dodano: 2017-10-27 14:53:00 edycja: 2021-09-29 20:41:15 odsłon: 41219

Aktualności • 29 NIEDZIELA ZWYKŁA (17.10.2021) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: codziennie o godz. 17:30 i dodatkowo w środę o godz. 11:30 oraz w sobotę po Mszy Św. o godz. 9:00. Różaniec dla dzieci w środę o godz. 16:30; dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania w piątek o godz. 19:00.  Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

  3 dni temu, 2021-10-16 127
 • Via sacralny Kraków

  To już kilka dni chodzimy śladami Świętych w Krakowie, którzy mocno wpisali się w dzieje naszej Ojczyzny, Stacjonujemy w Eliaszówce ,czyli w klasztorze karmelitów bosych w Czernej u Matki Bożej szkaplerznej. Św. Jan Paweł II wprowadził nas do swojego ukochanego Krakowa. Mieliśmy wielie szczęście przeżyć wystawę "Śladami Jezusa". Później przyłaczyliśmy się do modlitwy przywołującej Boże Miłosierdzie w sanktuarium w Łagiewnikach. Następnego dnia stanęliśmy przy katedrze wawelskiej, by pokłonić się Wielkiej historii Naszego Narodu, dziękując za Świętego męczennika bp Stanisława i szlachetną i mądrą Królowę Jadwigę. Przeszliśmy trakt królewski przy którym rosną od 1000 lat przepiękne świątynie, sw. Andrzeja - rozmodlone miłością Klaryski ze błog. . Salomeą - św. Piotra i Pawła, , oo Dominikanów ze św. Jackiem i kościołem franciszkanów, by wreszcie podziwiać dzieło wielkiego mistrza Wita Stwosza. Mszę św. odprawiliśmy u św. Kaziemierza Królewicza przy św. relikwiach św. Katarzyny Aleksadryjskiej. Wieczorem wsłuchiwaliśmy się w konferencje o. Jerzego Zielińkiego o sztuce modlitwy.

  6 dni temu, 2021-10-13 104 43
 • ZAPRASZAMY NA "BOSKI WEEKEND" DNI SKUPIENIA W GÓRCE KLASZTORNEJ (12-14 listopada)

  Zapraszamy na trzydniowe Dni Skupienia - „Boski Weekend. Ćwiczenia ze Szczęścia” w dniach 12-14 listopada (piątek, sobota, niedziela) w niezwykłym i uświęconym miejscu, w Górce Klasztornej (woj. wielkopolskie), gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne, a w nim łaskami słynący, cudowny obraz Matki Bożej Góreckiej z XVII wieku, koronowany w 1965 przez kard. Stefana Wyszyńskiego. Warto czasami, naśladując Chrystusa, choć na chwilę wszystko zostawić, wyciszyć serce, odpocząć, nabrać duchowych sił… W czasie Dni Skupienia rozważać będziemy fragment Ewangelii św. Mateusza - osiem błogosławieństw (Mt 5,1-12). 

  Górka Klasztorna jest najstarszym w Polsce sanktuarium kultu maryjnego. Matka Boża objawiła się w tym miejscu pasterzowi w roku 1079. Dzisiaj miejsce to słynie z cudownego Obrazu Matki Bożej Góreckiej oraz studzienki, w której woda, z chwilą ukazania się Maryi, nabrała cudownych właściwości. W Sanktuarium mieści się dzisiaj siedziba Stowarzyszenia Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci, zwanego Apostolstwem Dobrej Śmierci. 

  W niedzielę, w drodze powrotnej, zajedziemy do Skrzatusza (woj. wielkopolskie), by nawiedzić piękne Sanktuarium Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei. Znajduje się tam słynna, łaskami słynąca Pieta Matki Bożej Bolesnej, trzymającej martwe ciało swojego ukochanego Syna Jezusa Chrystusa.

  KOSZT: 330 zł.: autokar, nocleg (2 noce, pokoje z łazienką), posiłki (dwie kolacje, dwa śniadania, obiad). ZAPISY: Zakrystia lub ks. Rafał. WAŻNE: Zabierz ze sobą różaniec i Pismo Święte (Stary i Nowy Testament).

  Poniżej szczegółowy program Dni Skupienia.

  ponad tydzień temu, 2021-10-10 94 3
 • KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI W LISTOPADZIE

  Osoby przygotowujące się do Sakramentu Małżeństwa bądź myślące o zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego zapraszamy na Kurs Przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w sobotę (6 LISTOPADA) w Kościele św. Katarzyny o godz. 19:00.

  Kurs poprowadzi ks. Adam Staszczak SChr. Spotkania w ramach Kursu odbywać się będą w soboty o godz. 19:00, w naszym parafialnym kościele (począwszy od 6 listopada). Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Adamem.

  ponad tydzień temu, 2021-10-06 59
 • 28 niedziela zwykła 10 października 2021r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE plus intencje mszalne

  Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się” Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

  ponad tydzień temu, 2021-10-09 251
 • PAŹDZIERNIK - NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

  Różaniec jest kluczem do Nieba. Modlitwą żmudną jak ciężka praca, zaskakującą jak życie, głęboką jak otchłanie oceanu. Uczy cierpliwej miłości i pokornego nastawienia uszu na cichy szept Niebios. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, przed Najświetszym Sakramentem, w miesiącu październiku. Codziennie, u św. Katarzyny, dajemy się ponieść tajemnicom życia Jezusa, Maryi, Józefa i pierwotnego Kościoła. Zapraszamy.

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE:

  PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ: 17:30

  DODATKOWO W SOBOTĘ: 9:30

  DLA DZIECI: ŚRODA (16:30)

  DLA MŁODZIEŻY: PIĄTEK (19:00)

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-02 87
 • 27 niedziela zwykła (3 października 2021) OGŁOSZENIA + INTENCJE

  Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-02 245
 • PIELGRZYMKA "SAKRALNY KRAKÓW" i CZUWANIE JASNOGÓRSKIE (11-16.10.2021) W programie dodatkowy nocleg na Jasnej Górze w Domu Pielgrzyma.

  Uwaga dodaliśmy w trakcie pielgrzymki jeszcze jeden nocleg na Jasnej Górze! Zapraszamy na pielgrzymke. Spotkanie organizacyjne w kościele w środę  po mszy św. wieczornej. Program poniżej:

  04 września 585 2
 • ŚLUBOWANIE "MĘSKIEGO PLUTONU RÓŻAŃCA"

  Na wieczornej Eucharystii w środę (29 września) mężczyźni z MĘSKIEGO PLUTONU RÓŻAŃCA, któremu patronuje św. Michał Archanioł, złożyli uroczyste śluby na wierność Chrystusowi. Pasowania na rycerzy Niepokalanej dokonał ks. Adam Staszczak SChr. Na pytanie "Czy ślubujesz wiernie służyć Chrystusowi, jako Jego żołnierz oraz rycerz Niepokalanej, u boku św. Michała Archanioła?" mężczyźni odpowiadali: "Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg!".

  W homilii ks. Rafał, duchowy opiekun Plutonu, zagrzewał do duchowej walki i zachęcał mężczyzn, by nadal otwierali Niebo nad Goleniowem, swoją modlitwą i świadectwem, służąc Chrystusowi i Niepokalanej, u boku św. Michała Archanioła. Panowie, gratulujemy, niech Matka Najświętsza, święty Józef i wasz Patron św. Michał Archanioł - wspierają Was w tej przysiędze i dobrych postanowieniach, które dziś złożyliście przed Obliczem Najwyższego. Św. Michale Archaniele - wspieraj i prowadź! +Amen.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-29 129 24
 • PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO MIĘDZYRZECZA

  Już po raz dziewiąty, 25 września, do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w międzyrzeczu przybyli mężczyźni z kilku diecezji polskich. Nie zabrakło również naszej męskiej grupy z Goleniowa, którym towarzyszył ks. Rafał. „Nie bójcie się dawać świadectwa” – te słowa wypowiedziane przez Jan Pawła II w 1997 roku podczas pielgrzymki do Gorzowa Wlkp. były hasłem przewodnim spotkania.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-26 229 19
 • 26 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (26.09.2021)

  Dziś w polskich kościołach odbywa się tzw. niedziela Dominicantes i Communicantes. Na wszystkich Mszach odbywa się liczenie wiernych, uczestniczących w Eucharystii oraz przystępujących do Komunii Świętej. 

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-25 261
 • MĘSKA PIELGRZYMKA na JASNĄ GÓRĘ i do KALISZA

  W dniach 18-19 września mężczyźni z parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, pod duchową opieką ks. Rafała, udali sie na pielgrzymkę do Częstochowy i Kalisza. W sobotę wzięli udział w duchowym oblężeniu Jasnej Góry, w ramach piątej ogólnopolskiej pielgrzymki mężczyzn - "Mężczyźni u tronu Królowej". W niedzielę, w kaliskim sanktuarium, dokonali aktu zawierzenia swoich rodzin pod opiekę św. Józefa.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-20 195 29
 • 25 niedziela zwykła 19 września 2021 - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE + Intencje mszalne

  Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

  miesiąc temu 299
 • Już w sobotę 18 września, koncert w naszym kościele "Komplementy dla najpiękniejszej"

  Obchody 750-lecia kościoła Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej zainaugurowane zostaną 18 września, o godz. 19:30, multimedialnym widowiskiem "Komplementy dla Najpiękniejszej". To projekt artystyczny o charakterze oratoryjnym, stanowiący połączenie różnych form artystycznego wyrazu. Scenariusz i muzyka zostały oparte na starożytnych tekstach maryjnych, w tym nabożeństwie „Akatystu” praktykowanym w kościele wschodnim. Projekt został przygotowany przez twórców „Teatru św. Franciszka”

  17 września 166
 • Deklaracja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych rok 2022 r.

  Poniżej podajemy  formularz do pobrania deklaracji rodziców dzieci pierwszokomunijnych:

  11 września 183
 • 24 niedziela zwykła 12 września 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE + Intencje mszalne

  Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

  11 września 319
 • "MIŁOŚĆ ZAWSZE I WSZĘDZIE" - WIECZÓR Z MATKĄ RÓŻĄ CZACKĄ I PRYMASEM STEFANEM WYSZYŃSKIM

  "Miłość zawsze i wszędzie"... (M. Róża Czacka). W piątkowy wieczór (10 września), dotknęliśmy zaledwie wielkiej tajemnicy życia i wiary dwóch wielkich postaci: Matki Róży Czackiej i Prymasa Stefana Wyszyńskiego, którzy zostaną beatyfikowani w najbliższą niedzielę.

  Wielkie podziękowania dla p. Ludwiki Wyrąbkiewicz, Zbigniewa Stanucha, Bartosza Dębińskiego, Wiktora Kiszko, Thomasa Grafa (organy), Pawła Grafa (skrzypce), Krzysztofa Kalugi i Maksymiliana Ogórskiego za przygotowanie i wzięcie udziału w wydarzeniu.

  11 września 268 8
 • 750-LECIE KOŚCIOŁA ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ

  We wrześniu rozpoczniemy świętowanie jubileuszu 750-lecia istnienia naszego parafialnego kościoła św. Katarzyny w Goleniowie. Obecna, zabytkowa świątynia zbudowana została na fundamentach pierwszej, trzynastowiecznej fary, wzniesionej wkrótce po lokacji miasta w roku 1268 (na prawie magdeburskim z nadania księcia Barnima I). Dla wiernych parafii Świętej Katarzyny oraz wszystkich mieszkańców Goleniowa jest to wspaniała okazja, aby uczcić jubileusz 750-lecia świątyni cyklem wydarzeń religijno-historycznych. Jest to także znakomity pretekst, by choć w dużym skrócie przypomnieć historię kościoła, który trwale wpisał się w historię naszego miasta.

   

  Obchody 750-lecia kościoła Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej zainaugurowane zostaną 18 września, o godz. 19:30, multimedialnym widowiskiem "Komplementy dla Najpiękniejszej". To projekt artystyczny o charakterze oratoryjnym, stanowiący połączenie różnych form artystycznego wyrazu. Scenariusz i muzyka zostały oparte na starożytnych tekstach maryjnych, w tym nabożeństwie „Akatystu” praktykowanym w kościele wschodnim. Projekt został przygotowany przez twórców „Teatru św. Franciszka” - biblijnego teatru muzycznego z Katowic. Przed koncertem odczytany zostanie dokument Barnima I z roku 1271, w którym jest wymieniony kościół Świętej Katarzyny. Rekonstrukcja dokumentu znajdzie poczesne miejsce we wnętrzu świątyni i będzie ona przypominała piękną historię 750 lat. Świątyni, której patronuje św. Katarzyna Aleksandryjska. Historię goleniowskiej fary, przypomni również wystawa plenerowa, przygotowywana przez Parafię św. Katarzyny we współpracy z Gminą Goleniów. Zwieńczeniem jubileuszowych obchodów będzie uroczysta konsekracja kościoła Świętej Katarzyny. Uroczystość ta zaplanowana jest na listopad, w okolicach święta patronalnego parafii (25 listopada).  

  09 września 155
 • 23 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (5 września 2021)

  Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

  04 września 337
 • "O NAŚLADOWANIU CHRYSTUSA" na stałe dostępna na naszym stoisku z książkami

  Zachecamy do lektury książki 'O naśladowaniu Chrystusa" Tomasza A Kempis, ksiązki która nawróciła więcej ludzi,aniżeli zawiera liter na swoich kartach jak mówił o tym św. Franciszek Salezy. "O naśladowaniu Chrystusa" - poza Pismem Świętym - jest najbardziej popularnym  dziełem literatury chrześcijańskiej w historii.

  01 września 187
 • MĘSKA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ I DO KALISZA - ZAPRASZAMY!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich wierzących mężczyzn z Goleniowa i okolic do wzięcia udziału w „Męskiej Pielgrzymce na Jasną Górę” oraz do narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, w dniach 18-19 września. "Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u tronu Królowej" - pod tym hasłem mężczyźni z całej Polski będą 18 września pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W programie jest Eucharystia, cykl nauczań, między innymi abp. Grzegorza Rysia, świadectwa duchownych i świeckich oraz jasnogórskie śluby mężczyzn. Mottem tegorocznej pielgrzymki jest hasło "Twórcza odwaga". Zapraszamy też panie, małżonki - do wspólnego pielgrzymowania oraz modlitwy w intencji swoich mężów, synów, rodzin. Zapisy w zakrystii lub u ks. Rafała. Szczegółowe info poniżej...

  21 sierpnia 283
 • NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022 - MSZA ŚWIĘTA

  "Każde dziecko powinno czuć, że szkoła pomaga mu stać się lepszym człowiekiem. Bohaterem..." (Philip Zimbardo). I o to modliliśmy się gorąco na dzisiejszej, porannej Mszy Świętej o godz. 8:00.

  Razem z nauczycielami, dziećmi i młodzieżą zawierzyliśmy najlepszemu Nauczycielowi - Chrystusowi kolejne miesiące nauki i wzrastania w mądrości. Mszy Świętej przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof, który zachęcał uczniów, by wsparci łaską, rozwijali dary i talenty, otrzymane od Boga, zdobywając wiedzę i wzrastając w wierze...

  01 września 287 11
 • SPOTKANIE KATECHETÓW

  We wtorek (31 sierpnia) po wieczornej Eucharystii, na plebanii, odbyło się spotkanie katechetów z ks. Proboszczem, mające na celu uzgodnienie priorytetów na najbliższy, rozpoczynający się rok szkolny 2021/2022.

  01 września 188 5
 • SPOTKANIE MŁODYCH - GÓRA TABOR 2021

  W sobotę (28 sierpnia) w Klępinie k. Stargardu odbyło się spotkanie młodych "Góra Tabor 2021". Przybyła na nie młodzież, reprezentująca młodzież z parafii prowadzonych przez księży chrystusowców. Nie zabrakło i naszej goleniowskiej młodzieży, która na Górę Tabor wyruszyła z ks. Mieczysławem Duszą SChr.

  Hasłem tegorocznej Góry Tabor były słowa: "Bierzcie i jedzcie". Młodzież zgłębiała tajemnicę obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. O Cudzie Eucharystycznym, który wydarzył się w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy opowiadał ks. Andrzej Ziombra. Najważniejszym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof Olejnik SChr - przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego. Wieczorem młodzież oglądała profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego oraz spektakl pt. "Siewca" w wykonaniu "Teatru A" z Gliwic. Oprócz wspólnej modlitwy, adoracji, konferencji nie zabrakło też zabawy i gier integracyjnych oraz ogniska. Młodzież powróciła z "Góry Tabor" umocniona i przeszczęśliwa. Wszyscy zgodnie stwierdzają: "Było super!". Chwała Panu!...

  31 sierpnia 223 27
 • 22 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (29 sierpnia 2021)

  Dziękując Bogu za okres wakacji i możliwość wypoczynku, razem z dziećmi i młodzieżą stajemy na progu nowego roku szkolnego. Początek września to również czas pamięci i oddania hołdu wszystkim bohaterskim Polakom: w środę (1 września) przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Tego dnia pamiętajmy w naszej modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny na wojennych frontach i w obozach oraz o pomordowanych rodakach w więzieniach politycznych. 

  28 sierpnia 429
 • 21 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (22 sierpnia 2021)

  Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

  21 sierpnia 306
 • 20 NIEDZIELA ZWYKŁA - WNIEBOWZIĘCIE NMP Ogłoszenia + Intencje (15 sierpnia 2021)

  Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

  14 sierpnia 369
 • KOLEJNE DNI PIELGRZYMKI DO WILNA

  Pięne dni dane nam było przeżywać w pięknych miejscach. Spotkanie z Matką: z Tą co w Jasnej Świeci Bramie!. Był spacer po uliczkach Kowna pełnych historii romamtyzmu. Dotknęliśmy swoją obecnością cudu w uroczej  Sokółce. Na rozesłanie staneliśmy w Świętej wodzie i na wzgó®zu Krzyży wotywnych znaczących tyle osobistych i ogólpnpolskich historii ludzkich.

  13 sierpnia 315 25
 • Dzień trzeci. Olsztyn, Stoczek Klasztorny i Św. Lipka.

  Dzisiaj już za nami piękne miejsca. Uroczy Olsztyn i wzruszający Stoczek Klasztorny z Królową Pokoju, który był świadkiem uwięzienia Prymasa Wyszyńskiego. Św. Lipka jak zawsze rozbrzmiewająca koncertami organowymi - dzisiaj tu bardzo Odpustowo - dzień wspomnienia w kalendarzu liturgicznym Matki Bożej ze Św. Lipki.

  11 sierpnia 282 11
 • Dzień drugi. Gietrzwałd - Sanktuarium Matki Bożej.

  Gietrzwałd stał się sławny dzieki Objawieniom Matki Bożej, które miały miejsce dziewiętnaście lat po Objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 r. Z pobłogosłąwionego źródełka, przez Matkę Bożą, pielgrzymi od lat czerpią wodę, którą przynosiła ugę cierpiącym i liczne uzdrowienia.

  10 sierpnia 306 6
 • 1 - 30 z 373 1 2 3 ... 11 12 13 »
  27 października 2017r. ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-29 41219