Parafialny Zespół Caritas

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Została reaktywowana 10 października 1990 roku. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Nasz Parafialny Oddział "Caritas" zrzesza ludzi wrażliwych duchowo, gotowych do ofiarnej pomocy najbardziej potrzebującym. Caritas organizyje i przeprowadza rozdział żywności, wspiera różne parafialne akcje duszpasterskie, pomaga Proboszczowi w organizacji wielu inicjatyw. Oddziałowi przewodniczy p. Teresa Dołega.

W naszej parafii działa Parafialny Zespół Caritas, który zajmuje udzielaniem pomocy osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Caritas zapewnia im pomoc poprzez:
- wydawanie chleba (1raz w tygodniu);
- rozdawanie odzieży, obuwia, pościeli i wszystkich rzeczy używanych, otrzymywanych od ludzi dobrej woli, którzy chcą się podzielić z innymi tym, co im zbywa;
- organizowaniem paczek wielkanocnych i św. Mikołaja dla osób, które z powodu swojej choroby nie wychodzą z domu;
- organizowaniem Wigilii dla osób samotnych oraz dnia chorego;
- sprzedaż świec, palm, baranków, chlebków wielkanocnych

Caritas to ludzie, którzy z miłości do drugiego człowieka poświęcają bezinteresownie swój czas i wysiłek, by pomóc drugiemu człowiekowi na co dzień, tak po prostu.