ku czci Maryi Królowej Polski w intencji dziękczynnej za wolność naszej Ojczyzny.

  Razem z mieszkańcami Goleniowa, władzami samorządowymi, kompanią honorową Wojska Polskiego, służbami mundurowymi, pocztami sztandarowymi i Hufcem ZHP Goleniów uczciliśmy również rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Marcin Sęk SChr chrystusowiec, proboszcz i kustosz sanktuarium NSPJ w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. Mszy Świętej przewodniczył ks. Krzysztof nasz Proboszcz.

  We wtorkowe popołudnie, o godz. 16:00, w św. Katarzynie wysłuchaliśmy niezwykle interesującej prelekcji historyka dr Pawła Więckowskiego, pod tytułem „RZECZPOSPOLITA W DOBIE UPADKU. POLSKA I POLACY W II POŁOWIE XVIII WIEKU”. Wspólnie zaśpiewamy też kilka pięknych polskich pieśni patriotycznych. Dziękujemy za ten wspólny czas wypełniony miłością do naszej Ojczyzny. 

  W kościele można też było obejrzeć okolicznościową wystawę „OD KONSTYTUCJI 3 MAJA DO NIEPODLEGŁOŚCI”. Wystawa składa się z tablic tematycznych, na których zaprezentowane są autentyczne dokumenty i historyczne pamiątki związane z Konstytucją 3 Maja oraz drogą do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspozycję po raz pierwszy pokazano we wrześniu 2018 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi oraz w wielu miastach Polski. Wystawę będzie można obejrzeć w naszym kościele do 8 maja, codzienne - w godzinach od 08:00 do 17:00. Wstęp wolny.

   

  29 kwietnia 610 31
 • 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA (01.05.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe o godz. 17:30 . Natomiast majówki na placu przy figurze Niepokalanej w dni powszednie o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

  30 kwietnia 657
 • 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA - BOŻEGO MIŁOSIERDZIA (24.04.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj zapraszamy na godz. 15.00 do odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego.

  23 kwietnia 591
 • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (17.04.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

  16 kwietnia 1221
 • Pokłosie Misji Ewangelizacyjnych

  Poniżej zamieszczamy świadectwa  z  przeżycia Misji w naszej parafii "Zaufaj Jezusowi". Dziękujemy wszytkim autorom tych refleksji.

  19 kwietnia 1048
 • NIEDZIELA PALMOWA (10.04.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 11:30. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17:15.

  09 kwietnia 1833
 • SPOWIEDŹ W WIELKIM TYGODNIU

  WIELKI TYDZIEŃ – DYŻUR W KONFESJONALE

  09 kwietnia 1297
 • MISJE EWANGELIZACYJNE 2022

  W dniach 2-8 kwietnia w naszej wspólnocie odbyły sie parafialne (wielkopostne) MISJE PARAFIALNE. wygłosił je ks. Przemysław Sawa wraz z grupą świeckich ewangelizatorów. Niech dobry Bóg błogosławi naszej parafii....

  04 kwietnia 1296
 • 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (03.04.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

  02 kwietnia 1203
 • 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (27.03.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

  26 marca 1118
 • WIZYTACJA KS. ABP. ANDRZEJA

  W czwartą niedzielę Wielkiego Postu (27 marca) zakończyła się wizytacja kanoniczna naszej wspólnoty parafialnnej przez ks. Abp. Andrzeja Dzięgę. Nasz pasterz przewodniczył dwóm niedzielnym celebracjom Eucharystii o godz. 10:30 i godz. 12:00.

  Wcześniej w poniedziałek i wtorek nawiedził nasze wspólnoty filialne w Glewicach, Bodzęcinie, Niewiadowie i Marszewie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  28 marca 1127 23
 • MSZA W JĘZYKU UKRAIŃSKIM - Меса українською мовою

  Меса українською мовою  15:00 у костелі св. Катерини в Голенові - адреса: площа Мєшка І. 

  MSZA ŚWIETA w JĘZYKU UKRAIŃSKIM w rycie grekokatolickim : Kościół św. Katarzyny w Goleniowie, w każdą  niedzielę  godz. 15:00.

  22 marca 920