loading...
Przejdź na dół strony

Aktualności parafii

4 lutego (2023)

5 NIEDZIELA ZWYKŁA (05.02.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

Przeżywamy dziś piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas, ani cała nasza wspólnota parafialna, nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii.

Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

3 lutego (2023)

DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO / URODZINY KS. PROBOSZCZA

W czwartek (2 lutego) obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia Kościół modli się szczególnie za osoby zakonne, poświęcone Bogu. Na wieczornej Eucharystii zawierzyliśmy Chrystusowi - Światłości świata, zakonników chrystusowców, posługujących w naszej parafii, siostry Misjonarki, wdowy konsekrowane. 

Modliliśmy się również za ks. Proboszcza Mirosława, który tego dnia obchodzi swoje urodziny. Plurimos Annos, ks.  Proboszczu...

28 stycznia (2023)

4 NIEDZIELA ZWYKŁA (29.01.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

W czwartek (2 lutego) święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieństwem świec o godz. 12:00 i 18:00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, będąc świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

W czwartek (2 lutego) nasz ks. Proboszcz Mirosław obchodzi swoje urodziny. Pamiętajmy tego dnia, w swoich modlitwach, o ks. Proboszczu.

23 stycznia (2023)

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO W GOLENIOWIE (05 LUTEGO 2023)

Zapraszamy na kolejną edycję BIAŁEJ NIEDZIELI, związaną ze Światowym Dniem Chorego. W niedzielę (5 lutego) w godz. 10:00 -14:00, w wielu miejscach Goleniowa, będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i badań medycznych. A wszystko z okazji Światowego Dnia Chorego, który ustanowił św. Jan Paweł II, dnia 13 maja 1992 roku. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego, czyli w dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes. 

Zapraszamy również do modlitwy w intencji chorych i posługujących chorym. W kościele parafialnym Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, w niedzielę (5 lutego 2023) o godz. 9:00, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji chorych oraz osób posługujących chorym. Natomiast w sobotę (11 Lutego 2023) o godz. 10:00, w kościele św. Jerzego, Msza Święta w intencji chorych z Sakramentem Namaszczenia Chorych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Zachodniopomorski p. Zbigniew Bogucki, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego p. Olgierd Geblewicz, , Starosta Goleniowski p. Tomasz Stanisławski, Burmistrz Gminy Goleniów p. Robert Krupowicz.

#zachodniopomorskie Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie: https://www.szczecin.uw.gov.pl/

Poniżej szczegółowe informacje z listą przychodni i przyjmujących specjalistów:

23 stycznia (2023)

3 NIEDZIELA ZWYKŁA (22.01.2023) OGŁOSZENIA + INTENCJE

Z serca dziękujemy wszystkim rodzinom, które nas przyjęły w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej, za wspólną modlitwę, serdeczny klimat, za wszystkie rozmowy, cenne sugestie i. złożone ofiary na potrzeby parafii oraz naszej świątyni. W tym tygodniu będziemy kontynuowali wizytę kolędową w formie MSZY ŚWIĘTYCH - KOLĘDOWYCH.  

Aby Boże błogosławieństwo mogło nadal królować w Waszych rodzinach i domach, zapraszamy Was, w najbliższym tygodniu, do naszej świątyni, na Msze Święte w intencji o błogosławieństwo dla Waszych rodzin i domów. Będziemy z wielką wdzięcznością modlić się za wszystkie rodziny, które nas przyjęły oraz za wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogli nas przyjąć w swoich domach. W czasie Mszy Świętych Kolędowych, będziecie mogli zabrać ze sobą poświęconą wodę oraz książeczkę o naszej patronce św. Katarzynie Aleksandryjskiej. Zebrane ofiary na tacę, przeznaczone zostaną na wymianę pieców w naszej świątyni. Poniżej, terminy Mszy Świętych dla rodzin z poszczególnych ulic.

5 stycznia (2023)

BOSKI WYPAD - ŚLADAMI POETÓW, KRÓLÓW i ŚWIĘTYCH (WYJAZD DLA MŁODZIEŻY W FERIE ZIMOWE 2023)

Duszpasterstwo Młodych PRZYSTAŃ działające przy Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie, zaprasza  na "BOSKI WYPAD - ŚLADAMI POETÓW, KRÓLÓW i ŚWIĘTYCH" - wyjazd integracyjny dla młodzieży szkół średnich, studentów, uczniów klas ósmych, w dniach 20-25 LUTEGO, w drugi tydzień ferii zimowych.

Nocleg, baza wypadowa, posiłki: Dom Rekolekcyjny Towarzystwa Chrystusowego / Mórkowo k. Leszna Wielkopolskiego. Koszt: 780 zł. /transport: bilety PKP (do Mórkowa, Wrocławia, Gniezna, Poznania), bilety komunikacji miejskiej w odwiedzanych miastach (Wrocław, Poznań, Gniezno), nocleg w Domu Zakonnym TChr w Mórkowie, posiłki (śniadania, obiady, kolacje), bilety wstępu do muzeów (Muzeum Narodowe we Wrocławiu: Panorama Racławicka, Ossolineum, Katedra: Wrocław, Poznań, Gniezno, Muzeum – Brama Poznania, Dom św. Edyty Stein, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie), bilety wstępu: Termy Maltańskie Poznań, Kino w Poznaniu, materiały rekolekcyjne/. Kontakt: ks. Rafał tel. 798 805 422.

Poniżej szczegółowy PLAN WYJAZDU. 

Przejdź na góre strony