loading...

AKTUALNOŚCI

Zamknij wpis


 • TRANSMISJA MSZY I NABOŻEŃSTW na YOU TUBE

  http://www.youtube.com/watch?v=TMN_7bYgx-0

  Wczoraj 16:15 17
 • 16 NIEDZIELA (21.07.2024) OGŁOSZENIA

  Niedziela, która jako dzień zmartwychwstania Chrystusa jest dana nam jako dzień odpoczynku, ale odpoczynku nie tylko fizycznego. W tym dniu Jezus Chrystus zaprasza nas, byśmy wzięli udział w Ofierze Eucharystycznej i odnowili się duchowo. On jest światłem, które może oświecić mroki ludzkiego serca. Jest mocą, która podnosi słabych. Jest prawdą, która ukazuje prawdziwy sens ludzkiego życia. Zgromadzeni wokół Niego prośmy Go, by również nas oświecił, umocnił, uświęcił, uwolnił od grzechu i skierował na właściwą drogę, prowadzącą do nieba.

  Dla poprawy bezpieczeństwa w ostatnim tygodniu zakończyliśmy rozbudowę systemu monitoringu wewnątrz i wokół kościoła. Całość inwestycji wyniosła 22,5 tys. zł. 

  Wczoraj 16:00 24
 • 15 NIEDZIELA (14.07.2024) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji oraz zasłużonego odpoczynku. Niech sprzyja on pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem.

  W poniedziałek (15 lipca) o godz. 18:00 Eucharystia w int. Radia Maryja i dzieł z nim związanych.

  ponad tydzień temu, 2024-07-14 1894
 • LIPCOWY DZIEŃ FATIMSKI

  13 lipca, w Fatimie, Maryja prosiła: Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi...

  Kolejny DZIEŃ FATIMSKI za nami. Maryjo, wierni ze św. Katarzyny i Goleniowa, meldują wykonanie prośby...

  ponad tydzień temu, 2024-07-14 88 9
 • MĘSKI RÓŻANIEC / LIPIEC

  Jak pierwsza sobota... to i MĘSKI RÓŻANIEC. W lipcowym i wakacyjnym słońcu, wspaniali mężczyźni z Goleniowa i okolic, dali świadectwo wiary, modląc się publicznie, jak apostołowie, okryci płaszczem Niepokalanej.

  Jesteśmy mężczyznami, którzy pragną wypełnienia woli Maryi – naszej Matki i Królowej. Pragniemy czynić dokładnie to, o co nas wszystkich prosiła i nieustannie prosi. Jej wola jest wolą Jej Syna – Jezusa Chrystusa, który jest naszym Panem i bratem. Realizacja tych poleceń służy większej chwale Boga, by Jego dzieci były z Nim na wieczność. To znaczy my, nasze rodziny i wszyscy ludzie, którzy zechcą skorzystać z Jego łaski. Wierzymy, że naszą rolą, tj. rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona na życie wieczne wszystkich tych, których Bóg podarował nam tu na ziemi. Tak jak święty Józef był ziemskim opiekunem Świętej Rodziny, tak i my mamy zadanie bronić świętości naszych rodzin i bliskich. Chcemy czynić to razem, we wspólnocie mężczyzn. W tej jedności umacniamy naszą męską tożsamość i męskie cnoty.

  ponad tydzień temu, 2024-07-14 93 11
 • 14 NIEDZIELA (07.07.2024) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W związku z OKRESEM WAKACYJNYM (lipiec - sierpień) w naszej parafii obowiązuje letni schemat porządku Mszy i nabożeństw: w niedzielę nie ma Mszy Świętej o godz. 13:15, jest natomiast Msza Święta o godz. 20:00.

   

  W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: 

  11 lipca - św. Benedykta, ojca monastycyzmu zachodniego, patrona Europy  

  12 lipca - św. Brunona, niemieckiego biskupa misyjnego, przyjaciela Polski, męczennika  

  13 lipca - świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, polskich pustelników.

  ponad 2 tygodnie temu, 2024-07-06 2262
 • WAKACYJNE SPOTKANIA DLA DZIECI

  W dniach 28 czerwca – 2 lipca, odbywały się w naszej parafii WAKACYJNE SPOTKANIA DLA DZIECI, które przez cały rok uczestniczyły w sobotnich spotkaniach misyjno-biblijnej grupy "Ziarenko". Zajęcia przygotowały Siostry Misjonarki Chrystusa Króla: s. Joanna i s. Maja.

  Oprócz integracji, zabawy, modlitwy i śpiewu, dzieci poznały przypowieści Pana Jezusa, wykonując zadania plastyczne, by lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane przypowieści. Dzieciom najbardziej spodobała się historia o zagubionej owieczce i domu na skale. Z wszystkich wykonanych zadań ostatniego dnia każdy z uczestników wykonał "książkę ", którą mógł zabrać do domu. Zaglądając do niej przypomni sobie omawiane treści, a także będzie mógł stać się małym apostołem, opowiadając innym o tym, czego się nauczył. 

  Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas, rodzicom za pyszne naleśniki i wszelką pomoc, księdzu Proboszczowi za wsparcie materialne oraz nade wszystko naszym ukochanym siostrom Misjonarkom, za ich kreatywność, pomysłowość i włożone serce w przygotowanie oraz przebieg spotkań.

  ponad 2 tygodnie temu, 2024-07-05 143 20
 • 13 NIEDZIELA (30.06.2024) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W związku z OKRESEM WAKACYJNYM (lipiec - sierpień), od poniedziałku (1 lipca), w naszej parafii obowiązuje letni schemat porządku Mszy i nabożeństw:

  • W niedzielę nie ma Mszy Świętej o godz. 13:15, jest natomiast Msza Święta o godz. 20:00
  • Msze Święte niedzielne na filiach: SOBOTA Niewiadowo godz. 19:00 / NIEDZIELA: Marszewo godz. 09:00 / Bodzęcin godz. 10:30 / Glewice godz. 12:00
  • W okresie wakacyjnym BIURO PARAFIALNE czynne we wtorek i czwartek w godz. 16:00 - 17:00 oraz w sobotę w godz. 11:00 - 12:00.

  ponad 2 tygodnie temu, 2024-06-29 2022
 • S.F.M. GÓRA TABOR 2024

  W pierwszym tygodniu wakacji (w dniach 24 – 28 czerwca) w Mórkowie odbyło się Spotkanie Młodzieży Chrystusa GÓRA TABOR, które stanowi podsumowanie rocznej pracy formacyjnej z młodymi w naszych wspólnotach parafialnych. W spotkaniu wzięła udział młodzież z naszej parafii wraz z ks. Rafałem.

  Na spotkanie do Mórkowa, gdzie znajduje się dom nowicjacki Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, zjechali się młodzieńcy i dziewczęta z naszych parafii w Polsce, z polonijnych ośrodków duszpasterskich, a także z innych miejsc, a towarzyszyli im ich duszpasterze i siostry zakonne. Na ów kilkudniowy zlot złożyły się warsztaty tematyczne, świadectwa i koncerty, a przede wszystkim modlitwa: dziękczynienie i uwielbienie, adoracja Najświętszego Sakramentu, biblijne medytacje oraz codzienna Eucharystia. Dzięki temu młodzi uczestniczący w zjeździe doświadczają bliskości i czułości Pana Boga, doświadczają, że Chrystus, który ukazał na Górze Przemienienia blask swojego bóstwa i który umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia, żyje i działa w swoim Kościele oraz pragnie udzielać swoim wiernym wielu łask. Wszak już samo hasło tegorocznego spotkania wyjęte z Ewangelii według św. Jana, „Chcemy ujrzeć Jezusa” (J 12,21), wyrażało chęć, życzenie młodego człowieka spotkania i poznania Boga oraz zaprzyjaźnienia się z Nim.

  ponad 2 tygodnie temu, 2024-06-29 182 37
 • 2. ROCZNICA REKONSEKRACJI KOŚCIOŁA i MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE NAD INĄ

  W niedzielę (23 czerwca) obchodziliśmy 2. rocznicę rekonsekracji naszej świątyni i konsekracji ołtarza. Eucharystię uświetniły zespoły folkoowych, z Goleniowa, Czech i Słowacji, biorące udział w 27. MIĘDZYNARODOWYCH SPOTKANIACH FOLKLORYSTYCZNYCH NAD INĄ a.d. 2024.

  Po Mszy na placu przykościelnym odbył się pokaz zespołów, biorących udział w tegorocznych Spotkaniach Folklorystycznych Nad Iną, w tym nasz goleniowski Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej "INA". W zespole grają, tańczą, śpiewają i bawią się dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych Goleniowa i okolic, młodzież szkół średnich i wyższych uczelni oraz dorośli pracujący.

  ponad 2 tygodnie temu, 2024-06-29 72
 • 12 NIEDZIELA (23.06.2024) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W dzisiejszą niedzielę, przeżywamy drugą rocznicę KONSEKRACJI OŁTARZA i REKONSEKRACJI NASZEGO KOŚCIOŁA. Chwała niech będzie - Bogu Trójjedynemu - za łaskę konsekrowanej świątyni oraz za naszą wspólnotę parafialną, którą wszyscy tworzymy. Przy okazji dziękujemy za Wasze wsparcie i ofiary, dzięki którym możemy utrzymać naszą piękną świątynię, będącą żywym i mocno bijącym sercem naszego miasta. Gorąco zachęcamy też do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym w naszej świątyni przez cały dzień.

  Przed nami ostatni czerwcowy tydzień: NABOŻEŃSTWO ku czci SERCA JEZUSOWEGO codziennie o godz. 17:45, zachęcamy do wspólnej modlitwy i zawierzania Bożemu Sercu naszych małżeństw, rodzin, Parafii, ważnych intencji.

  miesiąc temu 1672
 • X GÓRA TABOR JUNIOR 2024 w MARSZEWIE

  W sobotę (15 czerwca) w naszym podgoleniowskim Marszewie odbyła się dziesiąta już GÓRA TABOR JUNIOR organizowana przez księży chrystusowców. W tym roku hasłem przewodnim było to, że „Niebo czeka”. W spotkaniu wzięło udział blisko 400 dzieci z piętnastu parafii. Uczestnicy przyjechali ze wszystkich szczecińskich parafii prowadzonych przez księży chrystusowców, obu parafii stargardzkich, a także z Pyrzyc, Dobrzan, Chociwla, Marianowa, Kozielic, Brojc, Sarbii, Płot, Polskiej Cerekwi oraz oczywiście z naszego Goleniowa, na którego terenie odbywała się GÓRA TABOR JUNIOR. 2024.

  Spotkanie rozpoczęło się od gry-zabawy, w której uczestnicy musieli się wykazać wiedzą, sprawnością oraz pomysłowością. Następnie odbyła się Msza św., której przewodniczył ks. wikariusz generalny Bogusław Burgat SChr, a kazanie do dzieci wygłosił ks. Dominik Bieniek SChr, zwracając uwagę dzieci na to, że niebo czeka na każdego oraz na postać św. Michała Archanioła – patrona tegorocznej Góry Tabor Junior. We Mszy wziął udział Burmistrz Gminy Goleniów pan Krzysztof Sypień. Po modlitwie przyszedł czas na zabawę, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były warkoczyki, malowanie twarzy, długopisy 3d, balonowe zwierzęta, kolorowa chemia, malowanie na folii, gra w koszykówkę, popcorn i wata cukrowa. Oczywiście, jak zawsze, bawiono się podczas tańców i przeciągania liny. Ostatnią konkurencję wygrała ponownie grupa z Kozielic! 

  Za organizację całości imprezy odpowiadał w tym roku koordynator duszpasterstwa dzieci ks. Maciej Onaszkiewicz SChr. Wielkim wsparciem byli – jak zawsze – rodzice dzieci z Bożych Światełek (parafia pw. Chrystusa Króla w Stargardzie) oraz parafianie z Marszewa, którzy poświęcili swój czas, by to wydarzenie miało taki niebywały rozmach i tak wiele atrakcji. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom, darczyńcom, Urzędowi Miasta i Gminy Goleniów, Asprod Piekarni i Cukierni, Policji Goleniów, Polskim Choinkomi, wszystkim wspaniałym osobom, które włączyły się w przygotowanie i przebieg tegorocznej X GÓRY TABOR JUNIOR. Dziesięć spotkań – dwanaście lat za nami. Kolejna Góra Tabor Junior już za rok!

  17 czerwca 374 16
 • 11 NIEDZIELA (16.06.2024) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE codziennie o godz. 17:45, zachęcamy do wspólnej modlitwy i zawierzania Bożemu Sercu naszych małżeństw, rodzin, Parafii, ważnych intencji.

  W poniedziałek (17 czerwca), wspomnienie św. br. Alberta Chmielowskiego. Wieczorem na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlili się w intencji Radia Maryja i dzieł z nim związanych. 

  W piątek (21 czerwca) o godz. 07:30, zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, na MSZĘ ŚWIĘTĄ dziękczynną za KOŃCZĄCY SIĘ ROK SZKOLNY 2023/24. Podziękujmy razem za zdobytą wiedzę, umiejętności, nowe doświadczenia oraz zawierzmy Bogu czas twórczego i aktywnego wypoczynku w czasie wakacji.

  15 czerwca 1391
 • 10 NIEDZIELA (09.06.2024) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W miesiącu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17:45, NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE: zachęcamy do wspólnej modlitwy i zawierzania Bożemu Sercu naszych bliskich, małżeństw, rodzin, Parafii, ważnych intencji. Wspólnoty różańcowe prosimy o rozpoczynanie wieczornego różańca przed Mszą - o godz. 17:15.

  W najbliższy czwartek (13 czerwca), we wspomnienie św. Antoniego z Padwy, drugi w tym roku WIECZÓR FATIMSKI: o godz. 19:00 różaniec oraz nabożeństwo czerwcowe, o godz. 20:00 Msza Święta z PROCESJĄ FATIMSKĄ, zabierzmy ze sobą świece.  

  08 czerwca 1423
 • DZIĘKCZYNNA PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

  W poniedziałek (3 czerwca) dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii, wspólnie ze swoimi rówieśnikami z parafii z Dobrzan i Chociwla, podziękowały Bogu w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, za dar Pierwszej Komunii Świętej.

  Nasi pielgrzymi - dzieci i rodzice, wraz z ks. Maciejem, s. Joanną, s. Moniką i s. Mają - uczestniczyli w dziękczynnej Eucharystii, zwiedzili Sanktuarium, poznali historię tego pięknego miejsca. W Rokitnie znajduje się Sanktuarium z Cudownym Obrazem, piękny kościół wzniesiony w latach 1746-1756, muzeum oraz ogród. W budowie jest również Droga Krzyżowa rozciągająca się wśród okolicznych pól i łąk. Sanktuarium to również piękny park z iglakami, dojrzewającymi wiśniami i stawem.

  09 czerwca 1164 5
 • 9 NIEDZIELA (02.06.2024) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  CZERWIEC w pobożności i duchowości katolickiej, jest miesiącem poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. „Przy Sercu Jezusowym - pisał św. Jan Paweł II - serce człowieka uczy się poznawać, jaki jest prawdziwy i jedyny sens jego życia i jego przeznaczenie: przy Sercu Jezusowym serce człowieka nabiera zdolności miłowania”.

  Do najbliższego piątku włącznie, po wieczornej Mszy Świętej PROCESJA EUCHARYSTYCZNA, w czasie której modlić się będziemy słowami Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od soboty NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE, codziennie o godz. 17:45.

  01 czerwca 1025
 • 3. PIELGRZYMKA RODZIN DO KRÓLOWEJ POLSKI W KRĘPSKU (1 CZERWCA 2024)

  W pierwszą sobotę miesiąca (1 czerwca) po raz trzeci wyruszyliśmy w drogę, ze wspólnotą Męskiego Różańca, do Królowej Polski w Krępsku, pielgrzymując w intencji naszych rodzin. Przez dziewięć kilometrów, w promieniach czerwcowego słońca, wędrowało ok. 150 osób, niosąc w sercu wiele próśb, podziękowań, nade wszystko swoich bliskich. 

  W tym roku pielgrzymowaliśmy pod hasłem „Przez Krzyż, do Nieba, z Maryją”, śpiewając, modląc się na różańcu, wsłuchując się także w konferencję, którą w tym roku wygłosił ks. Rafał. Około godz. 10:40 dotarliśmy do celu. Powitali nas cudowni mieszkańcy Krępska, na czele z ks. Pawłem. Po Mszy Świętej w Sanktuarium Królowej Polski, przy kościele, mogliśmy jak co roku, zakosztować serdeczności Parafian i ich Pasterzy, którzy nakarmili i wzmocnili pielgrzymów pysznymi ciastami, słodkościami, kawą, herbatą, napojami. Jeszcze raz dziękujemy kapłanom i parafianom z Krępska, za piękną chrześcijańską gościnność. 

  Dziękujemy wspaniałym braciom z Męskiego Różańca za pomoc w organizacji i przebiegu naszej "3. Goleniowskiej Pielgrzymki Rodzin", naszym ukochanym siostrom Misjonarkom s. Joannie i s. Mai za grę na gitarze i prowadzenie śpiewu, naszym lektorom za ogarnięcie nagłośnienia i liturgii, no i nade wszystko wspaniałym, cudownym PIELGRZYMOM, którzy w tym roku, tak licznie, wyruszyli do Krępska, do Królowej Polski. Do zobaczenia za rok! 

  01 czerwca 1211 9
 • BOŻE CIAŁO A.D. 2024

  Ponad tysiąc osób, naszych Parafian, mieszkańców Goleniowa i okolic oraz gości, wzięło udział w tegorocznej uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w św. Katarzynie, w czwartek (30 maja). Takich tłumów nie widzieliśmy od lat. 

  O godz. 9:00 odprawiona została uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr. Przybyło tak wielu wiernych, że zabrakło Komunii Świętej. Na szczęście udało się dowieść konsekrowane hostie z naszego Domu Zakonnego. 

  Gdy już wszyscy nakarmili się Bożym Ciałem, wyruszyliśmy w przepięknej, tłumnej i barwnej procesji, idąc za Chrystusem, naszym Panem, jedynym Dawcą prawdziwego szczęścia i zbawienia. Zatrzymaliśmy się przy czterech ołtarzach, zasłuchani w Słowo Boże, obdarowani błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu.

  Dziękujemy wszystkim naszym Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie oraz przebieg uroczystości: Radzie Parafialnej, wspólnocie Męskiego Różańca za przygotowanie ołtarzy, wszystkim wspólnotom Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Caritasu, Straży Honorowej NSPJ i wielu wspaniałym naszym Parafianom, za niesienie chorągwi i figury Niepokalanej, kapłanom i siostrom Misjonarkom, dzieciom pierwszokomunijnym.

  Dziękujemy p. Aldonie: PIEROGARNIA U ALDONY, za przepyszne lody dla dzieci, biorących udział w procesji. Dziękujemy p. Sebastianowi i p. Krzysztofowi za ogarniecie nagłośnienia. Dziękujemy naszej wspanialej Liturgicznej Służbie Ołtarza, ceremoniarzom, lektorom i ministrantom, za piękna służbę Chrystusowi. Dziękujemy p. Joannie, naszej niestrudzonej organistce za przepiękne prowadzenie śpiewu.

  Wreszcie wielkie podziękowania dla wszystkich naszych Parafian, mieszkańców Goleniowa i okolic oraz gości, którzy dziś, w sercu Goleniowa, dali przepiękne i wielkie świadectwo swojej wiary. Trzymajmy się mocno Chrystusa i uwielbiajmy dobrego Boga za cud Eucharystii, dzięki której mamy siły, by kochać i wędrować ku Niebu…

  30 maja 1243 34
 • NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (26.05.2024) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W najbliższy czwartek (26 maja) uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. O godz. 09:00 w naszym kościele, uroczysta Msza Święta, po której wyruszymy w PROCESJI EUCHARYSTYCZNEJ ulicami naszego miasta. Pozostałe Msze o godz. 7:00 oraz 18:00. Nie ma Mszy po procesji. Msze na filiach o godz. 12:00.

  Zachęcamy do aktywnego, pobożnego udziału w tej podniosłej uroczystości. Przyozdobcie, prosimy, okna swoich mieszkań i domów - religijnymi obrazami oraz figurami. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, w strojach komunijnych: dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami procesyjnymi. Członków naszych wspólnot prosimy o włączenie się w niesienie chorągwi oraz figury Matki Bożej.

  Po Bożym Ciele, od piątku do niedzieli, po wieczornej Mszy Świętej - PROCESJA EUCHARYSTYCZNOd najbliższej soboty (1 czerwca) zaczynamy CZERWIEC, miesiąc czci NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. W sobotę i niedzielę Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odśpiewamy w czasie procesji eucharystycznej, po wieczornej Mszy.

  29 maja 1056
 • 76 ROCZ. EGZEKUCJI RTM. WITOLDA PILECKIEGO

  W sobotę (26 maja) Goleniów oddał cześć wielkiemu Polakowi i katolikowi rtm. Witoldowi Pileckiemu w kolejną rocznicę jego egzekucji.

  Wielkie podziękowania za wsparcie i obecność dla nowych władz Urzędu Miasta i Gminy Goleniów, Narodowego Instytutu Pamięci Oddział Szczecin, Wojska Polskiego i jak zawsze... dla wielu cudownych patriotów i parafian ze św. Katarzyny, którzy od wielu lat stoją na straży pamięci pięknej historii Polski... (fot. Bartosz Dębiński)

  29 maja 1120 13
 • PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA A.D. 2024

  W niedzielę (12 maja) w Niewiadowie, pięcioro dzieci po raz pierwszy przyjęło do swego serca Pana Jezusa. W sobotę (18 maja) do Pierwszej Komunii Świętej przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1. W sobotę (25 maja) uczniowie z SP 2, SP 8 oraz SP Cogito, w niedzielę (26 maja) czworo dzieci w Bodzęcinie.

  Pierwsza Komunia Święta jest wielkim wydarzeniem dla parafii i dla całej rodziny, która przeżywa spotkanie dziecka z Jezusem Eucharystycznym. Przez cały rok katechetyczny, począwszy od września, przygotowujemy się do tego wyjątkowego dnia i święta. Do Pierwszej Komunii przystępuje dziecko przygotowane, które świadomie i w pełni będzie uczestniczyło w Eucharystii. Ten dar zmienia życie człowieka i jednoczy go z Bogiem. Od tego momentu możemy zawsze zbliżać się do ołtarza i przyjmować Chrystusa do swojego serca.

  29 maja 1152 31
 • GOLENIOWIANIN PIOTR GUTSCHE WYŚWIĘCONY NA DIAKONA

  „Niech nad waszą kapłańską służbą pośród Polonii i nie tylko czuwają słudzy Boży kard. August Hlond i ks. Ignacy Posadzy. Traktujcie poważnie wasze kapłaństwo, bo kapłaństwo to nie jest fach, który można rzucić i w każdej chwili zamienić na inny. Kapłaństwo jest wieczne” - mówił do nowo wyświeconych diakonów i kapłanów chrystusowców, abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański, we wtorek 21 maja 2024 roku, przewodniczył w poznańskiej katedrze uroczystej Mszy św., połączonej z udzieleniem święceń diakonatu czterem alumnom i święceń prezbiteratu trzem diakonom Towarzystwa Chrystusowego.

  W Eucharystii uczestniczyli generał księży chrystusowców ks. Krzysztof Olejnik TChr, prowincjałowie z Australii, Brazylii, USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, krajów, gdzie posługują chrystusowcy, rektor ks. dr Jan Hadalski i wychowawcy seminaryjni, siostry misjonarki, kapłani diecezjalni i zakonni oraz rodzice, krewni i przyjaciele alumnów. Święcenia diakonatu przyjęli akolici: pochodzący z Goleniowa dk. Piotr Gutsche TCHr, dk. Patryk Jaroszek TCHr, dk. Kamil Smyk TCHr, dk. Krystian Smykla TCHr. Z kolei ks. Alexander Jan Gabriel Łakomy TCHr, ks. Matthew Paul Pajor TCHr, ks. Bohdan Prysiazhnyi TCHr zostali prezbiterami.

  22 maja 1317 14
 • NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (19.05.2024) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: "Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie" (J 15, 26). 

  Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE przed wieczorną Eucharystią, o godz. 17:45 oraz na MAJÓWKI przed figurą Niepokalanej (na placu przykościelnym) w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, o godz. 19:00.

  W poniedziałek (20 maja) obchodzić będziemy święto N.M.P. MATKI KOŚCIOŁA, o godz. 18:00 Msza Święta w int. Radia Maryja i dzieł z nim związanych. Za tydzień w niedzielę - uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  18 maja 1311
 • IMIENINY KS. MACIEJA

  We wtorek (14 maja), w liturgiczne ŚWIĘTO MACIEJA APOSTOŁA, ks.  Maciej odprawił o godz. 18:00 Mszę Świętą dziękczynną, w dniu swoich imienin. Nie zaabrakło dobrego słowa i serdecznych życzeń od nnaszych Parafian.

  Święty Maciej, znany także jako Mateusz, był jednym z dwunastu apostołów wybranych przez Jezusa Chrystusa. Chociaż niewiele wiadomo o jego wczesnym życiu, tradycja mówi, że był Żydem z narodowości i celnikiem z zawodu. Jego życie zmieniło się, gdy spotkał Jezusa i został powołany, aby stać się jednym z Jego uczniów. Po śmierci Jezusa, Święty Maciej kontynuował misję ewangelizacji, podróżując do różnych krajów i szerząc nauki Chrystusa. Jego duchowa podróż, według różnych źródeł, prowadziła go do takich miejsc jak Etiopia, Armenia czy Persja. Wyróżniał się odwagą i niezłomnością w głoszeniu wiary, mimo licznych trudności i prześladowań.

  22 maja 872 5
 • 13 MAJA - PIERWSZY DZIEŃ FATIMSKI

  W poniedziałek (13 maja) obchodziliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Tego dnia odbyło się pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

  O godz. 19:00 odmówiliśmy różaniec oraz majowe nabożeństwo, o godz. 20:00 celebrowaliśmy Mszę Świętą z PROCESJĄ FATIMSKĄ. 

  22 maja 842 10
 • 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA / WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (12.05.2024) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa świętujemy dziś UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do Nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką.

  Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE codziennie, przed wieczorną Eucharystią, o godz. 17:45 oraz na MAJÓWKI przed figurą Niepokalanej (na placu przykościelnym) w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, o godz. 19:00. 

  11 maja 1237
 • SŁOWO ADMINISTRATORA APOSTOLSKIEGO BP. ZBIGNIEWA ZIELIŃSKIEGO, ZAPOWIADAJĄCE UROCZYSTE OBCHODY ROKU OTTONOWEGO W ARCHIDIECEZJI

  „Dbajcie o ludzi, służcie ziemi szczecińskiej, bo to nasz wielki skarb”. / Św. Jan Paweł II, 11 czerwca 1987 r.

  Drodzy Współbracia w Kapłaństwie, Osoby Życia Konsekrowanego, Diecezjanie, mieszkańcy ziemi nad Odrą i Bałtykiem.

  W obchodzoną dzisiejszej niedzieli uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Jezus wskazuje na niebo, do którego jesteśmy zaproszeni, w którym jest miejsce dla każdego z nas. O tym przeznaczeniu przypominał nasz Patron św. Ot-ton przed wiekami głosząc mieszkańcom tych ziem Ewangelię i udzielając im chrztu. Przed nami archidiecezjalne obchody Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji Ewangelizacyjnej św. Ottona z Bambergu.

  11 maja 1007
 • "ŚLADAMI ŚWIĘTYCH" PIELGRZYMKA DO WŁOCH / 27 KWIETNIA-5 MAJA 2024

  W dniach 27 kwietnia – 5 maja, grupa naszych parafian wraz z ks. Rafałem, odbyła dziewięciodniową pielgrzymkę do słonecznej Italii, by odpocząć i nabrać duchowych sił w wielu przepięknych miejscach, rozsianych po włoskiej Umbrii i Apulii. Pielgrzymując odwiedziliśmy m.in. Padwę, La Vernę, Asyż, Cascię, Osimo, Loretto, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’angelo, Lancianno, Manopello, Altötting. 

  Pielgrzymowaliśmy śladami świętych, poznaliśmy historie życia i duchowości wielu niezwykłych ludzi i archaniołów: św. Antoniego z Padwy, św. Franciszka i św. Klary, bł. Carla Acutisa, św. Rity z Cascii, św. Józefa z Kupertynu, św. o. Pio, św. Michała Archanioła. Stanęliśmy „twarzą w twarz” z cudownym Obliczem zmartwychwstałego Chrystusa w Manopello, doświadczyliśmy klimatu nazaretańskiego domu Maryi, Józefa i Jezusa w Loretto (gdzie porządnie omodliliśmy nasze rodziny), wreszcie dotknęliśmy spojrzeniem i sercem prawdziwego Ciała Chrystusa, które objawiło się w słynnym Cudzie Eucharystycznym w Lanciano. Na koniec udalliśmy się w urocze Alpy, do Bawarii a dokładnie do Marktl, miasteczka i domu narodzin papieża Benedykta XVI. Nawiedziliśmy też słynne niemieckie Sanktuarium Czarnej Madonny w Altötting, w którym dorastający Joseph Ratzinger, pod czułym okiem Matki Najświętszej, wzrastał duchowo. 

  Kochani Pielgrzymi, jeszcze raz z serca dziękuję za wspólnie spędzony czas, piękną modlitwę, wzruszające momenty. Mam nadzieję, że wszystkie nasze intencje, z wiarą Bogu zawierzone, przez wstawiennictwo Bożych Szaleńców, dobry Bóg wysłucha a to wszystko, co wspólnie przeżyliśmy, wyda Boże i piękne owoce...

  Ks. Rafał

  11 maja 1254 37
 • N.M.P. KRÓLOWEJ POLSKI / MSZA W INTENCJI OJCZYZNY (03.05.2024)

  W piątek (3 maja) w uroczystość Królowej Polski, Mszą Świętą o godz. 10:30 - w intencji Ojczyzny, rozpoczęliśmy w Goleniowie obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Eucharystii przewodniczył Proboszcz ks. Mirosław Czerwiński SChr.

  Po Mszy przedstawiciele duchowieństwa, władz gminy i powiatu, mieszkańców oraz instytucji złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą uchwalenie tego – jednego z najstarszych na świecie, dokumentu regulującego ustrój prawny państwa.

  11 maja 844
 • 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA (28.04.2024) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  W najbliższą środę, w pierwszy dzień maja, rozpoczynamy miesiąc szczególnej modlitwy przez wstawiennictwo Maryi Matki Zbawiciela. W naszej świątyni NABOŻEŃSTWO MAJOWE o godz. 17:45. MAJÓWKI na placu przykościelnym przed figurą Niepokalanej w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) o godz. 19:00.

  Serdecznie zapraszamy, by modlitwą i śpiewem pięknej Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

  27 kwietnia 2095