loading...

Aktualności

Zamknij wpis


 • W drodze do Wilna. Dzień pierwszy.

  W poniedziałek wyruszyliśmy na autokarową pielgrzymkę do Wilna. Po drodze zatrzymaliśmy się na Westerpaltte i w Gdańsku. Miasto jak zawsze wypełnione ludżmi na Jarmarku Dominikańskim.

  10 sierpnia 300 8
 • NASI PARAFIANIE W DRODZE NA JASNĄ GÓRĘ

  W dniach 6-14 sierpnia na Jasna Górę wędruje 310 Warszawska Pielgrzymka Piesza akademickich grup "17". Wśród pielgrzymów, w grupie "Czarnej", prowadzonej przez chrystusowców, znajdują się także nasi parafianie ze św. Katarzyny, których pozdrawiamy i prosimy o modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

  Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: "Zaszczep się miłością do Eucharystii".

  09 sierpnia 336 5
 • HARCERSKI OBÓZ LETNI

  „Jeśliby wasze skautostwo miało być bez Boga, lepiej żeby go wcale nie było...” (ROBERT BI-PI). Tymczasem.... trwa letni obóz harcerski goleniowskiego Hufca ZHP. W niedzielę harcerze uczestniczyli we Mszy Świętej polowej, którą sprawował kapelan dh. ks. Mieczysław Dusza SChr.

  Przed Eucharystią chętni mogli przystąpić do sakramentu spowiedzi. Czuwaj! Pozdrawiamy naszych harcerzy i ks. Mieczysława

  09 sierpnia 299 15
 • 19 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (8 sierpnia 2021)

  Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

  07 sierpnia 439
 • 77 R. POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

  W niedzielę (1 sierpnia) obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. W godzinie „W” o godz. 17:00 wraz z goleniowskim Hufcem ZHP oddaliśmy cześć bohaterom w 77 rocznicę Powstania na Placu rtm. Witolda Pileckiego. O godz. 17:00 zawyły syreny. 

  Goleniowskie uroczystości odbyły się na Placu rtm. Witolda Pileckiego. Wraz z goleniwskim Hufcem ZHP o godz. 17:00 złożyliśmy hołd bohaterskim Powstańcom. Odśpiewaliśmy hymn narodowy i zapaliliśmy znicze. Następnie o godz. 18:00 w kosciele św. Katarzyny odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Powstańców Warszawskich. 

  Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17:00. Było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie, zorganizowaną przez Armię Krajową. Trwało 63 dni. Na mocy rozkazu komendanta głównego Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, powstanie warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Armia Krajowa i władze Polskiego Państwa Podziemnego zamierzały ujawnić się i wystąpić wobec Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (utworzonego w Lublinie i zależnego od woli Stalina) w roli gospodarza (jako jedyna legalna władza niepodległej Rzeczypospolitej). Powstanie planowane na kilka dni upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. Żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.

  30 lipca 366 6
 • 18 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (1 sierpnia 2021)

  Obchodzimy dziś Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Zapraszamy w godzinie „W” o godz. 17:00 do wspólnego oddania czci bohaterom, w 77 rocznicę Powstania, na naszym goleniowskim Placu rtm. Witolda Pileckiego. Zabierzmy ze sobą flagi oraz znicze. O godz. 18:00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę i Powstańców Warszawskich.

  31 lipca 449
 • IMIENINY KS. PROBOSZCZA KRZYSZTOFA

  We wspomnienie św. Krzysztofa (25 lipca) patrona naszego Proboszcza, życzymy ks. Krzysztofowi sił i gorliwości w pasterzowaniu oraz prowadzeniu nas drogami wiary. Niech dobry Bóg obdarza Proboszcza łaską zdrowia i męstwa w głoszeniu Chrystusa. Nieś nas Proboszczu przez trudne czasy, jak Twój Patron niósł Jezusa na swoich ramionach.

   

  24 lipca 320
 • XVII NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (25 lipca)

  Obchodzimy dziś wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, pielgrzymów, podróżujących. Swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz Krzysztof. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. Po Mszy Świętej poświęcimy samochody i motocykle. Pamiętajmy o odpowiedzialności za bezpieczeństwo na naszych drogach i przejściach dla pieszych. 

  24 lipca 500
 • 25 LIPCA - POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

  W niedzielę (25 lipca) we wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców zapraszamy do św. Katarzyny: po wszystkich Mszach błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Zapraszamy! Św. Krzysztofie - Ora pro Nobis...

  24 lipca 279
 • LEKTORSKI SPŁYW KAJAKOWY śladami Karola Wojtyły

  W dniach 12-18 lipca nasi lektorzy wypoczywali, wędrując i płynąc śladami Karola Wojtyły. Najpierw przeżyliśmy spływ kajakowy rzeką Wdą (Kociewie, Bory Tucholskie), tą samą rzeką, którą płynął wraz z młodzieżą Karol Wojtyła.

  W piątek (16 lipca) dotarliśmy do Gdańska. W sobotę oddaliśmy cześć polskim bohaterom na Westerplatte. W niedzielę zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej. Przez wszystkie dni każdy z uczestników wyprawy otrzymywał cytat św. Jana Pawła II. W piątek (16 lipca) przyjęliśmy szkaplerz karmelitański. Codziennie w czasie Eucharystii, naszej modlitwy różańcowej, czy na adoracji Najśw. Sakramentu omadlaliśmy ważne intencje, rodziny, Ojczyznę oraz naszych darczyńców. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i dofinansowanie naszego wyjazdu wszystkim parafianom i ludziom dobrego serca...

  +Deo Gratias, ks. Rafał

  22 lipca 436 56
 • XVI NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (18 lipca 2021)

  Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

  18 lipca 384
 • "WAKACJE OFFLINE" - PARAFIALNE PÓŁKOLONIE DLA DZIECI (lipiec 2021)

  W niedzielę (11 lipca) zakończyliśmy nasze parafialne półkolonie „Wakacje Offline”. Na Mszy św. podziękowaliśmy Bogu za ten czas, za bezpieczeństwo, nowe znajomości, odkryte talenty. Jednocześnie modliliśmy się w intencji wszystkich dobrodziejów dzięki którym mogliśmy zorganizować te półkolonie. Uśmiech dziecka to najlepsze podziękowanie. Każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal uczestnictwa.

  Jeszcze raz dziękujemy wielu wspaniałym ludziom, ofiarodawcom, darczyńcom, lokalnym firmom i instytucjom, dzięki którym ponad 50 dzieciaków mogło spędzić cudowny, Boży czas, z dala od telefonów, tabletów i komputerów, na łonie natury, wśród swoich rówieśników.

  Ogromne podziękowania kierujemy do ks. Macieja, naszych sióstr zakonnych i wszystkich, którzy przez wiele tygodni przygotowywali i przeprowadzili to wspaniałe wydarzenie.

  22 lipca 393 22
 • XV NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (11 lipca 2021)

  W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

  10 lipca 461
 • XIV NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (4 lipca 2021)

  Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

  03 lipca 459
 • POŻEGNANIE S. MONIKI HOFFMANN MChR

  W niedzielę (27 czerwca) na Mszy Świętej o godz. 12:00 podziękowaliśmy Bogu za siedem lat pięknej posługi w naszej parafii s. Moniki Hoffmann MChR.

  Przez ostatnie lata s. Monika uczyła katechezy, wspierała Proboszcza w formacji dzieci pierwszokwomunijnych, prowadziła scholę dziecięcą "Perły św. Katarzyny", grupę misyjną dzieci, wspólnotę różańcową dzieci. Wraz z księżmi towarzyszyła też duchowo młodym, szczególnie kandydatom do bierzmowania. Decyzją sióstr przełożonych s. Monika rozpocznie niebawem pracę w Warszawie. Dziękujemy szczególnie za dzielenie się charyzmatem towarzyszenia dzieciom i młodzieży na drogach ich wiary. Będziemy tęsknić...

  27 czerwca 554 15
 • PIELGRZYMKA DO WILNA (9-13 SIERPNIA)

  Zapraszamy serdecznie do wyruszenia z nami na pielgrzymi szlak naznaczony pięknymi sanktuariami, w dniach 9 - 13 sierpnia. Odwiedzimy m.in. Gdańsk, Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Wilno, Kowno, Sokółkę.

  Poniżej szczegółowy program.

  26 czerwca 737
 • XIII NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (27 czerwca 2021)

  Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

  26 czerwca 472
 • CHRZEST W DUCHU ŚWIĘTYM - ZAKOŃCZENIE SEMINARIUM

  Około 40 osób przystąpiło w piątkowy wieczór (25 czerwca) do Chrztu w Duchu Świętym, na zakończenie naszego tegorocznego Seminarium Odnowy w łasce. Rozpoczęliśmy Eucharystią, która jest źródłem życia Kościoła. Po Mszy Świętej, trwaliśmy na modlitwie przed Najświetszym Sakramentem. Członkowie Odnowy z Goleniowa i Stargardu, modlili się nad seminarzystami, sięgając po Słowo Boże. 

  Dziękujemy z serca wspólnotom Odnowy ze Stargardu (Parafia św. Józefa) oraz ze św. Jerzego w Goleniowie za wsparcie i modlitwę nad seminarzystami. Bóg zapłać s. Monice Hoffmann i paniom za oprawę muzyczną i modlitwę. Jakże potrzeba nam w Goleniowie takich poruszających wieczorów modlitwy, pełnych Bożego Ducha. Niech łaska w nas owocuje...

  25 czerwca 432 9
 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 202/2021

  W piątkowy poranek (25 czerwca) na Eucharystii o godz. 8:00 dziękowaliśmy Bogu za kolejny rok szkolny, choć trudny z racji na pandemię, zawierzając Bożej opiece dzieci, młodzież i pracowników edukacji. Eucharystii przewodniczył Proboszcz ks. Krzysztof.

  Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, dyrektorom, rodzicom za obecność i modlitwę, w duchu chrześcijańskiej troski o wychowanie młodego pokolenia Polaków.

  25 czerwca 446 4
 • JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA KS. MARIANA I KS. MARKA

  W niedzielę (20 czerwca) gościliśmy w naszej wspólnocie wielu kapłanów chrystusowców, z różnych stron świata, którzy stanęli przy ołtarzu, razem z dwoma jubilatami: ks. Marianem Koniewskim SChr - byłym proboszczem naszej parafii, który na Eucharystii o godz. 10:30 świętował i dziękował Bogu za 60 lat kapłaństwa oraz z ks. Markiem Ciesielskim SChr - byłym wikariuszem w naszej parafii, świętującym 25-lecie sakramentu kapłaństwa.

  Na Sumie poświęcony też został nowy sztandar Parafii, ufundowany przez wielu darczyńców, oddanych całym sercem naszej wspólnocie parafialnej. +Deo gratias...

  20 czerwca 454 7
 • XII NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (20 czerwca 2021)

  Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

  19 czerwca 669
 • SAKRAMENT BIERZMOWANIA A.D. 2021

  We wtorek (15 czerwca) na Eucharystii o godz. 16:00, ks. abp Andrzej Dzięga udzielił dziewięćdziesięciu pięciu młodym Sakrament Bierzmowania. Wszystkim wybierzmowanym gratulujemy i życzymy owocnego życia mocą łaski wiary.

  Dziękujemy również ks. Mieczysławowi, s. Monice Hoffman, s. Monice Kwapień, katechetkom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie młodzieży do godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

  15 czerwca 507 30
 • XI NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (13 czerwca 2021)

  Nabożeństwo do Serca Jezusowego, które odprawiamy w czerwcu, to znak miłości Boga do ludzi. Sam Chrystus nadał temu nabożeństwu wybitnie kierunek ekspiacyjny: ma nas ono uwrażliwiać na grzech, mobilizować w imię miłości Chrystusa do walki z nim oraz do wynagradzania za tych, którzy najwięcej ranią Boże Serce. Bóg jest miłością.

  12 czerwca 533
 • CZERWCOWY DZIEŃ FATIMSKI

  "Nie trać odwagi, nie opuszczę cię nigdy - powiedziała Maryja do Łucji 13 czerwca, podczas drugiego objawienia fatimskiego i dodała - moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi cię do Boga".

  Umocnieni tą obietnicą, 13 czerwca, w niedzielę o godz. 19:00, uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Fatimskim, modląc się na różańcu i w czasie procesji fatimskiej. Nie opuszczaj nas Matko! +Ave Maria...

  14 czerwca 427 8
 • SEMINARIUM ODNOWY W ŁASCE

  W niedzielę (13 czerwca) zakończyliśmy ośmiotygodniowe rekolekcje - SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA I WIARY w ŁASCE. Po wieczornej Eucharystii o godz. 18:00, kilkudziesięciu uczestników Seminarium, padając na kolana przed Najświętszym Sakramentem, dokonało aktu zawierzenia swojego życia Chrystusowi, jedynemu Panu i Królowi.

  W piątek, po wieczornej Eucharystii, wylanie Ducha Świętego dla osób, które jeszcze nie przeżyły wylania, dla pozostałych osób we wrześniu. Również we wrześniu przeżyjemy odłożone rekolekcje trzydniowe nad morzem. Po wakacjach ruszy wspólnota Lectio Divina - będziemy rozważac i zgłębiać przeróżne fragmenty biblijne i modlić się Słowem Bożym. Od września w pierwszy poniedziałek miesiaca będą też spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

  Dziękujemy za ten intensywny i piękny czas rekolekcji. Pan jest wielki! Deo gratias...

  19 kwietnia 1184
 • PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

  Ponad 60 dzieci z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem, ks. Maciejem oraz s. Moniką Kwapień i s. Moniką Hoffmann wyruszyło na dwu dniową pielgrzymkę dziękczynną za dar Pierwszej Komunii Świętej do Matki Bożej królującej w Licheniu.

  W pierwszym dniu na pątniczym szlaku odwiedziliśmy Poznań. O godzinie 12:00 zobaczyliśmy Koziołki na wieży poznańskiego ratusza. Następnie udaliśmy się do miejsca Chrztu Polski(katedry poznańskiej) i później do Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego( gdzie kształcą się Księża Chrystusowcy - posługujący w naszej parafii), później do poznańskiego ZOO. Dzień zakończyliśmy na wspólnym grillowaniu.

  Drugiego dnia naszej pielgrzymki do Matki Bożej w Licheniu zostaliśmy powitani pięknym słońcem. Po porannym posiłku udaliśmy się na zwiedzanie sanktuarium. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Msze Święta dziękczynna za dar Pierwszej Komunii Świętej. Pełni entuzjazmu ze spotkania z naszą Niebieską Matką udaliśmy się do naszych domów rodzinnych.

  14 czerwca 460 5
 • WAKACJE OFFLINE, CZYLI BLIŻEJ NATURY

  Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego, który dla każdego z nas był inny - trudny. Godziny spędzone w domu przed komputerem, nie na grach, ale na nauce; dlatego proponujemy wspaniałą formę wypoczynku dla uczniów z klas 1-6. Mowa o WAKACJACH OFFLINE. Niech dzieci nie siedzą przed komputerem, ale poznają swoje talenty, zdolności, okolice i historię… Zapraszamy na półkolonie organizowane w naszej parafii. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.

  12 czerwca 379
 • CZERWCOWY MĘSKI RÓŻANIEC

  W sobotni poranek (5 czerwca) o godz. 7:00 kilkudziesięciu mężczyzn uczestniczyło w pierwszosobotniej Eucharystii wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

  W czasie homilii ks. Rafał poruszył temat "walki duchowej" poprzez modlitwę, czuwanie i pracę nad charakterem. „Bądźcie mocni w Panu Jego potężną siłą. Włóżcie pełną zbroję Bożą, abyście zdołali przeciwstawić się zasadzkom diabła.” (Ef 6,10-11). Mężczyźni złożyli też ofiary na dofinansowanie pięknej inicjatywy: lipcowego spływu kajakowego naszych lektorów, którzy sumiennie i gorliwie służą przy Ołtarzu.

  Po Mszy wędrując ulicami miasta odmawialiśmy Męski Różaniec, powierzając Bogu przez Serce Niepokalanej małżeństwa, rodziny, dzieci i młodzież, nasza Ojczyznę. Na koniec odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Kolejny Męski Różaniec - 3 lipca. Panowie, chwała Panu za waszą modlitwę, obecność i mocne świadectwo wiary!

  14 czerwca 390 10
 • RAJD ROWEROWY LSO

  W sobotę (5 czerwca) nasi ministranci i lektorzy wraz z ks. Maciejem wybrali się na rajd rowerowy do Borzysławca. Po dotarciu na miejsce, w przepięknym zabytkowym kościele parafialnym p.w. św. Piotra i Pawła, gospodarz miejsca ks. Adam przybliżył ciekawą historię świątyni i katolickiej społeczności, która wzniosła tę świątynię.

  Po nabożeństwie czerwcowym ekipa rowerzystów udała się do ogrodu za plebanią, gdzie odbyło się grillowanie. Następnie wszyscy, wzmocnieni na ciele i duchu, rowerami powrócili do Goleniowa. Wielkie Bóg zapłać proboszczowi Borzysławca - ks. Adamowi za serdeczne przyjęcie naszych ministrantów i lektorów.

  05 czerwca 542 24
 • X NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia + Intencje (6 czerwca 2021)

  Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

  08 czerwca 404