loading...

AKTUALNOŚCI

Zamknij wpis


 • 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (19.03.2023) OGŁOSZENIA + INTECJE

  W Kościele katolickim IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą LAETARE - NIEDZIELĄ RADOŚCI. Jej nazwa pochodzi od słów antyfony na wejście „Laetare, Jeruzalem: et conventum facite” – „Raduj się, wesel się Jerozolimo”. To wezwanie do radości wydaje się czymś niezwykłym, jeśli zważymy na fakt, że właśnie jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu. A jednak, w tym czasie pokuty słyszymy nawoływanie do tego, by się radować. Kościół odpowiada na to wołanie. Czas pokuty ma nas prowadzić ku nawróceniu, ma oczyścić nasze serca, odrodzić nas, byśmy mogli stanąć przed Bogiem, pełni radosnej wdzięczności i nadziei, bo dobry Bóg przygarnia nas w swoim miłosierdziu.

  6 dni temu, 2023-03-18 271
 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2023

  W dniach 10-12  marca przeżywaliśmy nasze parafialne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które wygłosił ks. dr Andrzej Łysy SChr duszpasterz w Mińsku na Białorusi. 

  Rekolekcje to czas, aby uporządkować życie, czas wsłuchiwania się w Słowo Boga skierowane do nas.

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-03-05 228 6
 • 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12.03.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Czas WIELKIEGO POSTU to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbujmy tego, co naprawdę istotne.

  Pragniemy serdecznie podziękować naszemu rekolekcjoniście: ks. dr Andrzejowi Łysemu SChr, duszpasterzowi z Mińska, za przeprowadzone rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w naszej wspólnocie parafialnej. Niech Pan Cię wspiera, ks. Andrzeju i błogosławi w kapłańskiej oraz zakonnej posłudze wśród Polaków, mieszkających na Białorusi.

  dwa tygodznie temu, 2023-03-11 353
 • 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (05.03.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Przeżywamy dziś drugą Niedzielę Wielkiego Postu. W najbliższym tygodniu a dokładnie w piątek (10 marca) rozpoczniemy nasze parafialne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które wygłosi ks. dr Andrzej Łysy SChr duszpasterz w Mińsku na Białorusi. Rekolekcje to czas, aby uporządkować życie, czas wsłuchiwania się w Słowo Boga skierowane do nas. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy, refleksji, medytacji – skorzystajmy owocnie z łaski Rekolekcji Wielkopostnych! Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi w piątek, sobotę i niedzielę (10-12 marca) na wszystkich Mszach Świętych. W środę i czwartek (8-9 marca) rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz średnich. Szczegółowy plan rekolekcji w gablotach i na naszej stronie internetowej.

  W związku z rachunkiem za energię elektryczną i paliwo gazowe w wysokości blisko 10.000 tys. złotych, pragniemy się zwrócić do was kochani parafianie o wsparcie finansowe na ten cel, dlatego w dzisiejszą niedzielę (5 marca) trwa zbiórka jako DRUGA TACA po Komunii Świętej. Za zrozumienie i wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy.

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-03-05 359 2
 • NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI (2)

  Z piątku na sobotę (3/4 marca) oddbyła się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu - NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI (2 edycja, pierwsza adoracja w intencji Ojczyzny odddbyła się rok temu, w 2022 r.)

  Nasze parafialne wspólnoty oraz wielu naszych parafian,  przez całą noc ( z 3 na 4 marca) adorowało Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, modląc sie w intencji Ojczyzny i naszych rodaków. Adoracja była wpisana w goleniowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

  ponad tydzień temu, 2023-03-13 80 2
 • 1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

  W środowy wieczór (1 marca), w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, o godz. 18:00 w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej, odprawiona została uroczysta Msza Święta w int. Ojczyzny i bohaterów podziemia antykomunistycznego. Eucharystii przewodniczył ks. Rafał J. Sorkowicz SChr.

  We Mszy Świętej wzięli udział przedstawiciele: Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, wraz z pocztem sztandarowym PSP, na czele z p. Komendantem st. bryg. mgr inż. Arkadiuszem Skrzypczakiem, przedstawiciele Goleniowskiego Hufca ZHP na czele z p. phm. Joanną Czajkowską-Lisiak, Komendantką Hufca, panie i panowie dyrektorzy, nauczyciele, młodzież oraz szkolne poczty sztandarowe z Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie oraz z Zespołu Szkół Prywatnych Szkolna13 w Goleniowie. Nie zabrakło też naszego parafialnego Pocztu Sztandarowego.

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-03-01 235 7
 • BOSKI WYPAD – MŁODZIEŻ WYPOCZYWA NA FERIACH

  W dniach 20-25 lutego, w drugim tygodniu ferii, nasza młodzież i lektorzy z Duszpasterstwa Młodych „Przystań”, wypoczywała w Mórkowie (k. Leszna Wielkopolskiego), poruszając się śladami polskich świętych, królów i poetów.

  Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc we Wrocławiu i Poznaniu (m.in. Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Pana Tadeusza, Muzeum Narodowe w Poznaniu, ciekawe świątynie i piękne katedry, Dom Główny Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu). Nie zabrakło też chwil prawdziwego relaksu (Termy Maltańskie, kino, wieczory przy rozpalonym kominku). Ogromne wrażenie na młodzieży zrobiła wystawa z klocków Lego „Holy Land” (targi Poznańskie): na 2500 m² umieszczono ponad 1000 lat Historii Polski i ponad milion klocków LEGO®. Na wystawie ożywają heroiczne starcia bohaterów, których losy przedstawione są na makietach, filmach, nagraniach audio, wizualizacjach, iluminacjach. Obejrzeliśmy imponujące makiety m.in. Biskupina, Jasnej Góry, Stoczni Gdańskiej, bitwy pod Grunwaldem czy pod Monte Casino… a wszystko zbudowane precyzyjnie z klocków lego. 

  Był też czas na wyciszenie oraz modlitwę: codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, dzień skupienia w Środę Popielcową. W piątkowy wieczór uczestniczyliśmy w Adoracji i Muzycznym Uwielbieniu. Jeszcze raz, z serca dziękujemy Męskiemu Różańcowi i wszystkim hojnym Parafianom, którzy dofinansowali ten wartościowy wyjazd. Ogółem zebraliśmy prawie 4.800 zł. Wielkie Bóg zapłać!

  A oto przepiękne świadectwo jednej z uczestniczek naszego Boskiego Wypadu: „Moi kochani, chciałabym Wam bardzo serdecznie podziękować za ten wyjazd. Jeszcze nie mogę się odzwyczaić od wstawania wcześnie rano na Mszę. Księże Rafale - bardzo dziękuję za zorganizowanie oraz tak fajny przebieg wyjazdu. Mimo, że czasami nogi odpadały, to Ksiądz w nas wierzył. Jestem bardzo wdzięczna, że w tak krótkim czasie zwiedziliśmy tak dużo bardzo cennych miejsc i dowiedzieliśmy się wielu nowych, zaskakujących informacji. Cała grupo - bardzo dziękuję za bycie tak przyjaznymi i kochanymi ludźmi, którzy nie wstydzą się swojej wiary i zawsze pomogą lub po prostu zainicjują rozmowę. Mam wielką nadzieję, że takie wyjazdy będziemy powtarzać i to jak najczęściej! Chwała Panu i jeszcze raz wielkie dzięki kochani!”.

  (Ks. Rafał)

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-03-01 114 79
 • 1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (26.02.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Wielki Post jest wezwaniem, by wyjść na pustynię, by zostawić przez wyrzeczenie to, co oddala nas od Boga i powalczyć o czas na spotkanie z Nim. 

  Na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy: w środę o godz. 11:30, w piątek o godz. 11:30 i 17:30. Dzieci swoje nabożeństwo odprawiają w piątek o godz. 16:30, a młodzież zapraszamy również w piątek o godz. 19:00. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy.

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-02-26 227
 • WIELKI POST / ŚRODA POPIELCOWA

  Kończy się karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada ŚRODA POPIELCOWA. Otwiera ona święty, szczególny czas WIELKIEGO POSTU. Msze Święte z niezwykle wymownym obrzędem posypania głów popiołem: o godz. 6:30, 9:00, 12:00, 18:00, 19:30. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. 

  Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą KWARTALNE DNI MODLITW O DUCHA POKUTY. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyćnaszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serce na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominamy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

  Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ: w piątki o godz. 11:30 dla dorosłych, o 16:30 dla dzieci, o 17:30 dla dorosłych, o 19:00 dla młodzieży. W niedziele zapraszamy na GORZKIE ŻALE o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, to jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. 

  18 lutego 277
 • 7 NIEDZIELA ZWYKŁA (19.02.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dzisiaj rozpoczynamy 56 TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich lub znajomych.

  Kończy się karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada ŚRODA POPIELCOWA. Otwiera ona święty, szczególny czas WIELKIEGO POSTU. Msze Święte z niezwykle wymownym obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6:309:0012:0018:0019:30. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. 

  18 lutego 528
 • KS. MACIEJ i KS. BOGUMIŁ NA ZAKONNYCH REKOLEKCJACH

  W Ustawach Towarzystwa Chrystusowego czytamy, że „celem ożywienia osobistej gorliwości i podtrzymania jedności zakonnej odprawiamy wspólnie raz w roku sześciodniowe rekolekcje” (UiDTChr art. 50b). Takie ćwiczenia duchowe odbyły się w dniach od 6 do 11 lutego 2023 r. w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, a prowadził je o. Eliot Marecki OFM.

  Wzięło w nich udział ćwiczeniach duchowych wzięło udział 27 chrystusowców, w tym ks. Maciej i ks. Bogumił z naszej wspólnoty zakonnej w Goleniowie.

  11 lutego 202 6
 • 6 NIEDZIELA ZWYKŁA (12.02.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśnienia naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami.

  Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.  Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. 

  11 lutego 373
 • BIAŁA NIEDZIELA - ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO W GOLENIOWIE (05.02.2023)

  „Choroba jest częścią ludzkiego doświadczenia. Może jednak stać się czymś nieludzkim, jeśli jest przeżywana w izolacji i opuszczeniu, jeśli nie towarzyszy jej troska i współczucie” - pisze Papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Światowy Dzień Chorego. Jak co roku jest on obchodzony w całym Kościele 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Ustanowił go św. Jan Paweł II.

  Z okazji tego dnia, w niedzielę (05 lutego 2018 roku) Akcja Katolicka w Parafii pw. św. Katarzyny w Goleniowie zorganizowała po raz osiemnasty, wspólnie z Gminą Goleniów i Starostwem Powiatowym - „Białą Niedzielę” - czyli akcję bezpłatnych badań i diagnoz medycznych. Kilkudziesięciu lekarzy, pielęgniarek, specjalistów i wolontariuszy, przez kilka godzin, w duchu miłosiernego Samarytanina, z prawdziwą troską i współczuciem, przyjęło kilkuset pacjentów z Goleniowa i okolic.

  09 lutego 390 19
 • DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO / URODZINY KS. PROBOSZCZA

  W czwartek (2 lutego) obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia Kościół modli się szczególnie za osoby zakonne, poświęcone Bogu. Na wieczornej Eucharystii zawierzyliśmy Chrystusowi - Światłości świata, zakonników chrystusowców, posługujących w naszej parafii, siostry Misjonarki, wdowy konsekrowane. 

  Modliliśmy się również za ks. Proboszcza Mirosława, który tego dnia obchodzi swoje urodziny. Plurimos Annos, ks.  Proboszczu...

  03 lutego 248 5
 • "PÓJDŹ ZA MNĄ" / REKOLEKCJE W ZIEMI ŚWIĘTEJ / WRZESIEŃ 2023

  Może już byliście w Ziemi Świętej, może marzycie, by tam się udać. Zapraszamy na niezwykłą podróż, śladami Chrystusa, Maryi, Józefa, pierwszego Kościoła… we wrześniu 2023 roku. To będzie coś więcej niż pielgrzymka! Odbędziemy prawdziwe REKOLEKCJE, rozważając Słowo Boże, modląc się w miejscach świętych, naznaczonych Bożą obecnością. Weźmiemy udział w nabożeństwie Światła, na pustynnych piaskach odbędziemy pokutę, w Nazarecie przytulimy się do Świętej Rodziny, zawierzymy Niepokalanej i Józefowi naszych bliskich. W Jerozolimie przejdziemy Drogę Krzyżową, niosąc wielki krzyż. Nad jeziorem Galilejskim wyznamy miłość Chrystusowi. Codziennie: Eucharystia z katechezą, konferencje oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. 

  Rekolekcje poprowadzą: ks. Rafał Sorkowicz SChr  (marzę o takim projekcie od lat…) oraz biblista, znawca i wykładowca Nowego Testamentu. Nocujemy w Jeruzalem. Nie zabraknie wieczornych spacerów, urokliwymi uliczkami Jerozolimy, czasu wolnego, chwil na osobiste czuwanie przy grobie Chrystusa i skale Kalwarii. Odwiedzimy Betlejem, Nazaret, Górę Tabor, Galileę. Wszystko na spokojnie, bez pośpiechu, biegania z przysłowiowym „językiem na wierzchu”. To nie będzie wycieczka, pielgrzymka, do jakich przywykliście. Wyruszamy przeżyć REKOLEKCJE, wyciszyć się, dotknąć Tajemnicy i Nieba. Szczegóły wkrótce. Według obecnych stawek, trzeba liczyć ok. 3,5 – 4,5 tys. złotych od osoby. 

  Chętnych prosimy o KONTAKT, dajcie znak, że jesteście zainteresowani naszymi REKOLEKCJAMI w ZIEMI ŚWIĘTEJ. Zapewniamy, czegoś podobnego nie przeżyjecie, jadąc na typową pielgrzymkę czy wycieczkę do Izraela. KONTAKT: ks. Rafał – tel. 798805422 lub    rsorkowicz@gmail.com

  01 grudnia 2022r. 283
 • 5 NIEDZIELA ZWYKŁA (05.02.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Przeżywamy dziś piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas, ani cała nasza wspólnota parafialna, nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii.

  Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

  04 lutego 268
 • 4 NIEDZIELA ZWYKŁA (29.01.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W czwartek (2 lutego) święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieństwem świec o godz. 12:00 i 18:00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, będąc świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

  W czwartek (2 lutego) nasz ks. Proboszcz Mirosław obchodzi swoje urodziny. Pamiętajmy tego dnia, w swoich modlitwach, o ks. Proboszczu.

  28 stycznia 355
 • 3 NIEDZIELA ZWYKŁA (22.01.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Z serca dziękujemy wszystkim rodzinom, które nas przyjęły w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej, za wspólną modlitwę, serdeczny klimat, za wszystkie rozmowy, cenne sugestie i. złożone ofiary na potrzeby parafii oraz naszej świątyni. W tym tygodniu będziemy kontynuowali wizytę kolędową w formie MSZY ŚWIĘTYCH - KOLĘDOWYCH.  

  Aby Boże błogosławieństwo mogło nadal królować w Waszych rodzinach i domach, zapraszamy Was, w najbliższym tygodniu, do naszej świątyni, na Msze Święte w intencji o błogosławieństwo dla Waszych rodzin i domów. Będziemy z wielką wdzięcznością modlić się za wszystkie rodziny, które nas przyjęły oraz za wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogli nas przyjąć w swoich domach. W czasie Mszy Świętych Kolędowych, będziecie mogli zabrać ze sobą poświęconą wodę oraz książeczkę o naszej patronce św. Katarzynie Aleksandryjskiej. Zebrane ofiary na tacę, przeznaczone zostaną na wymianę pieców w naszej świątyni. Poniżej, terminy Mszy Świętych dla rodzin z poszczególnych ulic.

  23 stycznia 223
 • ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO W GOLENIOWIE (05 LUTEGO 2023)

  Zapraszamy na kolejną edycję BIAŁEJ NIEDZIELI, związaną ze Światowym Dniem Chorego. W niedzielę (5 lutego) w godz. 10:00 -14:00, w wielu miejscach Goleniowa, będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i badań medycznych. A wszystko z okazji Światowego Dnia Chorego, który ustanowił św. Jan Paweł II, dnia 13 maja 1992 roku. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego, czyli w dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes. 

  Zapraszamy również do modlitwy w intencji chorych i posługujących chorym. W kościele parafialnym Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, w niedzielę (5 lutego 2023) o godz. 9:00, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji chorych oraz osób posługujących chorym. Natomiast w sobotę (11 Lutego 2023) o godz. 10:00, w kościele św. Jerzego, Msza Święta w intencji chorych z Sakramentem Namaszczenia Chorych.

  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Zachodniopomorski p. Zbigniew Bogucki, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego p. Olgierd Geblewicz, , Starosta Goleniowski p. Tomasz Stanisławski, Burmistrz Gminy Goleniów p. Robert Krupowicz.

  #zachodniopomorskie Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie: https://www.szczecin.uw.gov.pl/

  Poniżej szczegółowe informacje z listą przychodni i przyjmujących specjalistów:

  23 stycznia 255 2
 • BOSKI WYPAD - ŚLADAMI POETÓW, KRÓLÓW i ŚWIĘTYCH (WYJAZD DLA MŁODZIEŻY W FERIE ZIMOWE 2023)

  Duszpasterstwo Młodych PRZYSTAŃ działające przy Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie, zaprasza  na "BOSKI WYPAD - ŚLADAMI POETÓW, KRÓLÓW i ŚWIĘTYCH" - wyjazd integracyjny dla młodzieży szkół średnich, studentów, uczniów klas ósmych, w dniach 20-25 LUTEGO, w drugi tydzień ferii zimowych.

  Nocleg, baza wypadowa, posiłki: Dom Rekolekcyjny Towarzystwa Chrystusowego / Mórkowo k. Leszna Wielkopolskiego. Koszt: 780 zł. /transport: bilety PKP (do Mórkowa, Wrocławia, Gniezna, Poznania), bilety komunikacji miejskiej w odwiedzanych miastach (Wrocław, Poznań, Gniezno), nocleg w Domu Zakonnym TChr w Mórkowie, posiłki (śniadania, obiady, kolacje), bilety wstępu do muzeów (Muzeum Narodowe we Wrocławiu: Panorama Racławicka, Ossolineum, Katedra: Wrocław, Poznań, Gniezno, Muzeum – Brama Poznania, Dom św. Edyty Stein, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie), bilety wstępu: Termy Maltańskie Poznań, Kino w Poznaniu, materiały rekolekcyjne/. Kontakt: ks. Rafał tel. 798 805 422.

  Poniżej szczegółowy PLAN WYJAZDU. 

  05 stycznia 257
 • PIELGRZYMKA DO FATIMY / PORTUGALIA + HISZPANIA / 12-19 LIPCA 2023

  Zapraszamy na ośmiodniową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii: FATIMA I SANTIAGO DE COMPOSTELA. PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO PORTUGALII I HISZPANII. 

  W programie pielgrzymki: LIZBONA, ALJUSTREL, FATIMA, BATALHA, ALCOBACA, NAZARE, BRAGA, SANTIAGO DE COMPOSTELA, VIANA DO CASTELO, PORTO, SINTRA, CABO DA ROCA, CASCAIS. TERMIN: 12-19 lipca 2023. CENA: 4 790 PLN/os. – dla grupy 46 osób.

  KONTAKT i ZAPISY: KS. MACIEJ tel.: 668 185 658

  Poniżej szczegółowy program...

  16 listopada 2022r. 1136
 • 2 NIEDZIELA ZWYKŁA (15.01.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W naszej parafii przeżywamy czas KOLĘDY, czyli odwiedzin duszpasterskich Waszych domów i rodzin (po uprzednim zaproszeniu). Plan kolędy na najbliższy tydzień jest następujący: 

   

  16 STYCZNIA

  PONIEDZIAŁEK

  Wolińska, Lawendowa, Graniczna, Fiołkowa, Gałczyńskiego, Wiosenna, Tuwima, Mickiewicza, Krasińskiego, Kleeberga, Polna, Słoneczna, Ogrodowa

  17 STYCZNIA

  WTOREK

   

  Kordeckiego, Korczaka, Ks. Włodarczyka, Mikołajczyka

  18 STYCZNIA

  ŚRODA

   

  Szarych Szeregów, Bohaterów Warszawy, Witosa, Sorysa, Łokietka, Jagiełły

  19 STYCZNIA

  CZWARTEK

   

  KOLĘDA UZUPEŁNIAJĄCA

  20 STYCZNIA

  PIĄTEK

   

   KOLĘDA UZUPEŁNIAJĄCA 

   

  Kolęda rozpoczyna się od godz. 16:00. W związku z kolędą, spowiedź przed wieczorną Mszą Świętą od godz. 17:30 do 18:00.

  Po niedzieli (24 stycznia) będzie również FORMA KOLĘDY Z MSZĄ ŚWIĘTĄ o godz. 18.00. Msze będą sprawowane w intencji rodzin, które nas przyjęły i w intencji wszystkich rodzin, które nie mogły nas przyjąć lub sobie tego nie życzyły. Pragniemy Was wszystkich i Wasze rodziny objąć modlitwą oraz zawierzyć Waszą przyszłość dobremu Bogu.

  14 stycznia 510
 • NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO (08.01.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także, gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany OKRES ZWYKŁY – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

  Wspominając Chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Podążajmy drogą coraz większego upodobniania się do Chrystusa, kochajmy Go coraz więcej i uczmy się od Niego, jak kochać bliźnich. 

  Od poniedziałku, 9 stycznia w naszej parafii rozpoczną się czas KOLĘDY, czyli odwiedzin duszpasterskich Waszych rodzin i domów. Przeżyjmy to wydarzenie w duchu radości bożonarodzeniowej, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzami. 

  08 stycznia 407
 • PLAN KOLĘDY / STYCZEŃ 2023

  Poniżej PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ w styczniu 2023 roku.

  Proszę nie czekać na wiaddomość sms-ową, 5 kapłanów rozpoczyna kolędę o godz. 16:00, powinni przybyć do państwa w godz. 16:00 - 20:00.

  05 stycznia 2354
 • UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1 STYCZNIA) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Z wielkim smutkiem, ale i z głęboką wiarą w życie wieczne przyjęliśmy informację o przejściu do Domu Ojca Benedykta XVI – papieża emeryta, jednego z najwybitniejszych następców św. Piotra ostatnich stuleci, człowieka głębokiej wiary, genialnego teologa, wieloletniego współpracownika św. Jana Pawła II, oddanego przyjaciela Polski i Polaków. Wraz z całym Kościołem, dziękujemy Panu Bogu za piękne życie i pontyfikat papieża Benedykta XVI, ufając, że przynoszą one już teraz i przynosić będą w przyszłości błogosławione plony. Obejmijmy modlitwą zmarłego Papieża Seniora.

  W czwartek (5 stycznia) w dzień pogrzebu Benedykta XVI, zapraszamy wszystkich Parafian i Wasze rodziny, na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00, w intencji zmarłego Papieża. Wspólnie razem podziękujmy za pontyfikat Benedykta XVI i zawierzmy go Bożemu Miłosierdziu.

  01 stycznia 486
 • POŻEGNANIE ROKU 2022

  Pożegnaliśmy niełatwy rok. Boże światło znów zakłócały mroki ludzkiej nieprawości... wojna na Ukrainie, kryzys gospodarczy, choroby i cierpienia, kryzysy wszelkiej maści we wspólnocie Kościoła, śmierć ukochanego Benedykta XVI... Mimo to, trzeba przed Bogiem uklęknąć, warto Mu dziękować. Za łaskę siły i cierpliwości, którymi nas obdarza.

  Bo przecież wciąż dzieje się tyle dobra, wciąż ludzie dają świadectwo swojego szlachetnego humanitas. Dlatego w sobotę, w ostatni dzień roku, 31 grudnia, w św. Katarzynie trwaliśmy na dziękczynieniu i uwielbieniu Boga Najwyższego. Z nadzieją spoglądając w przyszłość...

  01 stycznia 366 10
 • SPOTKANIE WIGILIJNE LSO LEKTORÓW

  W drugi dzień świąt (26 grudnia) w święto św. Szczepana pierwszego Męczennika, nasi lektorzy wraz z ks. Rafałem, spotkali się, by wspólnie świętować Boże Narodzenie.

  Najpierw Eucharystia o godz. 18:00. Potem odbyło się spotkanie świąteczne. Opłatek, życzenia, wspólne rozmowy przy stole. 

   

  27 grudnia 2022r. 312 14
 • UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. (25.12.2022)

  Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy CHWAŁA NA WYSOKOŚCI BOGU… Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas.

  Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia Bożego. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

  25 grudnia 2022r. 371
 • PASTERKA A.D. 2022

  W Wigilię Narodzenia Pańskiego, w naszej świątyni oddprawione zostały trzy Msze Świete pasterskie. O godz. 20:00 we Mszy Świętej uczestniczyły dzieci, przebrane za pasterzy i anioły. Dziękujemy za tłumną obecność, wspólną modlitwę. 

  Otwartych oczu na tajemnicę Boga, który z miłości do nas stał się człowiekiem, życzmy sobie najbardziej, a drobne gesty codziennej czułości niech będą naszym wzajemnym oddaniem sobie przysługi dobroci w świecie,
  któremu o dobru i złu zdarza się myśleć coraz rzadziej. Bądźcie zdrowi i szczęśliwi w te święta i w całym nadchodzącym nowym 2023 roku!

  25 grudnia 2022r. 222 9
 • SPOWIEDŹ / PASTERKI / NARODZENIE PAŃSKIE

  Zapraszamy do wspólnego przeżycia uroczystości Narodzenia Pańskiego, w św. Katarzynie. W wigilię Bożego Narodzenia (24 grudnia) PASTERKA o godz. 20:00 (dla dzieci), o. godz. 22:00 i 24:00 dla dorosłych. W niedzielę (25 grudnia) Msze o godz. 09:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00. W niedzielę nie ma Mszy o godz. 07:00.

  SAKRAMENT SPOWIEDZI:

  ŚRODA (21 grudnia) 05:45 - 06:45, 17:00 - 19:00

  CZWARTEK (22 grudnia) 05:45 - 06:45, 17:00 - 19:00

  PIĄTEK (23 grudnia) 05:45 - 06:45, 17:00 - 19:30

  SOBOTA (24 grudnia) 05:45 - 12:00

  17 grudnia 2022r. 366