loading...
Przejdź na dół strony

Aktualności parafii

25 listopada (2023)

34 NIEDZIELA / CHRYSTUSA KRÓLA (26.11.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. Jest to święto tytularne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla.

Założyciel chrystusowców kard.  August Hlond mówił do Polaków: Tylko wtedy, kiedy Polska oprze całe swe życie prywatne i publiczne na zasadach Chrystusa i przyjmie Jego Królowanie, nastąpi jedność w narodzie i zgodna praca dla Boga i Ojczyzny". Ogarnijmy wszystkich chrystusowców: kapłanów, braci zakonnych i siostry Misjonarki Chrystusa Króla swojąosobistą modlitwą. Prośmy też o rychłą beatyfikację kard. Augusta Hlonda oraz o. Ignacego Posadzego, wielkich propagatorów „Chrystusowego królowania” w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie.

Z serca dziękujemy KS. MACIEJOWI BĘDZIŃSKIEMU dyrektorowi Krajowych Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, za przewodniczenie i wygłoszenie Słowa Bożego na Mszy Świętej odpustowej oraz na dzisiejszych Mszach. Zawierzamy ks. Macieja i jego ważnąoraz odpowiedzialną służbę w polskim Kościele, Chrystusowi Królowi Wszechświata.

18 listopada (2023)

ODPUST PARAFIALNY ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ / 25 LISTOPADA

Przed nami coroczna UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA związana ze wspomnieniem patronki naszej świątyni i parafii - ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ. Kaznodzieją, który wygłosi Słowo Boże, będzie ks. dr Maciej Będziński, dyrektor Krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

W piątek (24 listopada) o godz. 18:00 Msza Święta z nauką, którą wygłosi ks. Maciej Będziński. Po Mszy: WIECZÓR UWIELBIENIA i ŚWIĘTO WSPÓLNOT, w czasie którego dokonamy uroczystego aktu zawierzenia Bogu - naszej parafii i naszych rodzin - przez wstawiennictwo św. Katarzyny. W piątkowy wieczór (w godz. 17:30 - 19:30) będzie również okazja do spowiedzi, by z czystym sercem uzyskać dar odpustu. Prosimy naszych parafian oraz przedstawicieli wszystkich wspólnot i grup duszpasterskich, do obecności oraz modlitwy. 

W sobotę (25 listopada) o godz. 12:00 uroczysta SUMA ODPUSTOWA. To wielkie i ważne święto naszej rodziny parafialnej, dzień szczególny, w którym możemy uzyskać dar odpustu dla siebie lub naszych bliskich zmarłych. Odpustowe Słowo Boże wygłosi ks. dr Maciej Będziński. Zapraszamy wszystkich Parafian, mieszkańców z Goleniowa i okolic, do wspólnej modlitwy oraz świętowania. W sobotę Biuro Parafialne nieczynne.

18 listopada (2023)

33 NIEDZIELA ZWYKŁA (19.11.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

W dzisiejszą niedzielę (19 listopada 2023) obchodzimy VII ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH ogłoszony przez papieża Franciszka, pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7). W orędziu na Światowy Dzień Ubogich Ojciec Święty Franciszek pisze: „Mówiąc o ubogich, łatwo jest popaść w retorykę. Jest to również podstępna pokusa, aby zatrzymać się na statystykach i liczbach. Ubodzy są ludźmi, mają twarze, historie, serca i dusze, ważne jest, aby wejść w osobistą relację z każdym z nich”.

Dziś, po Mszy Świętej, nasz Parafialny CARITAS będzie zbierał ofiary na ubogich. Zachęcamy też, by na bieżąco, wspierać biedniejszych ludzi, wrzucając ofiarę do skarbony, stojącej przy stoisku Caritasu.   Te pieniądze przeznaczone są na zakup jedzenia dla biednych, rozdawanego w każdą środę przez Caritas. 

 

16 listopada (2023)

"ŚLADAMI ŚWIĘTYCH" PIELGRZYMKA DO WŁOCH / 27 KWIETNIA-5 MAJA 2024

Zapraszamy Państwa, do przeżycia kolejnej i wspaniałej, duchowej przygody, w dniach długiego weekendu w maju 2024 roku. Udajemy się bowiem w dniach 27 kwietnia – 5 maja, na dziewięciodniową pielgrzymkę, do słonecznej Italii, by odpocząć… oraz nabrać duchowych sił w wielu przepięknych miejscach, rozsianych po włoskiej Umbrii i Apulii. 

Będziemy pielgrzymować śladami świętych, poznamy historie życia i duchowości wielu niezwykłych ludzi i archaniołów: św. Antoniego z Padwy, św. Franciszka i św. Klary, bł. Carla Acutisa, św. Rity z Cascii, św. Józefa z Kupertynu, św. o. Pio, św. Michała Archanioła. Staniemy „twarzą w twarz” z cudownym Obliczem zmartwychwstałego Chrystusa w Manopello, doświadczymy klimatu nazaretańskiego domu Maryi, Józefa i Jezusa w Loretto (gdzie porządnie omodlimy nasze rodziny), wreszcie dotkniemy spojrzeniem i sercem prawdziwego Ciała Chrystusa, które objawiło się w słynnym Cudzie Eucharystycznym w Lanciano. Na koniec udamy się w urocze Alpy, do Bawarii a dokładnie do Marktl Am Inn – miasteczka i domu narodzin papieża Benedykta XVI. Nawiedzimy też słynne niemieckie Sanktuarium Czarnej Madonny w Altötting, w którym dorastający Joseph Ratzinger, pod czułym okiem Matki Najświętszej, wzrastał duchowo. Jeśli Bóg da… w Asyżu odbierzemy relikwie bł.  Carlo Acutisa, w Cascii relikwie św. Rity. Na stałe będą one wystawione w kościele św. Katarzyny w Goleniowie. 

Pielgrzymując odwiedzimy: Padwę, La Vernę, Asyż, Cascię, Osimo, Loretto, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’angelo, Lancianno, Manopello, Altötting. Przed nami - dziewięć dni ubogacającej duchowo pielgrzymki, czas odpoczynku i nabierania sił, w cudownym towarzystwie wielu błogosławionych i świętych, w miejscach, gdzie Niebo łączy się z ziemią. 

Cena: 3380 zł (+ 50 euro). Zaliczka płatna przy deklaracji zgłoszenia: 1000 zł. Wpłata końcowa do 20 marca 2024 roku

Zgłoszenia u ks. Rafała / tel. 798 805 422 / mail: rsorkowicz@gmail.com

Poniżej plan i szczegóły pielgrzymki...

11 listopada (2023)

32 NIEDZIELA ZWYKŁA (12.11.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

Druga niedziela listopada jest DNIEM SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM, dniem szczególnej pamięci oraz naszej modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych współcześnie na całym świecie. Po wybuchu konfliktu na Bliskim Wschodzie, w Ziemi Świętej, chrześcijanie znaleźli się w niezwykle dramatycznej sytuacji.

W Strefie Gazy żyje ich około tysiąca, z czego większość to katolicy. Miejsca, gdzie przebywają, stały się obszarem brutalnej wojny. Dodatkowo nasilają się prześladowania, często przy cichej aprobacie lokalnych władz, a ekonomiczne trudności zmuszają do emigracji. Po Mszy Świętej, będziemy zbierali ofiary, na wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej. Dziękujemy za hojne serce i konkretny gest solidarności z naszymi braćmi i siostrami, żyjącymi na Bliskim Wschodzie.

11 listopada (2023)

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI (11 LISTOPADA)

W sobotę (11 listopada) obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Na uroczystej Eucharystii o godz. 09:00, której przewodniczył proboszcz ks. Mirosław, modliliśmy się za naszą Ojczyznę oraz uczciliśmy pamięć bohaterów narodowych. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Rafał. We Mszy Świętej, z udziałem harcerzy, kompanii honorowej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych, uczestniczyli tłumnie zgromadzeni mieszkańcy Goleniowa.

Po Mszy Świętej odsłonięty i poświęcony został pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. Uroczystość odsłonięcia pomnika, który ufundowany został przez Instytut Pamięci Narodowej, dokonali wspólnie Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa oraz Krzysztof Męciński - dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. Pomnik stanął na skwerze pomiędzy ulicami Kościuszki i Konstytucji 3 Maja, który od niedawna jest częścią Placu Rtm. W. Pileckiego.

"Św. Marcin z Tours mówi nam dzisiaj: nie będziecie szczęśliwi bez Chrystusa… Rtm. Pilecki mówi nam: nie zbudujemy Polski bez Chrystusa… Rotmistrz Pilecki pozostawił swojej żonie Marii następujące przesłanie dla swoich dzieci… i dla nas wszystkich: „Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”. Wyznawał też pokornie: „A, że swe serce daję, jak mi powiedział jeden z przyjaciół… Gdybyż tak było! Gdybyż swe serce można było dać w ten sposób i dać je wszystkim ludziom. I gdybyż z tego wynikła dla nich jakaś prawdziwa korzyść… Serca bym nie żałował”. Nie żałujmy serca dla Chrystusa, dla drugiego człowieka, dla naszej ukochanej Ojczyzny. Niech Polska będzie Polską, potężną, chrześcijańską, a nie „papugą narodów” (Juliusz Słowacki). AMOR PATRIAE NOSTRA LEX... (z homilii ks. Rafała)

Przejdź na góre strony