loading...

Aktualności

Zamknij wpis


 • MĘSKA PIELGRZYMKA na JASNĄ GÓRĘ i do KALISZA

  W dniach 18-19 września mężczyźni z parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, pod duchową opieką ks. Rafała, udali sie na pielgrzymkę do Częstochowy i Kalisza. W sobotę wzięli udział w duchowym oblężeniu Jasnej Góry, w ramach piątej ogólnopolskiej pielgrzymki mężczyzn - "Mężczyźni u tronu Królowej". W niedzielę, w kaliskim sanktuarium, dokonali aktu zawierzenia swoich rodzin pod opiekę św. Józefa.

  3 dni temu, 2021-09-20 55 29
 • 25 niedziela zwykła 19 września 2021 - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE + Intencje mszalne

  Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

  5 dni temu, 2021-09-18 179
 • Już w sobotę 18 września, koncert w naszym kościele "Komplementy dla najpiękniejszej"

  Obchody 750-lecia kościoła Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej zainaugurowane zostaną 18 września, o godz. 19:30, multimedialnym widowiskiem "Komplementy dla Najpiękniejszej". To projekt artystyczny o charakterze oratoryjnym, stanowiący połączenie różnych form artystycznego wyrazu. Scenariusz i muzyka zostały oparte na starożytnych tekstach maryjnych, w tym nabożeństwie „Akatystu” praktykowanym w kościele wschodnim. Projekt został przygotowany przez twórców „Teatru św. Franciszka”

  6 dni temu, 2021-09-17 53
 • Deklaracja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych rok 2022 r.

  Poniżej podajemy  formularz do pobrania deklaracji rodziców dzieci pierwszokomunijnych:

  ponad tydzień temu, 2021-09-11 94
 • 24 niedziela zwykła 12 września 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE + Intencje mszalne

  Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

  ponad tydzień temu, 2021-09-11 214
 • "MIŁOŚĆ ZAWSZE I WSZĘDZIE" - WIECZÓR Z MATKĄ RÓŻĄ CZACKĄ I PRYMASEM STEFANEM WYSZYŃSKIM

  "Miłość zawsze i wszędzie"... (M. Róża Czacka). W piątkowy wieczór (10 września), dotknęliśmy zaledwie wielkiej tajemnicy życia i wiary dwóch wielkich postaci: Matki Róży Czackiej i Prymasa Stefana Wyszyńskiego, którzy zostaną beatyfikowani w najbliższą niedzielę.

  Wielkie podziękowania dla p. Ludwiki Wyrąbkiewicz, Zbigniewa Stanucha, Bartosza Dębińskiego, Wiktora Kiszko, Thomasa Grafa (organy), Pawła Grafa (skrzypce), Krzysztofa Kalugi i Maksymiliana Ogórskiego za przygotowanie i wzięcie udziału w wydarzeniu.

  ponad tydzień temu, 2021-09-11 160 8
 • 750-LECIE KOŚCIOŁA ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ

  We wrześniu rozpoczniemy świętowanie jubileuszu 750-lecia istnienia naszego parafialnego kościoła św. Katarzyny w Goleniowie. Obecna, zabytkowa świątynia zbudowana została na fundamentach pierwszej, trzynastowiecznej fary, wzniesionej wkrótce po lokacji miasta w roku 1268 (na prawie magdeburskim z nadania księcia Barnima I). Dla wiernych parafii Świętej Katarzyny oraz wszystkich mieszkańców Goleniowa jest to wspaniała okazja, aby uczcić jubileusz 750-lecia świątyni cyklem wydarzeń religijno-historycznych. Jest to także znakomity pretekst, by choć w dużym skrócie przypomnieć historię kościoła, który trwale wpisał się w historię naszego miasta.

   

  Obchody 750-lecia kościoła Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej zainaugurowane zostaną 18 września, o godz. 19:30, multimedialnym widowiskiem "Komplementy dla Najpiękniejszej". To projekt artystyczny o charakterze oratoryjnym, stanowiący połączenie różnych form artystycznego wyrazu. Scenariusz i muzyka zostały oparte na starożytnych tekstach maryjnych, w tym nabożeństwie „Akatystu” praktykowanym w kościele wschodnim. Projekt został przygotowany przez twórców „Teatru św. Franciszka” - biblijnego teatru muzycznego z Katowic. Przed koncertem odczytany zostanie dokument Barnima I z roku 1271, w którym jest wymieniony kościół Świętej Katarzyny. Rekonstrukcja dokumentu znajdzie poczesne miejsce we wnętrzu świątyni i będzie ona przypominała piękną historię 750 lat. Świątyni, której patronuje św. Katarzyna Aleksandryjska. Historię goleniowskiej fary, przypomni również wystawa plenerowa, przygotowywana przez Parafię św. Katarzyny we współpracy z Gminą Goleniów. Zwieńczeniem jubileuszowych obchodów będzie uroczysta konsekracja kościoła Świętej Katarzyny. Uroczystość ta zaplanowana jest na listopad, w okolicach święta patronalnego parafii (25 listopada).  

  dwa tygodznie temu, 2021-09-09 64
 • PIELGRZYMKA "SAKRALNY KRAKÓW" i CZUWANIE JASNOGÓRSKIE (11-16.10.2021)

  Zapraszamy na pielgrzymke. Program poniżej:

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-04 208 2
 • 23 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (5 września 2021)

  Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-04 238
 • "O NAŚLADOWANIU CHRYSTUSA" na stałe dostępna na naszym stoisku z książkami

  Zachecamy do lektury książki 'O naśladowaniu Chrystusa" Tomasza A Kempis, ksiązki która nawróciła więcej ludzi,aniżeli zawiera liter na swoich kartach jak mówił o tym św. Franciszek Salezy. "O naśladowaniu Chrystusa" - poza Pismem Świętym - jest najbardziej popularnym  dziełem literatury chrześcijańskiej w historii.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-01 111
 • MĘSKA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ I DO KALISZA - ZAPRASZAMY!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich wierzących mężczyzn z Goleniowa i okolic do wzięcia udziału w „Męskiej Pielgrzymce na Jasną Górę” oraz do narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, w dniach 18-19 września. "Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u tronu Królowej" - pod tym hasłem mężczyźni z całej Polski będą 18 września pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W programie jest Eucharystia, cykl nauczań, między innymi abp. Grzegorza Rysia, świadectwa duchownych i świeckich oraz jasnogórskie śluby mężczyzn. Mottem tegorocznej pielgrzymki jest hasło "Twórcza odwaga". Zapraszamy też panie, małżonki - do wspólnego pielgrzymowania oraz modlitwy w intencji swoich mężów, synów, rodzin. Zapisy w zakrystii lub u ks. Rafała. Szczegółowe info poniżej...

  21 sierpnia 202
 • NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022 - MSZA ŚWIĘTA

  "Każde dziecko powinno czuć, że szkoła pomaga mu stać się lepszym człowiekiem. Bohaterem..." (Philip Zimbardo). I o to modliliśmy się gorąco na dzisiejszej, porannej Mszy Świętej o godz. 8:00.

  Razem z nauczycielami, dziećmi i młodzieżą zawierzyliśmy najlepszemu Nauczycielowi - Chrystusowi kolejne miesiące nauki i wzrastania w mądrości. Mszy Świętej przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof, który zachęcał uczniów, by wsparci łaską, rozwijali dary i talenty, otrzymane od Boga, zdobywając wiedzę i wzrastając w wierze...

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-01 182 11
 • SPOTKANIE KATECHETÓW

  We wtorek (31 sierpnia) po wieczornej Eucharystii, na plebanii, odbyło się spotkanie katechetów z ks. Proboszczem, mające na celu uzgodnienie priorytetów na najbliższy, rozpoczynający się rok szkolny 2021/2022.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-01 121 5
 • SPOTKANIE MŁODYCH - GÓRA TABOR 2021

  W sobotę (28 sierpnia) w Klępinie k. Stargardu odbyło się spotkanie młodych "Góra Tabor 2021". Przybyła na nie młodzież, reprezentująca młodzież z parafii prowadzonych przez księży chrystusowców. Nie zabrakło i naszej goleniowskiej młodzieży, która na Górę Tabor wyruszyła z ks. Mieczysławem Duszą SChr.

  Hasłem tegorocznej Góry Tabor były słowa: "Bierzcie i jedzcie". Młodzież zgłębiała tajemnicę obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. O Cudzie Eucharystycznym, który wydarzył się w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy opowiadał ks. Andrzej Ziombra. Najważniejszym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof Olejnik SChr - przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego. Wieczorem młodzież oglądała profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego oraz spektakl pt. "Siewca" w wykonaniu "Teatru A" z Gliwic. Oprócz wspólnej modlitwy, adoracji, konferencji nie zabrakło też zabawy i gier integracyjnych oraz ogniska. Młodzież powróciła z "Góry Tabor" umocniona i przeszczęśliwa. Wszyscy zgodnie stwierdzają: "Było super!". Chwała Panu!...

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-08-31 127 27
 • 22 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (29 sierpnia 2021)

  Dziękując Bogu za okres wakacji i możliwość wypoczynku, razem z dziećmi i młodzieżą stajemy na progu nowego roku szkolnego. Początek września to również czas pamięci i oddania hołdu wszystkim bohaterskim Polakom: w środę (1 września) przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Tego dnia pamiętajmy w naszej modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny na wojennych frontach i w obozach oraz o pomordowanych rodakach w więzieniach politycznych. 

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-08-28 350
 • 21 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (22 sierpnia 2021)

  Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

  21 sierpnia 243
 • 20 NIEDZIELA ZWYKŁA - WNIEBOWZIĘCIE NMP Ogłoszenia + Intencje (15 sierpnia 2021)

  Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

  14 sierpnia 307
 • KOLEJNE DNI PIELGRZYMKI DO WILNA

  Pięne dni dane nam było przeżywać w pięknych miejscach. Spotkanie z Matką: z Tą co w Jasnej Świeci Bramie!. Był spacer po uliczkach Kowna pełnych historii romamtyzmu. Dotknęliśmy swoją obecnością cudu w uroczej  Sokółce. Na rozesłanie staneliśmy w Świętej wodzie i na wzgó®zu Krzyży wotywnych znaczących tyle osobistych i ogólpnpolskich historii ludzkich.

  13 sierpnia 236 25
 • Dzień trzeci. Olsztyn, Stoczek Klasztorny i Św. Lipka.

  Dzisiaj już za nami piękne miejsca. Uroczy Olsztyn i wzruszający Stoczek Klasztorny z Królową Pokoju, który był świadkiem uwięzienia Prymasa Wyszyńskiego. Św. Lipka jak zawsze rozbrzmiewająca koncertami organowymi - dzisiaj tu bardzo Odpustowo - dzień wspomnienia w kalendarzu liturgicznym Matki Bożej ze Św. Lipki.

  11 sierpnia 218 11
 • Dzień drugi. Gietrzwałd - Sanktuarium Matki Bożej.

  Gietrzwałd stał się sławny dzieki Objawieniom Matki Bożej, które miały miejsce dziewiętnaście lat po Objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 r. Z pobłogosłąwionego źródełka, przez Matkę Bożą, pielgrzymi od lat czerpią wodę, którą przynosiła ugę cierpiącym i liczne uzdrowienia.

  10 sierpnia 229 6
 • W drodze do Wilna. Dzień pierwszy.

  W poniedziałek wyruszyliśmy na autokarową pielgrzymkę do Wilna. Po drodze zatrzymaliśmy się na Westerpaltte i w Gdańsku. Miasto jak zawsze wypełnione ludżmi na Jarmarku Dominikańskim.

  10 sierpnia 228 8
 • NASI PARAFIANIE W DRODZE NA JASNĄ GÓRĘ

  W dniach 6-14 sierpnia na Jasna Górę wędruje 310 Warszawska Pielgrzymka Piesza akademickich grup "17". Wśród pielgrzymów, w grupie "Czarnej", prowadzonej przez chrystusowców, znajdują się także nasi parafianie ze św. Katarzyny, których pozdrawiamy i prosimy o modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

  Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: "Zaszczep się miłością do Eucharystii".

  09 sierpnia 237 5
 • HARCERSKI OBÓZ LETNI

  „Jeśliby wasze skautostwo miało być bez Boga, lepiej żeby go wcale nie było...” (ROBERT BI-PI). Tymczasem.... trwa letni obóz harcerski goleniowskiego Hufca ZHP. W niedzielę harcerze uczestniczyli we Mszy Świętej polowej, którą sprawował kapelan dh. ks. Mieczysław Dusza SChr.

  Przed Eucharystią chętni mogli przystąpić do sakramentu spowiedzi. Czuwaj! Pozdrawiamy naszych harcerzy i ks. Mieczysława

  09 sierpnia 195 15
 • 19 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (8 sierpnia 2021)

  Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

  07 sierpnia 376
 • 77 R. POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

  W niedzielę (1 sierpnia) obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. W godzinie „W” o godz. 17:00 wraz z goleniowskim Hufcem ZHP oddaliśmy cześć bohaterom w 77 rocznicę Powstania na Placu rtm. Witolda Pileckiego. O godz. 17:00 zawyły syreny. 

  Goleniowskie uroczystości odbyły się na Placu rtm. Witolda Pileckiego. Wraz z goleniwskim Hufcem ZHP o godz. 17:00 złożyliśmy hołd bohaterskim Powstańcom. Odśpiewaliśmy hymn narodowy i zapaliliśmy znicze. Następnie o godz. 18:00 w kosciele św. Katarzyny odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Powstańców Warszawskich. 

  Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17:00. Było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie, zorganizowaną przez Armię Krajową. Trwało 63 dni. Na mocy rozkazu komendanta głównego Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, powstanie warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Armia Krajowa i władze Polskiego Państwa Podziemnego zamierzały ujawnić się i wystąpić wobec Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (utworzonego w Lublinie i zależnego od woli Stalina) w roli gospodarza (jako jedyna legalna władza niepodległej Rzeczypospolitej). Powstanie planowane na kilka dni upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. Żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.

  30 lipca 264 6
 • 18 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (1 sierpnia 2021)

  Obchodzimy dziś Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Zapraszamy w godzinie „W” o godz. 17:00 do wspólnego oddania czci bohaterom, w 77 rocznicę Powstania, na naszym goleniowskim Placu rtm. Witolda Pileckiego. Zabierzmy ze sobą flagi oraz znicze. O godz. 18:00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę i Powstańców Warszawskich.

  31 lipca 381
 • IMIENINY KS. PROBOSZCZA KRZYSZTOFA

  We wspomnienie św. Krzysztofa (25 lipca) patrona naszego Proboszcza, życzymy ks. Krzysztofowi sił i gorliwości w pasterzowaniu oraz prowadzeniu nas drogami wiary. Niech dobry Bóg obdarza Proboszcza łaską zdrowia i męstwa w głoszeniu Chrystusa. Nieś nas Proboszczu przez trudne czasy, jak Twój Patron niósł Jezusa na swoich ramionach.

   

  24 lipca 264
 • XVII NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (25 lipca)

  Obchodzimy dziś wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, pielgrzymów, podróżujących. Swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz Krzysztof. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. Po Mszy Świętej poświęcimy samochody i motocykle. Pamiętajmy o odpowiedzialności za bezpieczeństwo na naszych drogach i przejściach dla pieszych. 

  24 lipca 438
 • 25 LIPCA - POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

  W niedzielę (25 lipca) we wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców zapraszamy do św. Katarzyny: po wszystkich Mszach błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Zapraszamy! Św. Krzysztofie - Ora pro Nobis...

  24 lipca 223
 • LEKTORSKI SPŁYW KAJAKOWY śladami Karola Wojtyły

  W dniach 12-18 lipca nasi lektorzy wypoczywali, wędrując i płynąc śladami Karola Wojtyły. Najpierw przeżyliśmy spływ kajakowy rzeką Wdą (Kociewie, Bory Tucholskie), tą samą rzeką, którą płynął wraz z młodzieżą Karol Wojtyła.

  W piątek (16 lipca) dotarliśmy do Gdańska. W sobotę oddaliśmy cześć polskim bohaterom na Westerplatte. W niedzielę zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej. Przez wszystkie dni każdy z uczestników wyprawy otrzymywał cytat św. Jana Pawła II. W piątek (16 lipca) przyjęliśmy szkaplerz karmelitański. Codziennie w czasie Eucharystii, naszej modlitwy różańcowej, czy na adoracji Najśw. Sakramentu omadlaliśmy ważne intencje, rodziny, Ojczyznę oraz naszych darczyńców. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i dofinansowanie naszego wyjazdu wszystkim parafianom i ludziom dobrego serca...

  +Deo Gratias, ks. Rafał

  22 lipca 339 56