loading...

Aktualności

Zamknij wpis


 • safdsdfsdfsdf

  Dzisiaj 07:22 4
 • ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 25 października 2020

  Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi.

  Przedwczoraj 22:08 130
 • Wielki multimedialny konkurs "Opowiedz mi o naszym Papieżu Janie Pawle II

  Zapraszamy uczniów z Goleniowa uczących się w klasach od 4-8 do zgłoszenia się do udziału w naszym konkursie. Nagroda głowna to wyjazd w wakacje do Rzymu - 2021. Poniżej regulamin konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie św. Katarzyny w Goleniowie. Czas przesyłania prac to 10 grudnia 2021 r.

  2 dni temu, 2020-10-23 30
 • COVID-19 WAŻNY KOMUNIKAT

  W duchu troski o zdrowie i życie wszystkich tworzących naszą wspólnotę parafialną przypominamy: zgodnie z najnowszymi zasadami profilaktyki przeciw COVID-19 (przedstawionymi przez Rząd RP) dotyczącymi kościołów, z dniem 24 października 2020 roku, w naszej świątyni przebywać może jednocześnie 170 osób. Prosimy o przestrzeganie zasad: noszenie maseczki, zachowanie bezpiecznej odległości oraz dezynfekcję dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła.

  Poniżej treść dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta w miejscu i czasie obowiązywania czerwonej strefy epidemicznej, wydanej przez Metropolitę Szczecińsko-Kamińskiego ks. abp. Andrzeja Dzięgę. Dziękujemy za wyrozumiałość oraz dojrzałość we wzajemnej trosce o zdrowie i życie.

  3 dni temu, 2020-10-23 140 2
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (18.10.2020)

  Dzisiejszą niedzielą, poświęconą sprawie misji, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji oraz misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie, niosąc Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny.

  ponad tydzień temu, 2020-10-17 214
 • INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

  Poniżej INTENCJE na najbliższy tydzień: 18 - 24 października 2020 roku. 

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-10 195
 • WYSTAWA "SERCU BLISKI"

  W piątek (16 października) o godz. 19:00 w naszej parafii miało miało miejsce szczególne wydarzenie: otwarcie wystawy portretów i ikon św. Jana Pawła II pt: „Sercu bliski” artystki Marty Odbierzychleb z Tarnowa. Proboszcz ks. Krzysztof Musiałek SChr, witając obecnnych podkreślił, że nieczęsto w naszym mieście możemy obcować tak blisko i namacalnie z tajemniccą oraz mocą sztuki w formie wernisażu. Obecna tego wieczoru artystka z Tarnowa, wprowadzając w swoją twórczość, opowiedziała o swojej duchowej więzi ze św. Janem Pawłem II, który jest dla niej potężnym natchnieniem i źródłem wielu inspiracji na drogacch życia, wiary, pracy artystycznej.

  Wystawę zorganizowało "Stowarzyszenie św. Katarzyny w Goleniowie" we współpracy z Gminą  Goleniów. Jest to realizacja zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej pod nazwą: „Jan Paweł II – dany i zadany. 100-lecie urodzin honorowego obywatela miasta Goleniowa".

  23 września 201 18
 • DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU (11 października 2020)

  W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. W tym dniu bowiem o godz. 21:00 w kościele, będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie będziemy polecać naszych rodaków żyjących za granicą naszego kraju. Odmówimy też wspólnnie różaniec. 

  Wcześniej zapraszamy na godz. 19:00  na wernisaż „Sercu bliski” na który składać się będzie 40  portretów i ikon  Jana Pawła II autorstwa Pani Marty Odbierzychleb z Tarnowa. Organizatorem jest nasze Stowarzyszenie św. Katarzyny w Goleniowie we współpracy z Gminą Goleniów w 100-lecie urodzin naszego honorowego obywatela miasta Goleniowa. 

  ponad tydzień temu, 2020-10-15 48 2
 • NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE - PAŹDZIERNIK 2020

  Miesiąc październik jest w tradycji katolickiej czasem szczególnej modlitwy do Maryi, miesiącem modlitwy różańcowej. "Niektórzy ludzie - mówił święty ojciec Pio - są na tyle głupi, że myślą, iż możliwe jest życie bez Maryi. Kochaj Madonnę i odmawiaj różaniec, bo to broń przeciwko złu dzisiejszego świata. Wszystkie łaski, które daje nam Bóg spływają przez Błogosławioną Maryję".

  Nabożeństwo różańcowe u św. Katarzyny: o godz. 17:30. W sobotę - różaniec o godz. 9:30. 

  Różaniec dla dzieci: 16:30 we wtorek - dzieci z SP1, w środę - dzieci z SP2 i z Promyczka, w czwartek - dzieci z SP8.

  Różaniec dla młodych: piątek, 18:30 (po wieczornej Mszy Świętej).

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-09-29 165
 • JASNOGÓRSKIE CZUWANIE

  Gromadzimy się każdego roku na Jasnej Górze, przed cudownym wizerunkiem Królowej i Matki naszego polskiego narodu, aby podczas nocnego czuwania w gorącej modlitwie powiedzieć Jej, a przez Nią Jej Synowi, o naszej trosce o braci i siostry, ojców i matki, którzy opuścili dom ojczysty i wybrali na krótszy czy dłuższy czas los wychodźców. Dziaij w tej trudnej sytuacji epidemiologicznej zapraszamy 16 października na godz. 21:00 do naszego kościoła na Apel Jasnogórski  i różaniec w intencji naszycg braci i sióstr za granicą.

  ponad tydzień temu, 2020-10-15 58 2
 • ZA NAMI PIERWSZY W GOLENIOWIE "MĘSKI RÓŻANIEC"

  W pierwszą sobotę miesiąca (3 października 2020 r.) w Goleniowie odbył się historyczny, bo pierwszy raz, w naszym mieście - MĘSKI RÓŻANIEC. Wzięło w nim udział ok. 120 meżczyzn z Goleniowa i okolicznych miejscowości. Tym samym Dekanat Goleniów dołączył do kilkunastu tysięcy poilskich mężczyzn w kraju i za granicą, ktrzy w pierwsze soboty miesiąca wspólnnie odmawiają różaniec, idąc ulicami swoich miast.

  O godz. 7:00 odprawiona została Msza Święta w Kościele św. Katarzyny. Celebrowali ją ks. Henryk z Parafii w Mostach oraz ks. Rafał. Po Mszy mężczyźni wyruszyli w kierunku Kościoła św. Jerzego, odmawiając różaniec w intencji naszych rodzin, miasta i naszej Ojczyzny. Była to również nasza osobista, wynagradzająca Niepokalanemu sercu Maryi - męska modlitwa, wynagradzająca za grzechy nasze, naszych bliskich, za grzechy naszych rodaków. Poniżej trasa przemarszu i szczegóły wydarzenia.

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-09-29 190 12
 • RÓŻANIEC DLA DZIECI

  Różaniec – szturm dziecięcych serc do nieba! Różaniec dla dzieci: 16:30 we wtorek - dzieci z SP1, w środę - dzieci z SP2 i z Promyczka, w czwartek - dzieci z SP8.

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-10 87 6
 • PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA 2020

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-10 71 65
 • DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 października 2020

  Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17:30, a w soboty po mszy św. o godz. 9:00

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03 217 2
 • PIELGRZYMKA W 100-LECIE URODZIN JANA PAWŁA II. 23-25 października 2020 r.

  Zachowując wszystkie rygory i zasady bezpieczeństwa względem Covid-19 pragniemy wyruszyć w pielgrzymce w miejsca , które szczególnie kształtowały  osobę św. Jana Pawła II. Program poniżej:

  miesiąc temu 158
 • KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

  Osoby przygotowujące się do Sakramentu Małżeństwa bądź myślące o zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego zapraszamy na Kurs Przedmałżeński. Pierwsze spotkanie - 3 października (sobota) w Kościele św. Katarzyny o godz. 19:00. Kurs poprowadzi ks. Adam Staszczak SChr. Spotkania w ramach Kursu odbywać się będą w soboty o godz. 19:00, w naszym parafialnym kościele (począwszy od 3 października).

  14 września 113
 • DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 września 2020

  Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

  miesiąc temu 118
 • ŚWIĘTO STANISŁAWA KOSTKI

  W święto św. Stanisława Kostki, na wieczornej Eucharystii o godz. 18:00, modliliśmy się w intencji dzieci, młodzieży, ministrantów i lektorów, którym patronuje św. StanisławLiturgiczna Służba Ołtarza odnowiła przysięgę i akt woli służenia Chrystusowi w czasie liturgii. Rodzice zaś zawierzyli opiece św. Stanisława swoich synów i córki. Po Mszy ministranci, lektorzy i ich bliscy przedłużyli radosne świętowanie i na plebanii odbyło sie spotkanie przy dobrej pizzy i innych smakołykach.

  24 września 178 8
 • MĘSKI RÓŻANIEC

  Już 3 października 2020 r. w pierwszą sobotę miesiąca, w Goleniowie odbędzie się historyczny, bo pierwszy raz, w naszym mieście - MĘSKI RÓŻANIEC. Tym samym dołączymy do kilkunastu tysięcy poilskich mężczyzn w kraju i za granicą, ktrzy w pierwsze soboty miesiąca wspólnnie odmawiają różaniec, idąc ulicami swoich miast. O godz. 7:00 Msza Święta w Kościele św. Katarzyny, po Mszy (ok. 7:45) wyruszymy w kierunku Kościoła św. Jerzego, odmawiając różanniec w intencji naszych rodzin, miasta i naszej Ojczyzny. Będzie to także nasza osobista, wynagradzająca Niepokalanemu sercu Maryi - męska modlitwa, wynagradzająca za grzechy mnasze, naszych bliskich, za grzechy naszych rodaków. Poniżej trasa przemarszu i szczegóły wydarzenia.

  15 września 143
 • DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 września 2020

  Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym.

  24 września 62
 • SPOTKANIE RADY WYCHOWAWCZO-DUSZPASTERSKIEJ

  W czwartek (17 września) na plebanii odbyło się ważne spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Ksiądz Proboszcz nakreślił plan duszpasterski, podjęto też ważne decyzje i konkretne ustalenia odnośnie duszpasterstwa dzieci i młodzieży.

  18 września 65
 • DZIEŃ FATIMSKI - 13 WRZEŚNIA

  W niedzielę (13 września) przeżywaliśmy kolejny, przedostatni w tym roku, Dzień Fatimski. O godz. 19:00 modliliśmy się na różańcu, przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 20:00 odprawiona została Eucharystia, której przewodiczył Proboszcz - ks. Krzysztof Musiałek SChr. Po Mszy wyruszyliśmy w procesji, z figurą MB Fatimskiej, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  14 września 180 11
 • DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 13 września 2020

  W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże.

  15 września 118
 • DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

  We wtorek (8 września) w święto narodzin Matki Najświętszej, na wieczornej Mszy Świętej, dokonaliśmy aktu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W to szlachetne i piękne duchowe dzieło wprowadził nas Proboszcz ks. Krzysztof Musiałek SChr. Duchową Adopcję podjęło ponad dwadzieścia osób. W tym nasi kapłani.

  08 września 281 10
 • GRUPA PIERWSZOKOMUNIJNA z 13 września 2020 r.

  Przed nami "Biały Tydzień" dla dzieci pierwszokomunijnych: poniedziałek (14 września) - godz. 18:00 - Msza św. - odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wziąc ze sobą świece. Błogosławieństwo obarazków. Wtorek (15 września) - godz. 18:00 - Msza św. Błogosławieństwo dewocjonali.

  04 września 174
 • DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 września 2020

  W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

  05 września 256
 • NOWY ROK SZKOLNY 2020/2021

  Pomimo trudnej sytuacji, związanej z pandemią, 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W czasie liturgii ostatnich dni, wybrzmiewa bardzomocno modlitwa w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów, wychowawców. W piątek (4 września) na Mszy Świętej dla dzieci ze szkół podstawowych, ks. Proboszcz pobłogosławił tornistry i zachęcał dzieci do podjęcia duchowych zobowiązań (szczególnie "pierwszych piątków miesiąca") oraz do wsłuchiwania się w głos Chrystusa, najmądrzejszego i najlepszego Nauczyciela.

  04 września 174 4
 • KRONIKA LSO

  03 września 190 5
 • NOWI DUSZPASTERZE

  W naszej wspólnocie parafialnej posługę kapłańską rozpoczynają od września ks. Rafał J. Sorkowicz SChr, ks. Maciej Onaszkiewicz SChr oraz ks. Mieczysław Dusza SChr. Powiększy się także wspólnota sióstr Misjonarek - posługę zakrystianki rozpocznie s. Agnieszka Noga MChR. Oremus pro invicem...

  30 sierpnia 266
 • DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2020

  Modlitwa uczy zaufania do Boga i uczy dostrzegania Jego obecności. To nie my podtrzymujemy świat w jego istnieniu, ale On jest miłosiernym Ojcem, który kocha swoje dzieci. Dlatego możemy zawołać z psalmistą: Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza - (psalm responsoryjny).

  29 sierpnia 302