loading...

Aktualności

Zamknij wpis


 • GRUPA PIERWSZOKOMUNIJNA z 13 września 2020 r.

  Przed nami "Biały Tydzień" dla dzieci pierwszokomunijnych: poniedziałek (14 września) - godz. 18:00 - Msza św. - odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wziąc ze sobą świece. Błogosławieństwo obarazków. Wtorek (15 września) - godz. 18:00 - Msza św. Błogosławieństwo dewocjonali.

  04 września 241
 • DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 września 2020

  W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

  05 września 313
 • NOWY ROK SZKOLNY 2020/2021

  Pomimo trudnej sytuacji, związanej z pandemią, 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W czasie liturgii ostatnich dni, wybrzmiewa bardzomocno modlitwa w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów, wychowawców. W piątek (4 września) na Mszy Świętej dla dzieci ze szkół podstawowych, ks. Proboszcz pobłogosławił tornistry i zachęcał dzieci do podjęcia duchowych zobowiązań (szczególnie "pierwszych piątków miesiąca") oraz do wsłuchiwania się w głos Chrystusa, najmądrzejszego i najlepszego Nauczyciela.

  04 września 271 4
 • KRONIKA LSO

  03 września 302 5
 • NOWI DUSZPASTERZE

  W naszej wspólnocie parafialnej posługę kapłańską rozpoczynają od września ks. Rafał J. Sorkowicz SChr, ks. Maciej Onaszkiewicz SChr oraz ks. Mieczysław Dusza SChr. Powiększy się także wspólnota sióstr Misjonarek - posługę zakrystianki rozpocznie s. Agnieszka Noga MChR. Oremus pro invicem...

  30 sierpnia 357
 • DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2020

  Modlitwa uczy zaufania do Boga i uczy dostrzegania Jego obecności. To nie my podtrzymujemy świat w jego istnieniu, ale On jest miłosiernym Ojcem, który kocha swoje dzieci. Dlatego możemy zawołać z psalmistą: Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza - (psalm responsoryjny).

  29 sierpnia 359
 • DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 sierpnia 2020

  Wznieśmy dziś nasze serca, nasze myśli ku Temu, który ma moc dać nam prawdziwą radość. Bo, jak napisał św. Paweł, nasza ojczyzna jest w niebie (por. Flp 3, 20).

  22 sierpnia 386
 • Ogłoszenia - DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 16 sierpnia 2020

  Jezus jest Zbawicielem dla wszystkich narodów. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni. Orędzie Dobrej Nowiny jest skierowane do każdego człowieka na ziemi, ale zbawienie staje się udziałem tych, którzy przez wiarę chcą przylgnąć do Boga całym swym sercem, którzy w Nim pokładają całą swą ufność. Jezus nie ogranicza się w swej misji do jednego narodu, ale przywołuje do nawrócenia wszystkich ludzi. Dlatego w świecie, który głosi mnogość zbawczych idei, chrześcijanie mają być świadkami, że jedynym Zbawicielem jest Chrystus, który z miłości do grzeszników umarł na krzyżu i trzeciego dnia zmartwychwstał.

  15 sierpnia 405
 • Ogłoszenia - WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 15 sierpnia 2020 r.

  Dziś obchodzimy liturgiczną uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To najstarsze święto maryjne w Kościele. Powstało na Wschodzie („Zaśnięcie Bożej Rodzicielki”), a od VII wieku znane jest także na Zachodzie.

  14 sierpnia 280
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 sierpnia 2020

  "...Czemu zwątpiłeś, malej wiary?..."

  A kiedy powiał silniejszy wiatr, przestałeś wierzyć... A to nie sztuka wierzyć, gdy Bóg cię nosi na rękach. Kiedyś samemu trzeba postawić pierwszy krok. Uwierzyć "przed", a nie "po". Uwierzyć "zanim", a nie "potem". Wierzyć nie "za coś", ale "pomimo wszystko"... W duchowym życiu też nadchodzi czas, gdy za twój trud już nikt ci nie obieca cukierka. Za to krzyż - masz obiecany... Wiatr w oczy... Zawsze jednak Bóg mówi do ciebie: Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się...

  08 sierpnia 471
 • ROZMOWY Z KANDYDATAMI DO TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO DLA POLONII ZAGRANICZNEJ

  29 lipca 299
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 lipca 2020

  Królestwo Boże urzeczywistnia się stopniowo, w miarę jak ludzie uczą się kochać, przebaczać i służyć sobie wzajemnie. (Jan Paweł II)

  27 lipca 471
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lipca 2020

  W XVI Niedzielę w ciągu roku, w Liturgii Słowa, znów słyszymy przypowieść o Siewcy, którym jest Jezus Chrystus. Zasiewa On w nas wiele ziaren dobra, byśmy wzrastali duchowo oraz byli empatyczni i wrażliwi na innych. Pamiętajmy o tym w czasie naszej codziennej pracy, służbie innym oraz podczas wakacyjnego wypoczynku.

  18 lipca 535
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 lipca 2020

  Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

  11 lipca 567
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 lipca 2020

  Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły.

  04 lipca 529
 • Zapraszamy na koncert Folk Kapeli: Góralskie nuty o św. Janie Pawle II - 11 lipca godz. 18:00.

  02 lipca 514
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 czerwca 2020

  Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

  27 czerwca 583
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 czerwca 2020

  Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

  20 czerwca 593
 • JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 czerwca 2020

  Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

  13 czerwca 609
 • Koncert poezji w wykonaniu Marcina Stycznia w stulecie urodzin Jana Pawła II

  W  Boże Ciało  o godz. 19:00, Stowarzyszenie św. Katarzyny w Goleniowie  organizuje szczególny  koncert z okazji 100 urodzin Karola Wojtyły. 

   W kościele w Goleniowie Marcin Styczeń wraz z zespołem przedstawi utwory ze swoje płyty: „Pieśń o Bogu ukrytym”, na którą składają  się wczesne wiersze Karola Wojtyły. Jak przyznaje  sam piosenkarz, chciał pokazać głębie i prostotę poezji tak wybitnej postaci. Dlatego wierszom tym nadał prostą formę, melodyjnych piosenek. 

  05 czerwca 680
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 czerwca 2020

  Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

  05 czerwca 927
 • OOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020 r.

  W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

  30 maja 681
 • Terminy uroczystości I komunii św. i spotkań przygotowujących dzieci.

  Poniżej podajemy terminy urocystości I komunii św. oraz daty i godziny spotkań dla dzieci, które bezpośrednio przygotują je do tego szczególnego wydarzenia: pierwszej spowiedzi  i komunii św.  Wszystkie próby odbywają się w kościele. W dniu spowiedzi dzieci przychodzą do kosścioła w stroju galowym i przynoszą ze sobą książeczki.

  16 maja 1340
 • Wznawiamy kurs przedślubny.

  Od soboty 30 maja  wznawiamy kurs przedślubny. Nauki poprowadzi w kościele ks. Adam. Spotkania będą odbywać się w soboty o godz. 19:30. Zapraszamy

  24 maja 502
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020

  Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

  24 maja 637
 • Ogłoszenia SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 17 maja 2020

  Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

  16 maja 628
 • Kurs - Przygotowanie do sakramentu małżeństwa w formie on-line. Już 8 maja!

  8-go maja 2020r., w piątek, rozpocznie się kurs dla narzeczonych. Przypominamy, że kurs jest częścią całościowego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Chociaż nie jest prowadzony przy żadnej parafii, a jego koordynatorem jest Fundacja Donum Vitae, posiada akredytację Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej. Świadectwo jego ukończenia jest honorowane we wszystkich parafiach.

  13 maja 578
 • Spotkania dla rodziców dzieci I komunii św.

   

  Zapraszamy na rodziców na spotkanie organizacyjne. Omówimy terminy spotkań i ich formę,  które przygotują  dzieci do spowiedzi i I komunii św.

   

  Spotkanie odbędzie się w małych grupach w sali na plebanii – wejście od strony Caritasu z lewej strony – salki pod biurem parafialnym . Plebania  - adres ul. Jana Pawła II nr 25

   

   

  Terminy spotkań

  To tylko jeden dzień - Sobota 16 maja 2020 r. :

  Godz. 10:00  - dla  terminu  23.maja

  Godz. 11:00  - dla  terminu 24 maja i 30 maja

  Godz. 12:00 – dla terminu 31 maja i 6 czerwca

  Godz. 12:30 –  dla terminu  13 czerwca  i 21 czerwca i pozostałe terminy

   

  Liczę na obecność wszystkich rodziców.

   

  Ks. Krzysztof Musiałek TChr

  509 501 721

   

  13 maja 766
 • PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020

  Powracamy do Wieczernika, aby usłyszeć od Jezusa zaproszenie do usunięcia wszelkiego lęku, który zabiera nam odwagę wchodzenia na drogą Jezusa. To On jest Droga, Prawdą i Życiem. On staje się alternatywą dla lęku, który nas paraliżuje i odbiera życie w pełnej wolności. Jezus prowadzi nas do Ojca, to znaczy daje nam perspektywę nowego stworzenia wyzwolonego z lęku i niewiary. Bliskość Ojca rodzi nas na nowo do życia całkowicie i bezwarunkowo oddanego Jemu. Bóg sam wystarczy. Nie muszę się lękać, bo On jest zawsze ze mną.

  11 maja 629
 • CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 3 maja 2020

  Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

  03 maja 671