Przejdź na dół strony

Aktualności parafii

6 lipca (2022)

Pierwszy dzień pielgrzymki.

Po mszy św. o poranku odprawionej w naszym kościele św. Katarzyny w Goelniowie wyruszyliśmy na szlak naszej pielgrzymki. Zatrzymaliśmy w czeskiej Pradze. Odwiedziliśmy  Loreto - kopię 1:1 domku Świętej Rodzuny z Nazaretu. Tym szczególnymm miejscem opiekują się Ojcowie Kapucymi. Później zachwycaliśmy się katederą praską. Nawiedziliśmy kościół Marii Zwycięskiej w którym znajduje się skarb czczony przez miliony ludzi na całym świecie, znany pod włoską nazwę Bambino di Praga. Woskowa figurka, z którą wiąże się wiele cudów, pochodzi z Hiszpanii. Legenda głosi, że powstała z inicjatywy pewnego mnicha, któremu Dzieciątko Jezus ukazało się właśnie w takiej postaci. Rzeźba przybyła do Pragi dzięki hiszpańskiej księżnej Marii Manrique de Lara, której losy splotły się z Czechami poprzez małżeństwo. Jej owdowiała córka podarowała później figurę klasztorowi karmelitów bosych przy kościele Matki Bożej Zwycięskiej.

29 czerwca (2022)

50-lecie istnienia diecezji Szczecińsko-kamieńskiej

W duchu serdecznego dziękczynienia za łaskę ustanowienia diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej (którą Papież Paweł VI utworzył 28 czerwca 1972 r) przedstawiciele naszej wspólnoty: panowie z rady Parafialnej i wspólnoty Męskiego Różańca, wzięli udział w dziękczynnej Mszy Świętej we wtorek, 28 czerwca, o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedziło różańcowe czuwanie modlitewne.

25 czerwca (2022)

13 NIEDZIELA (26.06.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

23 czerwca (2022)

NIEZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ KONSEKRACJI OŁTARZA I KOŚCIOŁA (22 CZERWCA 2022)

W środę (22 czerwca) Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, otoczony duchowieństwem i wiernymi z parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie, dokonał liturgicznego aktu konsekracji nowego, kamiennego ołtarza oraz rekonsekracji odnowionego, parafialnego kościoła. W uroczystości wziął udział Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Krzysztof Olejnik SChr, którego obecność i modlitwa mocno uzewnętrzniły ofiarną służbę wielu gorliwych chrystusowców, posługujących w goleniowskiej świątyni od 1945 roku.

18 czerwca (2022)

12 NIEDZIELA (19.06.2022) OGŁOSZENIA + INTENCJE

W naszej Parafii  środę (22 czerwca) będziemy świadkami historycznego wydarzenia, niezwykle ważnego dla goleniowskiej społeczności. O godz. 17:00, w najważniejszej świątyni naszego miasta (dawna goleniowska Fara), zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. abp Andrzeja Dzięgi, w czasie której ks. Arcybiskup dokona konsekracji nowego marmurowego ołtarza oraz kościoła p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Kościoła, który od 750 lat jest domem modlitwy i wzrastania w wierze.

Przejdź na góre strony