loading...

Aktualności

Zamknij wpis


 • SEMINARIUM ODNOWY W ŁASCE (1 tydzień)

  Każdy tydzień rekolekcji rozpoczynamy w poniedziałek Eucharystią o godz. 18:00 w św. Katarzynie. Następnie wsłuchujemy się w konferencję (po Mszy) przeznaczoną na dany tydzień, robimy notatki o tym, co przykuwa naszą uwagę. 

  Jak powinien wyglądać czas 30 minut spędzonych na modlitwie?

  - najpierw przez chwilę uświadom sobie, że chcesz spotkać się z Bogiem. Zobacz wyjątkowość tego czasu.

  - zapal świecę, w duchu danego tygodnia poproś Boga o dobry owoc modlitwy 

  - weź wyznaczony fragment Pisma Świętego i przygotowane teksty: popatrz na to w kluczu trzech pytań: Co Bóg mówi do mnie przez tę treść? Jak to się odnosi do mnie, do mojego życia? Co z tym zrobię?

  Pamiętaj! To bardzo ważne, byś codziennie zapisywał refleksję z modlitwy. Są to notatki tylko dla ciebie i nikt inny nie będzie ich czytał.

  Poniżej teksty, rozważania i zadanie specjalne na najbliższy tydzień.

  Godzinę temu 5
 • TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia + Intencje 18 kwietnia 2021

  Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte.

  Przedwczoraj 16:19 174
 • SPOTKANIA DLA DZIECI do pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej

  Terminy wspólnych przygotowań do Uroczystości Pierwszej Komunii św. w parafii św. KatarzynySzkoła SP nr 1 i nr 2, nr 8 i Promyczek

  Przedwczoraj 16:17 58
 • ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWO "DROGI ŚWIATŁA"

  Krzyż - drzewo, „na którym zawisło Zbawienie świata”, zawsze prowadzi nas do Światła. Tym światłem jest zmartwychwstanie Chrystusa - centralna tajemnica naszej wiary. Via Lucis (Droga Światła) to nabożeństwo, które pomaga głębiej przeżyć to misterium. Zapraszamy do św. Katarzyny na nabożeństwo Via Lucis – Drogi Światła w niedzielę (18 kwietnia) o godz. 17:00. Po raz pierwszy w Goleniowie. Przed Najświętszym Sakramentem, przy zapalonym paschale (symbolizującym powstałego z martwych Pana) rozważać będziemy czternaście spotkań zmartwychwstałego Chrystusa, opisanych w Ewangeliach. Weźcie ze sobą świece. By wyruszyć przez krzyż do prawdziwego Światła...

  Okres Wielkiego Postu obfituje w nabożeństwa i praktyki religijne. Wtedy chętnie bierzemy udział w Drodze Krzyżowej, „Gorzkich Żalach”, rekolekcjach wielkopostnych. Jednak wszystkie te nabożeństwa mają jeden cel: prowadzą nas ku owocniejszemu przeżyciu uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Św. Paweł podkreśla: „Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także nasza wiara” (1 Kor 15, 24). Misterium paschalne, czyli tajemnica męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa to centrum całego roku liturgicznego. Dlatego właśnie nasza radość paschalna to jedno wielkie święto, które trwa 50 dni - od Niedzieli Wielkanocnej aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Ale czy rzeczywiście wtedy cieszymy się, że Pan zmartwychwstał? Wydaje się, że z każdym dniem okresu wielkanocnego rezurekcyjne dzwony biją coraz ciszej… W maju skupiamy się już raczej nie na tajemnicy zmartwychwstania, ale na Pierwszej Komunii św. i nabożeństwie majowym. To także ważne wydarzenia, ale w mszalnej liturgii tych dni ciągle rozbrzmiewa wielkanocne „alleluja!”.

  Radosne przesłanie liturgii wielkanocnej wypełnia i przedłuża nabożeństwo Drogi Paschalnej, zwanej także Drogą Światła - Via Lucis. Polega ono na przeżywaniu czternastu stacji - spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami (wzorowane jest na znanej nam dobrze Drodze Krzyżowej - Via Crucis). W latach 90. XX wieku o. Sabino Palumbieri, salezjanin rzymski, rozwinął myśl św. Pawła o spotkaniach Chrystusa Zmartwychwstałego z różnymi ludźmi i ułożył zestaw czternastu „stacji zmartwychwstania”. Te spotkania to pełna chrześcijańskiej nadziei kontynuacja Drogi Krzyżowej. 

  ponad tydzień temu, 2021-04-08 100 3
 • SEMINARIUM ODNOWY W ŁASCE

  Bywa, że słabniemy w wierze. Niby wszystko jest ok., chodzimy do kościoła, modlimy się, ale coś nie gra, posiekani przez życie, nasze lęki, czasami mocno duchowo poturbowani - nie potrafimy całkowicie Bogu zaufać, odnaleźć swojego miejsca w Kościele. Zapraszamy do św. Katarzyny na SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA I WIARY w ŁASCE - swoiste rekolekcje i czas pogłębiania swojej wiary, karmienia się Słowem Bożym, modlitwy, spojrzenia w świetle łaski na całe swoje życie.

  Seminarium rusza w kwietniu (dokładnie w poniedziałek 19 kwietnia). Przez kolejne tygodnie, w poniedziałki Msza Święta o godz. 18:00, po niej konferencja i wspólna modlitwa. Każdy z uczestników otrzyma materiały do pracy i modlitwy na poszczególne dni w tygodniu. Całość zakończymy w czerwcu, weekendowym wyjazdem na tzw. "Wylanie Ducha Świetego", by rozeznać swój charyzmat (dar od Boga) który tkwi głęboko w nas, jeszcze nieobudzony, a dany przez Boga, by nim służyć Kościołowi. Już dziś serdecznie zapraszamy: wszystkich naszych parafian oraz mieszkańców Goleniowa i okolic. Przyjdź i zasmakuj w Duchu Świętym. Może to czas, by się w końcu obudzić i dać się Bogu uzdrowić, wzmocnić, poprowadzić. Uwierzyć na serio i odkryć jak nie wiele potrzeba, by łaska przemieniała w nas to, co jeszcze słabe, chore, niszczące nas od środka... Czas na SEMINARIUM ODNOWY W ŁASCE - naszego życia i wiary, które poprowadzi ks. Rafał J. Sorkowicz SChr. +zapraszamy wszystkich: młodych, dojrzalszych, małżonków, rodziców, uczniów i studentów, osoby samotne, kobiety i mężczyzn, którzy pragną pójść trochę dalej, w głąb serca, w tajemnicę, którą tylko Chrystus może odsłonić...

  ponad tydzień temu, 2021-04-07 103
 • NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - Ogłoszenia + Intencje 11 kwietnia 2021

  Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

  ponad tydzień temu, 2021-04-10 177
 • TRIDUUM PASCHALNE 2021

  W Wielki Czwartek (1 kwietnia), gdy wspominamy ustanowienie sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa służebnego, uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr. Tego wieczoru dziękowaliśmy Najwyższemu za Jego obecność na ołtarzach całego świata i w posłudze kapłańskiej. Na koniec, ks. Proboszcz, wyraźnie wzruszony, dziękując wszystkim za dar modlitwy, świadectwo wiary i heroiczne trwanie przy Panu, na kolanach, do końca, zwrócił się także do tych, którzy łączyli się z nami przez internet: "my naprawdę... za wami tęsknimy!" Liturgię zakończyła procesja do tzw. Ciemnicy. Do północy, wielu naszych parafian, modliło się i czuwało, trwając przy Panu, który do końca nas umiłował.

  W Wielki Piątek (2 kwietnia) w czasie Liturgii Męki Pańskiej, oddaliśmy cześć ukrzyżowanemu Chrystusowi, wsłuchaliśmy się w opis Męki naszego Pana z Ewangelii św. Jana, spożyliśmy Jego umęczone Ciało w Komunii Świętej. Po liturgii, której przewodniczył ks. Rafał, przeniesiony został Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Przez całą noc trwała adoracja.

  Liturgią Wigilii Paschalnej (3 kwietnia) rozpoczęliśmy przeżywanie i świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. W sobotę, o zmierzchu, zajaśniało Światło, poprzez liturgiczne znaki i gesty, odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, daliśmy się unieść łasce. Liturgii przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy budując dynamikę liturgii, otworzyli źródło pięknych, duchowych doświadczeń dla wszystkich obecnych tego wieczoru w św. Katarzynie...

  ponad tydzień temu, 2021-04-05 186 15
 • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA 4 kwietnia 2021

  Drodzy parafianie i goście!

  Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-04-03 247
 • NOWE ZASADY UCZESTNICTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ W TRZECIEJ CZĘŚCI PANDEMII

  W związku z pandemią COVID-19 przypominamy o zasadach obowiązujących w naszej światyni: o obowiązku noszenia maseczki, dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła i zachowaniu bezpiecznej odległości (jedna osoba na 20 m kw. przy zachowaniu odległości min. 1,5 metra).

  W świątyni zamontowane są oczyszczacze filtrujące powietrze przez lampy UV. Dziękujemy za wyrozumiałość i troskę o zdrowie oraz życie innych.

  Osoby, które planują uczestniczyć  w Wielkim Tygodniu we Mszy Świętej, prosimy, by zgłośili swój udział na dwa sposoby:

  Wypełniając poniższy formularz, wybierając godzine i dzień mszy św. lub wpisując sie na listy wyłożone w naszym  kościele.  Prosimy, aby wybrać tylko jeden dzień Triduum Paschalnego, WLk. Czwartek, lub Wlk. Piatek czy Wlk. Sobota. Dziękujemy za zrozumienie.

  Obecnie w naszym kościele na jednej Mszy Świętej może przebywać 75 osób.

   

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-03-25 430
 • SPOWIEDŹ - WIELKI TYDZIEŃ 2021

  WIELKI PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA:

  06:30 - 08:00, 10:30 - 13:00, 16:30 - 19:00

  WIELKI CZWARTEK:

  06:30 - 12:30

  WIELKI PIĄTEK:

  06:30 - 12:30, 15:00 - 18:00

  WIELKA SOBOTA:

  08:00 - 13:00

  co pół godziny udzielamy Komunii Świętej

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-03-28 269
 • ŚWIĘCENIE POKARMÓW - WIELKA SOBOTA

  Święcenie pokarmów: 

  - na placu przy kościele: 9:00 - 14:00 /co 20 minut/

  - godz. 11:00 na placu przy skrzyżowaniu ul. Szkolna i ul. Szarych Szeregów

  - godz. 11:30 przy krzyżu na rondzie U. Shroedera.  

  Poświęcenie pokarmów na wioskach: 

  Marszewo 10:00, Glewice 10:00, Bodzęcin 10:30, Niewiadowo 10:45, Żdzary 12:00 (przy krzyżu)

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-03-29 287
 • NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ - OGŁOSZENIA+INTENCJE

  Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-03-27 521
 • EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 2021

  W piątek (26 marca) miała miejsce tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem: "Rewolucja Pięknych Ludzi". O godz. 20:00 odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył nasz niestrudzony piechur ks. Maciej Onyszkiewicz SChr.

  Po Mszy kilkudziesięciu gorliwych pielgrzymów (z Goleniowa i okolic) wyruszyło w drogę, trzema trasami nocnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Najdłuższa trasa św. Katarzyny liczyła 56 km. To właśnie tę trasę przeszło kilka osób wraz z ks. Maciejem. Jak zdają relację uczestnicy: było warto... Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli trud i w chłodną noc rozważali Mękę Pańską, pokonując kilkadziesiąt kilometrów... i własne słabości. Boże nasz, dla Jego bolesnej Męki - miej Miłosierdzie dla nas i całego świata...

  miesiąc temu 321 9
 • DZIESIĘCIU NOWYCH LEKTORÓW

  W piątą niedzielę Wielkiego Postu (21 marca) na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 dziesięciu młodzieńców zostało uroczyście wprowadzonych do posługi lektoratu przez posługę Proboszcza ks. Krzysztofa Musiałka SChr. 

  Nowo ustanowionym lektorom w czasie Eucharystii towarzyszyli rodzice i bliscy. Przyjęci do lektoratu młodzieńcy, przez ostatnie tygodnie uczestniczyli w Kursie Lektorskim. W ramach kursu odbywały się wykłady i ćwiczenia z zakresu liturgiki, biblistyki, eklezjologii, teologii duchowości. Nie zabrakło ćwiczeń ze śpiewu, dykcji, emisji głosu, sztuki poprawnego czytania i nade wszystko wspólnej modlitwy oraz adoracji. Dziękujemy wszystkim, którzy dzielili się swoją wiedzą i talentami z kandydatami do lektoratu: ks. Adamowi Staszczakowi SChr, ks. Mieczysławowi Duszy SChr, p. Joannie Stanuch-Piotrowicz i nade wszystko ks. Proboszczowi Krzysztofowi, za jego życzliwość i wsparcie. Dziękujemy też rodzicom, którzy wspierali nas i motywowali swoich synów. 

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-03-22 283 19
 • PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia + Intencje - 21 marca 2021

  Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-03-20 225
 • UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA I ZAWIERZENIE PARAFII

  W piątek, 19 marca, uczciliśmy św. Józefa na uroczystej, wieczornej Eucharystii, zawierzając naszą parafię i nasze rodziny opiece przemożnego Patrona Kościoła. Rozpoczęliśmy też peregrynację figury św. Józefa w naszych domach. Każda rodzina, która pragnie przyjąć św. Józefa i zawierzyć Mu swój dom oraz rodzin zgłasza się do zakrystii i zapisuje się na konkretny termin. W tygodniu na Mszy św. o godz. 18:00 (wtorek, czwartek, niedziela) zabieramy figurę na dwa dni.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-03-22 134 10
 • PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. JÓZEFA

  19 marca rozpoczęliśmy w naszej parafii peregrynację figury św. Józefa. To doniosłe i ważne wydarzenie, w czasach niespokojnych, gdy tracimy siłę i nadzieję. Przyjmijcie pod swój dach, w Waszych rodzinach św. JÓZEFA, obecnego w znaku poświęconej i omodlonej figury potężnego Wspomożyciela i Opiekuna Kościoła oraz naszych rodzin!

  Prosimy o zgłaszanie rodzin w zakrystii, na konkretny termin. Figurę zabieramy do domu we wtorki, czwartki i soboty, na wieczornej Eucharystii (na dwa dni). Każda rodzina otrzyma pamiątkowy akt zawierzenia  do św. Józefa.  Może też nabyć specjalny modlitewnik do św. Józefa. Jest on  do nabycia na stoisku PZ Caritasu. W intencji danej rodziny odprawimy Mszę Świętą w dniu przyniesienia figury św. Józefa. Kochani, do dzieła, niech św. Józef wyprosi Wam jak najwięcej łask i strzeże Wasze rodziny i domy przed wszelkim złem! Św. Józefie - Ora pro nobis...

  10 marca 281
 • CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia + Intencje - 14 marca 2021

  Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

  14 marca 335
 • ZAPRASZAMY NA WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE ZE ŚW. JÓZEFEM

  W "Roku Św. Józefa" zapraszamy na kolejne duchowe wydarzenie w naszej wspólnocie parafialnej - Rekolekcje Wielkopostne ze św. Józefem. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich niedzielnych Mszach Świętych, przez trzy kolejne niedziele Wielkiego Postu - 28 lutego, 7 marca i 14 marca. Rekolekcje mają nas przygotować do uroczystego zawierzenia naszej Parafii św. Józefowi (19 marca) oraz do peregrynacji figury św. Józefa w naszych rodzinach.

  24 lutego 299
 • TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia + Intencje - 7 marca 2021

  Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne

  06 marca 308
 • UCZCILIŚMY PAMIĘĆ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

  Za nami Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 18:00 odprawiona została uroczysta Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny i w hołdzie bohaterskim niezłomnym. Homilię okolicznościową wygłosił ks. Rafał. Po Eucharystii wysłuchaliśmy niezwykle ciekawej prelekcji z cyklu "Niezłomni, historie znane i nieznane" pod tytułem "Pojałtański obraz Polski - formowanie się władzy komunistycznej i aparatu terroru w latach 1944/1956. Stalinizm po polsku". Prelekcję wygłosi dr Paweł Więckowski (ASW Warszawa).

  01 marca 329 14
 • DROGA KRZYŻOWA Z BŁ. CARLO ACUTISEM

  „Cieszę się, że umieram tak wcześnie, bo nie zmarnowałem ani minuty życia na rzeczy, które nie podobałyby się Bogu”. Kim jest Carlo Acutis, piętnastolatek, który wypowiedział te słowa tuż przed swoją śmiercią? Piękne życie i jego wielką miłość do Chrystusa poznawaliśmy w piątek (26 lutego) o godz. 19:00, na Drodze Krzyżowej z bł. Carlem Acutisem. Była to kolejna, wzruszająca i wyjątkowa Droga Krzyżowa, nieco inna od tradycyjnych, multimedialna, przygotowana przez Duszpasterstwo Młodych. W czasie Drogi Krzyżowej rodzice zawierzyli Bogu swoich synów i córki, młodzi zawierzyli swoją przyszłość. 

  01 marca 216 11
 • MSZA ŚWIĘTA Z GOLENIOWSKIMI HARCERZAMI

  We wtorek (23 lutego), gdy Matka kościół wspominała bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona polskich harcerzy, w naszym parafialnym kościele modliliśmy się w intencji goleniowskiego harcerstwa. Na wieczornej Eucharystii zawierzaliśmy Bogu dzieło goleniowskiego Hufca, dziękując za wszystkich zuchów, harcerzy, instruktorów, rodziców i przyjaciół Hufca Goleniów.

  Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele osób, związanych z harcerstwem oraz poczet sztandarowy naszych goleniowskich harcerzy. Mszy Świętej przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Mieczysław Dusza SChr, związany od lat z harcerstwem, duchowy opiekun i towarzysz goleniowskiego Hufca. Ku naszej radości razem z nami modlił się ks. hm. Waldemar Piątek - koordynator Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP.

  Nasza modlitwa w intencji harcerzy związana była ze 164 rocznicą urodzin gen. Roberta Baden-Powella (założyciela skautingu), która przypada na 22 lutego. Sam twórca skautingu mawiał: ''Jeżeli nasz skauting miałby być bez Boga, lepiej, żeby go nie było''. W tym dniu, świętowany jest Dzień Myśli Braterskiej, jednoczący wszystkich skautów i harcerzy na całym świecie. Na ręce phm. Joanny Czajkowskiej-Lisiak - Komendantki Hufca Goleniów - składamy szczere podziękowanie wspólnocie goleniowskich harcerzy za wspólne spotkanie oraz za gorliwą, jak na harcerzy przystało, modlitwę. Czuwaj!

  24 lutego 234 9
 • WIELKOPOSTNY KONCERT ANTONINY KRZYSZTOŃ

  W pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, w kościele św. Katarzyny w Goleniowie, miało miejsce ciekawe, muzyczne wydarzenie: koncert pieśni pasyjnych i Gorzkich Żali w wykonaniu Antoniny Krzysztoń. Artystka przybyła do Goleniowa na zaproszenie ks. Krzysztofa Musiałka SChr, proboszcza naszej goleniowskiej parafii oraz Stowarzyszenia św. Katarzyny. Wydarzenie było duchowym preludium do owocnego przeżycia rozpoczętego właśnie Wielkiego Postu.

  22 lutego 336 11
 • DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia + Intencje - 28 lutego 2021

  W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

  27 lutego 284
 • PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia + Intencje - 21 lutego 2021

  Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu.

  Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

  20 lutego 422
 • MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI HARCERSTWA

  Serdecznie zapraszamy: zuchów, harcerzy, instruktorów, rodziców i przyjaciół Hufca Goleniów na Mszę Świętą z okazji "Dnia Myśli Braterskiej" we wtorek (23 lutego 2021 roku) o godz. 18:00, w kościele św. Katarzyny w Goleniowie.

  Nasza modlitwa w intencji harcerzy związana jest ze 164 rocznicą urodzin gen. Roberta Baden-Powella (zaużyciela skautingu), która przypada na 22 lutego. Sam twórca skautingu mawiał: ''Jeżeli nasz skauting miałby być bez Boga, lepiej żeby go nie było''. W tym dniu przypada Dzień Myśli Braterskiej - święto jednoczące wszystkich skautów i harcerzy na calym świecie.

  19 lutego 165
 • KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI JUŻ W MARCU!

  Osoby przygotowujące się do Sakramentu Małżeństwa bądź myślące o zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego zapraszamy na Kurs Przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w sobotę (6 marca) w Kościele św. Katarzyny o godz. 19:00. Kurs poprowadzi ks. Adam Staszczak SChr. Spotkania w ramach Kursu odbywać się będą w soboty o godz. 19:00, w naszym parafialnym kościele (począwszy od 6 marca). Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Adamem.

  18 lutego 161
 • ANTONINA KRZYSZTOŃ "GORZKIE ŻALE" 21 lutego, godz. 19:00.

  W pierwszą Niedzielę  Wielkiego Postu (21 lutego) zapraszamy na wyjątkowe i kameralne wykonanie nabożeństwa "Gorzkich Żali". Początek o godz. 19:00. Zaśpiewa je uznana artystka Antonina Krzysztoń. Wstęp jest bezpłatny.

  Zachęcamy gorąco do udziału, niech nie umknie naszej uwadze to wspaniałe muzyczne oraz duchowe wydarzenie. Szczególnie zapraszamy wszystkich - spragnionych wyciszenia i medytacji. Materiał muzyczny jest bardzo ascetyczny w warstwie brzmieniowej, słyszymy tylko głos Antoniny oraz bębny. Pieśni są jednak tak zaśpiewane, że od pierwszych chwil wciągają słuchacza w głęboką zadumę nad dramatem Golgoty...

  13 lutego 291 2
 • SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU Ogłoszenia + Intencje - 14 lutego 2021

  W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

  13 lutego 607 2