loading...

AKTUALNOŚCI

Zamknij wpis


 • 25 NIEDZIELA ZWYKŁA (24.09.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W czwartek, 28 września, o godz.15.00, w sercu naszego ukochanego Goleniowa, na Placu Rtm. Witolda Pileckiego, odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.  Włączymy się tym samym w międzynarodową akcję modlitewną: ISKRA BBOŻEGO MIŁOSIERDZIA - koronka na ulicach miast. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, w duchowej łączności z milionami katolików na całym świecie.

  W piątek (29 września) święto Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała. Jest to patronalne święto wspólnoty MĘSKIEGO PLUTONU RÓŻAŃCA, któremu patronuje św. Michała Archanioł. Wszystkich mężczyzn z Plutonu, Męskiego Różańca i ich bliskich zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00, w czasie której członkowie Plutonu złożą przysięgę na wierność Bogu, Matce Najświętszej i św. Michałowi Archaniołowi. Przed Mszą o godz. 17:30 odmówimy różaniec, który poprowadzą członkowie Męskiego Plutonu Różańca. 

  Jednocześnie zachęcamy do wstąpienia w szeregi MĘSKIEGO PLUTONU RÓŻAŃCA, potrzebujemy 22 mężczyzn, którzy codziennie odmówią „dziesiątkę różańca” w wyznaczonych intencjach, tworząc 2 Męski Pluton Różańca. Chętnych mężczyzn zapraszamy po Mszy do zakrystii, gdzie można zapisać się na listę. 

  Przedwczoraj 17:34 180
 • ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO CZĘSTOCHOWY (20-21 PAŹDZIERNIKA)

  Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę, w dniach 20-21 października, pod hasłem: „Przez Maryję do Jezusa”.

  W planie pielgrzymki nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych (łaskami słynący obraz, ukoronowany papieskimi koronami), czuwanie modlitewne na Jasnej Gorze w intencji rodzin i Polonii a w drodze powrotnej - nawiedzenie Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, miejsce Cudu Eucharystycznego. Koszt 430 zł. W cenie: wyżywienie, nocleg, transport. Zapisy w zakrystii bądź u ks. Macieja.

  tydzień temu, 2023-09-17 64
 • PIERWSZY WIECZÓR ZE ŚW. RITĄ (22 WRZEŚNIA)

  Tłumy naszych Parafian i Goleniowian, przybyło na pierwszy WIECZÓR ze ŚW. RITĄ, w piątkowy wieczór, 22 września. Wierni ofiarowali Ricie z Cascii setki róż i modlitwę... w intencjach trudnych, sprawach beznadziejnych.

  Każdego 22 dnia miesiąca wierni w różnych kościołach Polski gromadzą się na Mszach odprawianych w intencji próśb zanoszonych do Boga za wstawiennictwem świętej Rity - patronki od spraw najtrudniejszych, wręcz beznadziejnych. Podczas nabożeństw ma miejsce obrzęd poświęcenia róż. Zapraszamy wszystkich na kolejny "Wieczór ze św. Ritą" 22 listopada...

  Przedwczoraj 21:23 27 10
 • 24 NIEDZIELA ZWYKŁA (17.09.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W poniedziałek (18 września) święto ŚW. STANISŁAWA KOSTKI – patrona dzieci, młodzieży, ministrantów i lektorów. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i rodziców na wieczorną Eucharystię o godz. 18:00. Wspólnie razem, będziemy prosić św. Stanisława Kostkę, patrona młodego pokolenia Polaków, aby wstawiał się za nami i wypraszał potrzebne nam wszystkim łaski.

  W poniedziałkowy wieczór modlić się też będziemy w intencji Radia Maryja i dzieł z nim związanych.

  W czwartek (21 września) święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w sobotę (23 września) wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny. 

  tydzień temu, 2023-09-17 122
 • PERŁOWY JUBILEUSZ ZESPOŁU "INA"

  W niedzielę (17 września) na Mszy Świętej o godz. 10:30, celebrowaliśmy 30 lat istnienia oraz artystycznej działalności Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej „INA”, zrzeszającego mieszkańców Gminy Goleniów - od przedszkolaków do seniorów.

  We wrześniu mija 30 lat, jak „INA” wystąpiła po raz pierwszy, na goleniowskim koncercie dożynkowym w 1993 roku. Wspólnie podziękowaliśmy Bogu za "perłowe" 30 lat istnienia tego goleniowskiego, wybitnego i kreatywnego Zespołu, który tak mocno wpisał się w historię i kulturę naszego miasta.

  tydzień temu, 2023-09-17 80 23
 • POŚWIĘCENIE NOWEGO SZTANDARU ZAKŁADU KARNEGO W GOLENIOWIE

  W środę (13 września 2023) nastąpiło uroczyste nadanie i poświęcenie sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie. Rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie. 

  Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Plac Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych. Gminę Goleniów reprezentowała przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Jaworska.

  Była to - według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka - jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” - podsumował płk. Korolczuk. 

  ponad tydzień temu, 2023-09-13 87 5
 • 23 NIEDZIELA ZWYKŁA (10.09.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W poniedziałek zapraszamy wszystkich katechetów na spotkanie związane z katechizacją dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym 2023/24. Spotkanie odbędzie się o godz. 19:00, w naszym Domu Zakonnym przy ul. Jana Pawła II 25.

  W najbliższą środę przypada 13 dzień miesiąca. To przedostatni w tym roku DZIEŃ FATIMSKI. Nabożeństwo różańcowe ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 19:00. Tuż po nim, o godz. 20:00 Msza Święta z procesją fatimską. Zabierzmy ze sobą świece.

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-09-09 326
 • MĘSKI RÓŻANIEC W MIĘDZYRZECZU: PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN

  Kilkuset mężczyzn z różnych stron Polski, w tym mężczyźni z naszej goleniowskiej wspólnoty MĘSKIEGO RÓŻAŃCA, przyjechało w sobotę (10 września) do Międzyrzecza, w ramach pielgrzymki skierowanej specjalnie do panów. Już po raz 11. spotkali się w mieście zwanym kolebką chrześcijaństwa i polskości, żeby połączyć wartości religijne i patriotyczne. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: "Naszą przyszłość budujemy na chrześcijańskim dziedzictwie".

  Pielgrzymka w Międzyrzeczu co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. Międzyrzecz to jeden z najstarszych ośrodków chrześcijaństwa. To tu w 966 roku, święty Wojciech miał założyć pierwszy klasztor w Polsce. W 1003 roku podczas misji ewangelizacyjnej zginęło w nim 5 braci, uznanych później świętymi.

  ponad tydzień temu, 2023-09-11 104 5
 • 22 NIEDZIELA ZWYKŁA (03.09.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W naszej parafii trwa dziewięciodniowa NOWENNA, przygotowującą nas do BEATYFIKACJI RODZINY ULMÓW - męczenników z Markowej, która odbędzie się 10 września. Od minionego piątku, na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00, zgłębiając Chrystusowe „osiem błogosławieństw” oraz historię życia i wiary rodziny Ulmów, modlimy się oraz przyjmujemy Komunię Świętą w intencji naszych rodzin.

  W poniedziałek (4 września) POCZĄTEK NOWEGO ROKU SZKOLNEGO i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, wszystkich nauczycieli, katechetów i dyrektorów na Mszę Świętą o godz. 8:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym 2023/24. 

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-09-03 310
 • NOWENNA W INTENCJI RODZIN PRZEZ WSTAWIENNICTWO BŁ. RODZINY ULMÓW Z MARKOWEJ

  W niedzielę (10 września) w Markowej k. Rzeszowa odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: Kościół wyniesie do chwały ołtarzy rodzinę Ulmów: małżonków Józefa i Wiktorię oraz ich siedmioro dzieci, w tym jedno jeszcze nienarodzone, zamordowanych przez hitlerowskich Niemców, za ukrywanie rodziny żydowskiej. 

  Tym samym Kościół potwierdza uroczyście, że rodzina Ulmów jest już w Niebie i jeśli wezwiemy ich wstawiennictwa, zz wiarą i pokorą, możzemy otrzymać wiele łask, szczególnie dla naszych rodzin. W piątek (1 września) rozpoczynamy dziewięciodniową Nowennę, w intenncji naszych rodzin, przygotowującą nas do beatyfikacji męczenników z Markowej. 

  Co zrobić, by owocnie wziąć udział w Nowennie przez wstawiennictwo rodziny Ulmów: 

  * Przychodź do św. Katarzyny na Mszę Świętą o godz. 18:00 - począwszy od piątku (1 września), codziennie, przez dziewięć kolejnych dni do soboty (9 września).

  * W piątek (1 września) wzbudź w sercu intencję główną - o ducha chrześcijańskiego w twojej rodzinie i o łaskę zbawienia dla ciebie i twoich bliskich, przez wstawiennictwo rodziny Ulmów.

  * Przez 9 dni na Mszy Świętej o godz. 18:00 - wsłuchuj się całym sercem w Słowo Boże i kazanie: zgłębiając Chrystusowe Osiem Błogosławieństw oraz historię życia i wiary rodziny Ulmów.

  * Przez 9 dni na Mszy Świętej o godz. 18:00 - przyjmuj Komunię Świętą w intencji swojej rodziny (pamiętaj, by mieć czyste serce), najlepiej - przed Nowenną - wyspowiadaj się.

  * Po Mszy Świętej, podejdź do obrazu rodziny Ulmów (stoi przed prezbiterium, po prawej stronie), wzbudź w sercu intencję główną Nowenny, skieruj swoją modlitwę ku Bogu, wzywając orędownictwa męczenników z Markowej, zapal świeczkę, znak twojego pragnienia serca, by być świętym i wiernym Chrystusowi.

  * W wolnej chwili, poczytaj w internecie (bądź w czasopismach lub książkach) artykuły i posty o rodzinie Ulmów z Markowej

  * Zamów Mszę Świętą w intencji swojej rodziny, przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów.

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-08-31 132
 • 21 NIEDZIELA ZWYKŁA (27.08.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W niedzielę (10 września) w Markowej k. Rzeszowa odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: Kościółwyniesie do chwały ołtarzy rodzinę Ulmów: małżonków Józefa i Wiktorię oraz ich siedmioro dzieci, w tym jedno jeszcze nienarodzone, zamordowanych przez hitlerowskich Niemców, za ukrywanie rodziny żydowskiej. W najbliższy piątek rozpoczniemy dziewięciodniową Nowennę, przygotowującą nas do beatyfikacji męczenników z Markowej. 

  Zachęcamy do uczestnictwa w Nowennie: do modlitwy i obecności, przez dziewięć dni, na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00. Będziemy poznawać przesłanie najważniejszych prawd Ewangelii, sposób ich realizacji przez rodzinę Ulmów, modlić się i przyjmować Komunię Świętą w intencji naszych rodzin.

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-08-26 393
 • 19 NIEDZIELA ZWYKŁA (20.07.2023) OGŁOSZENIA

  W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w nadchodzący wtorek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową.

  Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

  23 sierpnia 148
 • 17 NIEDZIELA ZWYKŁA (30.07.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  We wtorek (1 sierpnia) przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

  W imieniu władz samorządowych i goleniowskich harcerzy, zapraszamy w godzinie „W” o godz. 17:00, do wspólnego oddania czci bohaterom Powstania, na Placu Rtm. Witolda Pileckiego. Zabierzmy ze sobą flagi oraz znicze. O godz. 18:00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę i Powstańców Warszawskich.

  29 lipca 569
 • 16 NIEDZIELA ZWYKŁA (23.07.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Dziś, w 4 niedzielę lipca, po raz czwarty obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH. Dzień ten ustanowił papież Franciszek, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. 

  Ojciec Święty Franciszek zachęca: „Pamiętajmy, dziadkowie i osoby starsze są chlebem, który karmi nasze życie, są ukrytą mądrością ludu, dlatego powinniśmy je celebrować, i po to ustanowiłem ten dzień. Módlmy się za osoby starsze, aby stały się nauczycielami czułości, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością”.

  21 lipca 518
 • MŁODZIEŻOWY, WAKACYJNY SPŁYW KAJAKOWY

  W dniach 17-20 lipca, nasza młodzież i lektorzy, wraz z ks. Rafałem, wypoczywali aktywnie w Przeborowie nad rzeka Drawą.

  Oprócz dwudniowego spływu kajakowego, śladami Karola Wojtyły, nie zabrakło wspólnej modlitwy, Eucharystii, długich wieczorów i pogawędek przy ognisku, no i nieustannej gry w siatkę oraz babingtona. Z serca dziękujemy życzliwym gospodarzom z "Przystani Drawa", opiekunowi p. Sławkowi, który nas wspierał swoim dobrym i ojcowskim sercem oraz wszystkim naszym parafianom, sponsorom, ofiarodawcom, Męskiemu Różańcowi, za finansowe wsparcie, dzięki któremu nasi lektorzy i młodzież mogła aktywnie wypocząć i zintegrować się nad piękną rzeką Drawą.

  20 lipca 315 57
 • 15 NIEDZIELA ZWYKŁA (16.07.2023) OGŁOSZENIA

  Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem.

  21 lipca 168
 • S. JOANNA NA POZNAŃSKIEJ PIELGRZYMCE

  6 lipca wyruszyła z Poznania 89. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza Święta w katedrze o godz. 8.00 sprawowana była pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka a po niej grupy wyruszyły na pielgrzymi szlak. 

  W grupie Miłosierdzia pielgrzymuje s. Joanna Grześ MChR.  Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Pokój Wam! Pielgrzmi wejdą do Częstochowy 15 lipca. Każdego dnia modlimy się o pokój na świecie ale także uczymy się jak odkrywać pokój serca w sobie i jak dzielić się nim z innymi.

  20 lipca 122 9
 • MODLITWA W ROCZNICĘ RZEZI WOŁYŃSKIEJ

  11 lipca - Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. 

  We wtorek, w 80. rocznicę RZEZI WOŁYŃSKIEJ, wspólnie z mieszkańcami Żółwiej Błoci i Goleniowa, modlitwą, której przewodniczył ks. Grzegorz Brzozowski - Zabost SChr, uczciliśmy pamięć zamordowanych obywateli II Rzeczypospolitej przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Dziękujemy za świadectwo wiary, patriotyzmu oraz miłości do Boga i Ojczyzny.

  20 lipca 159 5
 • 14 NIEDZIELA ZWYKŁA (09.07.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

  Ponad tydzień temu w naszym kościele pojawiła się figura św. Rity z Cascii, która została umieszczona przy chrzcielnicy na postumencie, a dotychczasowy obraz Rity z Cascii został przeniesiony do kaplicy zakonnej na plebanii. Zachęcamy do osobistej modlitwy przy figurze, która patronuje sprawom trudnym i beznadziejnym.

  08 lipca 366
 • SFM GÓRA TABOR 2023

  Za nami dwudzieste, jubileuszowe spotkanie młodych Chrystusa SFM GÓRA TABOR 2023, organizowane przez chrystusowców. Odbyło się ono w Mórkowie (Wielkopolska) w dniach 26-30 czerwca. 

  W spotkaniu, wraz z ok. 200 młodymi z Polski i z zagranicy, wzięła udział grupa młodzieży z Duszpasterstwa Młodych „Przystań” z naszej parafii razem z ks. Rafałem oraz z s. Joanną.

  01 lipca 235 22
 • LIPCOWY MĘSKI RÓŻANIEC

  "Spełniło się słowo proroka Izajasza: «On przyjął nasze słabości i dźwigał choroby»..." (Mt 8,17). Mimo wakacji, urlopów i gorącej, letniej temperatury... po raz kolejny, kilkudziesięciu odważnych oraz wierzących mężczyzn z Goleniowa i okolic, wzięło udział w lipcowym MĘSKIM RÓŻAŃCU.

  Stanęliśmy znów u boku Chrystusa i Niepokalanej, modląc się i zawierzając Bogu nasze rodziny, małżeństwa, bliskich, naszą małą ojczyznę - Goleniów oraz naszą Ojczyznę Polskę. Modliliśmy się na różańcu o ducha pokoju i zgody, rozważając tajemnice radosne Różańca Świętego. Dołączyli do nas ks. Grzegorz oraz ks. Tomasz Ludwicki SChr, na co dzień posługujący wsród Polonii zagranicznej w USA.

  01 lipca 250 11
 • KOMUNIKAT PARAFII p.w. ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ W SPRAWIE ARTYKUŁU NA PORTALU „GOLENIOW.NET”

  W związku z artykułem pt. „Proboszcz zamknął Lodówkę bo przeszkadzają mu ludzie.” (pisownia oryginalna z portalu), który ukazał się 27 czerwca 2023 roku, na portalu internetowym „GOLENIOW.NET”, pragniemy odnieść się do treści artykułu, zawierającego wiele nieprawd, nieścisłości i mocno naciąganych, niesprawiedliwych opinii, dotyczących opisywanej kwestii oraz osoby Proboszcza Parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej - ks. Mirosława Czerwińskiego SChr, a także całej wspólnoty parafialnej.

  03 lipca 2163
 • 13 NIEDZIELA ZWYKŁA (02.07.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W najbliższym tygodniu pierwszy CZWARTEK oraz PIĄTEK miesiąca. W czwartek o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Straży Honorowej N.S.P.J.

  W piątek dodatkowa Msza Św. o godz. 12:00. Spowiedź od godz. 17:30 do 19:00. O godz. 19:00 ADORACJA W DUCHU MEDJUGORSKIM. Z piątku na sobotę całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

  01 lipca 376
 • MSZE I NABOŻEŃSTWA W OKRESIE WAKACYJNYM

  W związku z wakacjami, od niniejszej niedzieli (2 lipca), w naszej parafii obowiązuje letni schemat porządku Mszy i nabożeństw. Przez cały lipiec i sierpień, w niedzielę, nie ma Mszy Świętej o godz. 13:15, jest natomiast Msza Święta o godz. 20:00. 

  Msze Święte niedzielne na filiach: SOBOTA: Niewiadowo godz. 19:00 / NIEDZIELA: Marszewo godz. 09:00 / Bodzęcin godz. 10:30 / Glewice godz. 12:00

  W okresie wakacyjnym BIURO PARAFIALNE czynne w poniedziałek i środę w godz. 16:00 - 17:00 oraz w sobotę w godz. 11:00 - 12:00.

  01 lipca 169
 • ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO RUCHU DUCHOWOŚCI MAŁŻEŃSKIEJ "EQUIPES NOTRE DAME" Z POMORZA ZACHODNIEGO

  W niedzielę (25 czerwca) w Żdżarach, miało miejsce zakończenie kolejnego roku formacyjnego - Ruchu Duchowości Małżeńskiej "Equipes Notre Dame" z Pomorza Zachodniego.

  Msza Święta z odnowieniem przysięgi małżeńskiej, spotkanie w grupach i dzielenie się słowem, wspólna agapa i bratersko-siostrzane świętowanie przy stole, w rodzinnej atmosferze.... umocniło naszą więź i wiele pięknych postanowień na dalsze miesiące. dziękujemy wszystkim małżonkom za to piękne święto miłości małżeńskiej...

  01 lipca 144 34
 • 12 NIEDZIELA ZWYKŁA (25.06.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W związku z wakacjami, od najbliższej niedzieli (2 lipca), w naszej parafii obowiązywać będzie letni schemat porządku Mszy i nabożeństw. Przez cały lipiec i sierpień, w niedzielę, nie ma Mszy Świętej o godz. 13:15, jest natomiast Msza Święta o godz. 20:00. 

  Msze Święte niedzielne na filiach: 

  SOBOTA: Niewiadowo godz. 19:00 

  NIEDZIELA: Marszewo godz. 09:00 / Bodzęcin godz. 10:30 / Glewice godz. 12:00

  W okresie wakacyjnym BIURO PARAFIALNE czynne będzie w poniedziałek i środę w godz. 16:00 - 17:00 oraz w sobotę w godz. 11:00 - 12:00.

  25 czerwca 304
 • 1 ROCZNICA KONSEKRACJI OŁTARZA I REKONSEKRACJI KOŚCIOŁA

  W czwartkowy wieczór (22 czerwca), na Mszy Świętej o godz. 18:00, w pierwszą rocznicę konsekracji ołtarza i rekonsekracji naszego kościoła, której dokonał ks. abp. Anrzej Dzięga, pamiętnego dnia - 22 czerwca w 2022 roku, podziękowaliśmy dobremu Bogu, za świątynię, pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

  Eucharystii przewodniczył Proboszcz - ks. Mirosław, który wraz z wiernymi i przedstawicielami parafialnych wspólnot oraz grup duszpasterskich, zawierzył Panu, naszą rodzinę parafialną, podkreślając w wygłloszonej homilii, że nic wielkiego nie dokona się w naszej duszy, bez przylgnięcia do Chrystusa, który zamieszkał w tabernnakulum, pośród nas. Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania. W pierwszą rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów, podziękowaliśmy Bogu, że wysłuchuje naszych modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Nasza świątynia, pozostaje znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół — żywą świątynią Boga.

  23 czerwca 261 19
 • POŻEGNANIE I PODZIĘKOWANIE S. PAULINIE

  W niedzielę (11 czerwca) na Mszy św. o godz. 12:00 dziękowaliśmy Bogu za 6 lat posługi s. Pauliny w naszej wspólnocie parafialnej (przez 3 lata jako zakrystianka, a później jako katechetka).

  Na nowej placówce (Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie) życzymy obfitości Bożych darów.

  21 czerwca 193 4
 • 11 NIEDZIELA ZWYKŁA (18.06.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Rok temu, Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, dokonał liturgicznego aktu konsekracji nowego kamiennego ołtarza oraz naszego odnowionego, parafialnego kościoła. 

  W najbliższy CZWARTEK (22 CZERWCA), w pierwszą rocznicę poświęcenia naszego kościoła, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, do wspólnego dziękczynienia za łaskę konsekrowanej świątyni, w której Bóg, codziennie, udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Świątynia jest znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół, żywą świątynią Boga. Zapraszamy wszystkie wspólnoty, grupy duszpasterskie, wszystkich Was, na czwartkową wieczorną Eucharystię, do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.

  17 czerwca 506
 • GÓRA TABOR JUNIOR 2023

  W sobotę 17 czerwca w parafii św. Józefa w Stargardzie pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” odbyła się IX Góra Tabor Junior 2023.

  Wzięło w niej udział 370 dzieci i setka dorosłych z czternastu parafii prowadzonych przez księży chrystusowców, w tym dzieci z naszej parafii, pod opieką ks. Macieja, s. Joanny, s. Pauliny. 

  21 czerwca 215 13