CARITAS

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Nasz Parafialny Oddział "Caritas" zrzesza ludzi wrażliwych duchowo, gotowych do ofiarnej pomocy najbardziej potrzebującym. Oddziałowi przewodniczyła przes 23 lata p. Teresa Dołega. Za ofiarną pracę została oznaczona złotym medalem CARITAS POLSKA w trakcie odpustu parafialnego 24 listopada 2018 r. Obecnie  prace w PZ Caritas koordynuje Irena Matławska.

W naszej parafii działa Parafialny Zespół Caritas, który zajmuje udzielaniem pomocy osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Caritas zapewnia im pomoc poprzez:
- wydawanie chleba (1raz w tygodniu); w każdą środę od 15:00-16:00.
- rozdawanie odzieży, obuwia, pościeli i wszystkich rzeczy używanych, otrzymywanych od ludzi dobrej woli, którzy chcą się podzielić z innymi tym, co im zbywa;
- organizowaniem paczek wielkanocnych i św. Mikołaja dla osób, które z powodu swojej choroby nie wychodzą z domu;
- organizowaniem Wigilii dla osób samotnych oraz dnia chorego;
- sprzedaż świec, palm, baranków, chlebków wielkanocnych

Caritas to ludzie, którzy z miłości do drugiego człowieka poświęcają bezinteresownie swój czas i wysiłek, by pomóc drugiemu człowiekowi na co dzień, tak po prostu.