loading...

Aktualności

Zamknij wpis


 • Poświęcenie pokarmów wielkanocnych.

  W  Wielką Sobotę chcieliśmy poświęcić pokarmy przywiezione w naszych samochodach. Niestety ograniczenia zgromadzeń, /Ustawa - Prawo o zgromadzeniach nie wyłącza możliwości poruszania się samochodami w trakcie zgromadzenia/ nie pozwalają na organizacje tego poświęcenia w takiej formie. Dlatego proponujemy modliwe przy śniadanaiu wielkanocnym. Oto propozycja na wielkanocny poranek przy stole:

  2 dni temu, 2020-03-31 470
 • Świece i baranki wielkanocne na stoisku Caritas

  Osoby, które chciałyby nabyć baranki świece wielkanocne zapraszamy na stoisko CARITAS. Prosimy o kontakt telefoniczny z Panem Andrzejem pod numerem: 793 607 109.

  2 dni temu, 2020-03-31 59
 • Ogłoszenia PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020

  Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.

  5 dni temu, 2020-03-28 308
 • Jak będziemy w tym roku święć Palmy w Niedzielę Palmową ?

  Osoby, które przyjdą, aby poświęcić palmy, prosimy by je podpisać i położyć przed figurą Matki Bożej na placu przy kościele. Będą one poświęcane co godzinę : 7:00; 8:00; 9:00 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00; 15:00 i 17:00 i 18:00. Palmy można przynieść i odebrać w dowolnym czasie. Plac jest monitorowany.

   

  5 dni temu, 2020-03-28 199
 • Dla Najmłodszych ! "Niedzielna chwila Mnicha Teofila" Spotkania z Ewangelią dla dzieci

  Zapraszamy do zakładki filmy. Ta znajdziecie filmy dla dzieci.

  5 dni temu, 2020-03-28 29
 • Msze św. w czasie epidemii. Zmiana w godzinach mszy św. od 30 marca 2020 r. Komunia św. na placu przed kościołem przed każdą mszą św.

  Od 30 marca  od poniedziałku do piątku msze św. będą odprawione o godzinach.: 6:30 i 7:00 ; 7:30 a w sobote o 8:30 i 9:00 i 17:30, 18:00 i 18:30.  W środę także msza św. o godz. 12:00. Na tę liturgię zapraszamy osoby, które zamawiały intencje mszalne. Kościół będzie otwarty od godz. 7:30 do 17:30. W naszej świątyni będzie w tym czasie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedż od 6:30 do  8:00 i 17:00-18:30 .

  Msze św. w niedziele  wg stałych godzin.

   

   

  ponad tydzień temu, 2020-03-24 609
 • Msze św. w naszym kościele. Do 5 osób na mszach - rząd wprowadza dalsze obostrzenia ws. epidemii.

  Z powodu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa rząd Mateusza Morawieckiego zapowiedział wprowadzenie od północy z wtorku na środę kolejnych obostrzeń dotyczących obywateli w zakresie m.in. przemieszczania się poza domem, gromadzenia się czy udziału w uroczystościach religijnych. W odpowiedzi na pytanie KAI minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że zgromadzenia religijne mają być ograniczone z 50 osób do 5 osób, z wyłączeniem sprawujących msze czy pogrzeby. Nowe obostrzenia obowiązują od 25 marca do 11 kwietnia.

  Trwaja intesywne prace w naszym kościele by jak najszybciej uruchomić transmisje internetową z każdej mszy św.

  Od 25 marca na msze  św. zapraszamy osoby do liczby 5, które zamówiły intencje mszalne. Kościół będzie otwarty od godz. 7:00 do 17:30. W naszej świątyni będzie w tym czasie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Podamy godziny, w których będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej.

  Nie ustawajmy w pełnej ufności modlitwie. Przyjmijmy wszystkie regulacje państwowe i kościelne ze zrozumieniem, gdyż nie są one wymierzone w kogokolwiek, ale służą bezpieczeństwu naszemu i naszych najbliższych. Nie są także wyrazem słabej i powierzchownej wiary, ale znakiem głębokiej odpowiedzialności za siebie i bliźnich w duchu przykazania „Nie zabijaj” i miłości bliźniego. W tym trudnym czasie z głęboką wiarą przyjmijmy słowa Jezusa: „Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.”

  Pamiętajmy w modlitwie o tych którzy chorują, tych którzy im służą i chronią nas wszystkich przed epidemią, a także o sobie nawzajem oraz o tych, którzy umarli. Ufamy, że ten czas ciężkiej próby wkrótce minie i wyjdziemy z niego mocniejsi duchowo oraz ceniący bardziej Boże dary, w tym nasze życie doczesne i wieczne. Jako Wasi kapłani obiecujemy nieustającą modlitwę w  intencji całej wspólnoty i każdego z Was z osobna.

   

  ponad tydzień temu, 2020-03-24 165
 • PILNE ! Pierwsza komunia św. w czasie epidemii. - Zmiana. !

  Wprowadzony stan, najpierw zagrożenia epidemicznego, teraz epidemii, zmusił nauczycieli do zawieszenia tradycyjnych lekcje religii w szkole, a księżom  uniemożliwił prowadzenie katechez w parafiach. To zmusza do postawienia pytania o ostateczny termin uroczystości komunijnych. Sezon pierwszych komunii świętych przypada w Polsce w maju. Jednak rezerwacji na przyjęcia komunijne należy dokonywać z dużym wyprzedzeniem. Czy ludzie z powodu koronawirusa odwołują przyjęcia komunijne?  To pytanie stawia sobie dzisiaj wielu rodziców. Czy I komunie św. odbędą się  w ustalonym terminie.?

  ponad tydzień temu, 2020-03-24 917
 • Ogłoszenie CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 marca 2020

  To  już czwarta niedziela Wielkiego Postu. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych,  aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

  ponad tydzień temu, 2020-03-21 288
 • Ogłoszenia duszpasterskie - Trzecia niedziela Wielkiego Postu

  Ze względu na zaistniałą sytuację zagrożenia koronawirusem Covid-19 informujemy i serdecznie prosimy, aby szczególnie w niedzielę pozostać w domu i uczestniczyć w Liturgii Mszy św. transmitowanej przez Telewizję lub radio. Na Mszy św. nie może być więcej jak 50 osób. Więc do kościoła zapraszamy szczególnie rodziny, które mają zamówione intencje mszalne. Ze względu na szczególne okoliczności Komunię św. przyjmujemy na rękę.Nie przekazujemy znaku pokoju przez podanie ręki. Nie całujemy krzyża i figur świętych.

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-03-16 157
 • TRANSMISJE NIEDZIELNYCH MSZY ŚWIĘTYCH

  o godz. 7:00 w TVP1  - Msza św. z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w  Łagiewnikach

  o godz. 9:00 w Polskim Radiu Msza św. z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

  o godz. 9:00 w Polsat News Msza św. ze Świątyni Opatrzności Bożej

  o godz. 9:30 w Telewizji TRWAM Msza św. z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze

  o godz. 10:30 w Polsat Rodzinna Msza św. ze Świątyni Opatrzności Bożej z kazaniem dla dzieci

  o godz. 11:00 na archwwa.pl, onet.pl oraz w TVN24 i Radiu Plus Msza św. z kościoła seminaryjnego w Warszawie

  o godz. 13:00 Msza św. w TVP POLONIA

  o godz. 19:00 w Polskim Radiu Msza św. z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

  Transmisje z kaplicy jasnogórskiej: jasnagora.pl/pl/media/na-zywo/

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-03-14 189
 • Ogłoszenia DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 8 marca 2020

  Przemienienie Pańskie jest wspaniałym obrazem naszego odkupienia, gdzie Ciało Pańskie ukazuje się w blasku zmartwychwstania. Tak więc, jeśli Jezus zapowiedzią Swej Męki wywołał niepokój w Apostołach, tak blaskiem Swojej boskości utwierdza ich w nadziei i daje zapowiedź radości paschalnej, chociaż, ani Piotr, ani Jakub, ani Jan nie wiedzą dokładnie co oznacza…. zmartwychpowstanie. Z pewnością wkrótce się dowiedzą!

  ponad 2 tygodnie temu, 2020-03-07 245
 • Ogłoszenia PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 1 marca

  Pokusa nie jest jeszcze grzechem, jest raczej flirtem czy próbą uwodzenia. Bywa jednak, że flirt staje się niebezpieczna, a my całkowicie podatni na propagandę złego. Dlatego tak ważne jest, by zobaczyć Jezusa w Jego walce z pokusami. W tej walce "pokonuje" grzech pierwszych ludzi. Nowy Adam broni się słowem Bożym, które jest jego orężem w spotkaniu z kusicielem. Napisane jest: nie samym chlebem żyje człowiek, nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon. Zwycięstwo jest w posłuszeństwie Słowu.

  miesiąc temu 194
 • Ogłoszenia - SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lutego 2020

  Powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego, głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień pamiątki zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc udział we Mszy Świętej, poświadczamy naszą wiarę, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

  22 lutego 756
 • Włoskie wakacje dla dzieci i młodzieży

  Włoskie wakacje.

  Termin:

   4–14 lipca 2020 r.

  Program poniżej:

  15 lutego 277
 • Pielgrzymka - Sanktuaria Europy

  Pielgrzymka - Sanktuaria Europy  - 20 lipca - 1. sierpnia 2020 r.

  Program poniżej:

   

  15 lutego 308 2
 • Ogłoszenia SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 16 lutego 2020

  Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

  15 lutego 258
 • Ogłoszenia PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 lutego 2020

  Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

  08 lutego 186
 • Ogłoszenia OFIAROWANIE PAŃSKIE 2 lutego 2020

  W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

  01 lutego 220
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIETRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 stycznia 2020

  Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

  25 stycznia 262
 • 9 lutego 2020 r- Biała Niedziela - XVIII Dzień Chorego

  24 stycznia 196
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12 stycznia 2020

  Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

  11 stycznia 299
 • Kolęda

  Program koledy 2020

  Rozpoczynamy każdego dnia o godz. 16:00.

  28 grudnia 2019r. 4586
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - OBJAWIENIE PAŃSKIE 6 stycznia 2020

  Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że Chrystus przyniósł zbawienie całemu światu. To kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej komunii z Bogiem i innymi, do przypomnienia sobie naszego chrześcijańskiego obowiązku, iż osobistym przykładem autentycznej wiary mamy pociągać innych do Pana Boga.

  05 stycznia 517
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 5 stycznia 2020

  Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

  04 stycznia 490
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2020

  W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem Źródło i Początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się nie dzieje. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od zwiastowania, przez betlejemską noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

  01 stycznia 460
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 29 grudnia 2019

  Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i  mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

  28 grudnia 2019r. 551
 • Ogłoszenia duszpasterskie NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2019

  Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy „Chwała na wysokości Bogu…”. Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Przeżywajmy święta w gronie rodzinnym.

  26 grudnia 2019r. 659
 • Msze św. pasterskie.

  Msze św. "Pasterki":

  21:00 dla dzieci. Prosimy o przebranie się dzieci w aniołów, pasterzy, postaci z szopki.

  22:30 msza św. z  udziałem orkiestry "Wood and Brass Band" -młodziezowa orkiestra dęta.

  24:00 Pasterka w intencji wszystkich parafian i gości

   

  21 grudnia 2019r. 513
 • Spowiedź

  W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej w poniedziałek od 6:00 do 10:30 i od 16:00 do 20:00. W wigilię od 6:00 do 12:00.

  21 grudnia 2019r. 397
 • 1 - 30 z 180 1 2 3 4 5 6 »