WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA dla MAŁŻEŃSTW (25.02.2024)

Kilkadziesiąt par małżeńskich z Goleniowa i okolic, ze Szczecina, Nowogardu, w niedzielę (25 lutego) wzięło udział w WIELKOPOSTNYM DNIU SKUPIENIA dla MAŁŻEŃSTW, zorganizowanym przez Ruch Duchowości Małżeńskiej „Equipes Notre-Dame”.

Spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 13:15 Mszą Świętą, w czasie której małżonkowie dokonali aktu „pojednania” uwieńczonego szczerze wypowiedzianym słowem: „przepraszam” m.in. za brak cierpliwości, bez której trudno o dojrzały kompromis, za zgorszenia, które zabolały, za lekkie i ciężkie grzechy, które niszczyły miłość, za niepotrzebne opowiadanie innym o słabościach i potknięciach małżonków, za wszystko, co mogło splugawić i sprofanować świętą przysięgę małżeńską. Potem nastąpiła chwila odnowienia sakramentalnej przysięgi, nie, by coś po ludzku zmienić, ale by Chrystus, MIŁOŚĆ WCIELONA, przemieniał serca małżonków i zabliźniał rany, przez małżonków sobie nawzajem zadane. Po Mszy przyszedł czas na MAŁŻEŃSKĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ, w intencji małżonków i ich rodzin. Po nabożeństwie na plebanii u księży chrystusowców (ul. Jana Pawła II, 25), w atmosferze siostrzano-braterskiej, zasiedliśmy do stołu, by porozmawiać, podzielić się świadectwem życia i wiary, pobyć ze sobą, we wspólnocie małżonków. Dziękujemy wspaniałej wspólnocie Ruchu Duchowości Małżeńskiej „Equipes Notre-Dame”, działającej od lat w naszej Parafii, za przygotowanie tego wydarzenia.