Przejdź na dół strony

Aktualności parafii

28 października (2019)

Ogłoszenia - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA 27 października 2019

Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.

24 października (2019)

Czy w Uroczystość Wszystkich Świętych jest post?

Uroczystość Wszystkich Świętych znosi piątkową wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i jest okazją do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych.W tym roku uroczystość Wszystkich Świętych przypada w piątek. W związku z tym tego dnia (ze względu na uroczystość) katolików nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.

Przejdź na góre strony