loading...

Aktualności

Zamknij wpis


 • NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

  "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie". (Mt 18, 1-5).

  Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe do Serca Jezusowego. We wtorek (1 czerwca) i w środę (2 czerwca) Litania do Serca Jezusowego o godz. 17:45. Przez Oktawę Bożego Ciała (od 4 do 11 czerwca) Litania z Procesją Eucharystyczną po wieczornej Mszy Świętej. W pozostałe dni czerwca (od 12 czerwca) Nab. Czerwcowe codziennie o godz. 17:45.

  01 czerwca 475
 • BOŻE CIAŁO A.D. 2021

  Za nami Boże Ciało A.D. 2021. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy od wielu dni i od dzisiejszych porannych godzin zaangażowali się całym sercem i potężnym wysiłkiem w przygotowanie ołtarzy i przemarszu Procesji Eucharystycznej.

  O godz. 9:00 odprawiona została Eucharystia na Plantach. Po Mszy Świętej wyruszyliśmy w uroczystej Procesji, podążając za Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Przy ostatnim ołtarzu Słowo Boże wygłosił nasz gość z Poznania - ks. Maciej Koczaj SChr.

  03 czerwca 657 49
 • NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY Ogłoszenia + Intencje (30 maja 2021)

  Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

  29 maja 765
 • PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA (30 maja)

  W Niedzielę Trójcy Świętej, uczniowie klas trzecich ze Szkół Podstawowych nr 1 i 8, przystąpili do pierwszej Komunii Świętej. Eucharystii o godz. 10:30 i 12:00 przewodniczył ks. Proboszcz, Mszy Świętej o godz. 13:30 ks. Maciej. 

  Kilkudziesięcioro dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii, przyjmując do swoich małych serc Pana Jezusa ukrytego w białej Hostii. Świadomie (przynajmniej takie jest założenie) potwierdziły tym swój związek z Kościołem katolickim, zawarty podczas sakramentu chrztu św. - związek na całe życie. Dzisiaj, kiedy tak ogromną rolę przywiązuje się do zorganizowania zewnętrznej oprawy Pierwszej Komunii św., wielka odpowiedzialność spoczywa na tych, którzy przygotowują małe serca do przyjęcia Jezusa - najpiękniejszego daru, jaki dziecko otrzymuje, a więc na księżach, katechetach, a zwłaszcza rodzicach.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  30 maja 531 13
 • 73 ROCZNICA EGZEKUCJI RTM. WITOLDA PILECKIEGO

  73 lata temu, 25 maja 1948 r., o godz. 21.30 strzałem w tył głowy w więzieniu mokotowskim przy ul. Rakowieckiej w Warszawie został zamordowany rotmistrz Witold Pilecki, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, kampanii 1939 r., żołnierz Armii Krajowej, oficer, więzień i organizator ruchu oporu w KL Auschwitz.

  We wtorek (25 maja) na Placu rtm. Pileckiego odmówiliśmy różaniec za naszą ukochaną Ojczyznę i oddaliśmy hołd wielkiemu bohaterowi! Rtm. Witoldzie - my wiemy, że pan jest z nami...

  26 maja 510 14
 • PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA (23 maja)

  W niedzielę (23 maja) dzieci z klas trzecich SP 2 i SP Promyczek przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Mszy Świętej pierwszokomunijnej o godz. 10:30 i 12:00 przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof Musiałek SChr.

  Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Los każdego z nas w dużej mierze zależy od tego, czym się karmimy na co dzień. Ważna jest zdrowa żywność dla naszego ciała, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce.

  27 maja 557 9
 • NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO Ogłoszenia + Intencje (23 maja 2021)

  Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

  22 maja 510 2
 • NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO Ogłoszenia i Intencje (16 maja 2021)

  Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

  15 maja 658
 • JUBILEUSZ 50-lecia KAPŁAŃSTWA KS. TADEUSZA

  Za nami piękna Eucharystia, w czasie której ks. Tadeusz wraz ze swoimi dwoma rocznikowymi współbraćmi chrystusowcami, dziękował Najwyższemu za pięćdziesiąt lat kapłaństwa zakonnego.

  Uroczystą Mszę Świętą w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego (16 maja) celebrowało dziesięciu kapłanów, homilię okolicznościową wygłosił Wikariusz Generalny ks. Bogusław Burgat SChr. Jubilaci otrzymali pamiątkowe jubileuszowe krzyże kapłańskie. Nie zabrakło życzliwych słów i życzeń od naszych parafian oraz bliskich naszych Jubilatów. Gratulujemy i obejmujemy serdeczną modlitwą ks. Tadeusza oraz jego współbraci.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  16 maja 759 28
 • DZIEŃ FATIMSKI (13 maja 2021)

  W czwartek (13 maja) przeżywaliśmy pierwszy w tym roku Dzień Fatimski. O godz. 19:00 ks. Proboszcz przewodniczył Nabożeństwu Fatimskiemu, podczas którego modliliśmy się modlitwą różańcową. O godz. 20:00 sprawowana była Eucharystia.

  W czasie okolicznościowej homilii ks. Proboszcz przypomniał wydarzenie zamachu na życie papieża św. Jana Pawła II. "Byłaś mi Matką zawsze, a w sposób szczególny 13 maja 1981 r., kiedy czułem przy sobie Twoją opiekuńczą obecność… We wszystkim, co się wydarzyło, zobaczyłem – i stale będę to powtarzał – szczególną matczyną opiekę Maryi (św. Jan Paweł II). To zdumiewające, ale już w momencie zamachu Papież wiedział, że nie umrze. Czego innego chciał Ali Agca i jego protektorzy, a czego innego Bóg i Jego Matka. W starciu tych dwóch sił niekwestionowanym zwycięzcą okazało się niebo. Jan Paweł II miał zginąć, a żyje! Pozostaje pytanie, dlaczego Bóg chciał, by Maryja ocaliła życie Papieżowi. Do czego był potrzebny? „W planach Bożej Opatrzności nie ma przypadków” – powtarzał często po 1981 r. Ojciec Święty.

  Po Mszy Świętej odbyła się procesja fatimska, w czasie której oddaliśmy cześć Niepokalanej. Kolejny Dzień Fatimski w niedzielę - 13 czerwca. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  18 maja 545 10
 • SZCZEPIENIA W GOLENIOWIE

  Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie sp. z o.o. informuje, iż na szczepienia masowe obowiązują poniższe kanały zapisów:

  – rejestracja telefoniczna: 91 4710295 oraz 91 4710296 (od godziny 08:00 do godziny 15:00 od poniedziałku do piątku) od dnia 04 maja 2021 roku

  – infolinia, SMS, IVR,

  – IKP

  Pacjenci mogą również skontaktować się z Punktem Szczepień, ale tylko w sprawie wolnych dawek (w ciągu dnia) pod numerem telefonu 609 007 844 

  Szczepienie odbywają się w Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie (ul. Wojska Polskiego 28, 72-100 Goleniów)

  Szczepienie pacjentów z przeciwwskazaniami:

  Z uwagi na ograniczoną dostępność lekarzy, nie wszystkie zespoły szczepień będą zawierały osobę z prawem do wykonywania zawodu lekarskiego. W związku z tym do nowych punktów szczepień będą kierowani przede wszystkim pacjenci bez przeciwwskazań do szczepień, według poniższej procedury: 

  * W momencie zapisywania na szczepienie pacjent otrzyma zalecenia dokładnego zapoznania się z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed udaniem się na szczepienie;

  * Pacjenci zostaną poinformowani, że w przypadku wątpliwości lub przynajmniej jednej odpowiedzi twierdzącej istnieje ryzyko braku kwalifikacji do szczepienia w punkcie szczepień masowych. Dlatego w takich sytuacjach rekomendowane będzie skorzystanie z populacyjnych punktów szczepień;

  * Pacjenci zostaną poproszeni o wydrukowanie i wypełnienie kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed udaniem się do punktu szczepień (wypełnienie kwestionariusza będzie także możliwe w punktach szczepień masowych)

  Ozdrowieńcy mogą się szczepić nie wcześniej niż trzy miesiące od daty pozytywnego testu w kierunku SARS-COV-2.

   

  13 maja 380 2
 • SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia + Intencja (9 maja 2021)

  Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

  08 maja 657
 • SPOTKANIA DLA DZIECI do pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej

  Terminy wspólnych przygotowań do Uroczystości Pierwszej Komunii św. w parafii św. KatarzynySzkoła SP nr 1 i nr 2, nr 8 i Promyczek

  17 kwietnia 634
 • NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Niemal w każdym kościele i w każdej kaplicy w Polsce przez cały ten miesiąc gromadzi się lud wierny, by wspólnie z kapłanami modlić się do Boga za wstawiennictwem Matki Najświętszej odśpiewując Litanię Loretańską.

  O godz. 20:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe przy figurze Niepokalanej na placu kościelnym, które zakończymy  apelem maryjnym. Nab. majowe na placu kościelnym w niedzielę, święta i uroczystości o godz. 19:30 (prosimy o przynoszenie świec lub zniczy).

  Litanie Loretańską odśpiewamy każdego dnia na 15 minut przed mszą św. o godz. 18:00.

  Nab. majowe dla młodzieży w piątki, po wieczornej Mszy Świętej, ok. godz. 18:45 przy figurze Niepokalanej na placu przykościelnym. 

  02 maja 512 2
 • MĘSKI PLUTON RÓŻAŃCA

  Za nami kolejny, tym razem majowy Męski Różaniec. Porannej Eucharystii (w sobotę 1 maja) przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof, który pobłogosławił 25 mężczyznom, tworzącym Męski Pluton Różańca. To kolejna grupa (w ramach Żywego Różańca) i warto to podkreślić - męska grupa, której charyzmatem jest odmawianie modlitwy różańcowej i post w intencji rodzin, małżeństw, naszej Ojczyzny.

  Członkowie Męskiego Plutonu Różańca będą modlitwą i postem walczyć duchowo pod opieką Niepokalanej, św. Józefa i św. Michała Archanioła. W sobotę ruszyliśmy również na miasto, modląc się na różańcu w ważnych intencjach. Nasze majowe spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

  +Per Mariam ad Jesum

  02 maja 555 10
 • PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia + Intencje (2 maja 2021)

  Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Niemal w każdym kościele i w każdej kaplicy w Polsce przez cały ten miesiąc gromadzi się lud wierny, by wspólnie z kapłanami modlić się do Boga za wstawiennictwem Matki Najświętszej odśpiewując Litanię Loretańską.

  01 maja 636
 • CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia + Intencje 25 kwietnia 2021

  W czwartą Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do stanu kapłańskiego i życia zakonnego. Od wielu już lat, jednym z najjaskrawszych oraz najboleśniejszych przejawów pogłębiającego się kryzysu Kościoła, pozostaje spadek powołań, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. W najbliższym tygodniu pamiętajmy, by w naszej osobistej, rodzinnej i parafialnej modlitwie, nie zabrakło intencji za młodych oraz o powołania kapłańskie i zakonne. 

  24 kwietnia 598
 • PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. JÓZEFA

  19 marca rozpoczęliśmy w naszej parafii peregrynację figury św. Józefa. To doniosłe i ważne wydarzenie, w czasach niespokojnych, gdy tracimy siłę i nadzieję. Przyjmijcie pod swój dach, w Waszych rodzinach św. JÓZEFA, obecnego w znaku poświęconej i omodlonej figury potężnego Wspomożyciela i Opiekuna Kościoła oraz naszych rodzin!

  Prosimy o zgłaszanie rodzin w zakrystii, na konkretny termin. Figurę zabieramy do domu we wtorki, czwartki i soboty, na wieczornej Eucharystii (na dwa dni). Każda rodzina otrzyma pamiątkowy akt zawierzenia  do św. Józefa.  Może też nabyć specjalny modlitewnik do św. Józefa. Jest on  do nabycia na stoisku PZ Caritasu. W intencji danej rodziny odprawimy Mszę Świętą w dniu przyniesienia figury św. Józefa. Kochani, do dzieła, niech św. Józef wyprosi Wam jak najwięcej łask i strzeże Wasze rodziny i domy przed wszelkim złem! Św. Józefie - Ora pro nobis...

  10 marca 838
 • SEMINARIUM ODNOWY W ŁASCE

  Bywa, że słabniemy w wierze. Niby wszystko jest ok., chodzimy do kościoła, modlimy się, ale coś nie gra, posiekani przez życie, nasze lęki, czasami mocno duchowo poturbowani - nie potrafimy całkowicie Bogu zaufać, odnaleźć swojego miejsca w Kościele. Zapraszamy do św. Katarzyny na SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA I WIARY w ŁASCE - swoiste rekolekcje i czas pogłębiania swojej wiary, karmienia się Słowem Bożym, modlitwy, spojrzenia w świetle łaski na całe swoje życie.

  Seminarium rusza w kwietniu (dokładnie w poniedziałek 19 kwietnia). Przez kolejne tygodnie, w poniedziałki Msza Święta o godz. 18:00, po niej konferencja i wspólna modlitwa. Każdy z uczestników otrzyma materiały do pracy i modlitwy na poszczególne dni w tygodniu. Całość zakończymy w czerwcu, weekendowym wyjazdem na tzw. "Wylanie Ducha Świetego", by rozeznać swój charyzmat (dar od Boga) który tkwi głęboko w nas, jeszcze nieobudzony, a dany przez Boga, by nim służyć Kościołowi. Już dziś serdecznie zapraszamy: wszystkich naszych parafian oraz mieszkańców Goleniowa i okolic. Przyjdź i zasmakuj w Duchu Świętym. Może to czas, by się w końcu obudzić i dać się Bogu uzdrowić, wzmocnić, poprowadzić. Uwierzyć na serio i odkryć jak nie wiele potrzeba, by łaska przemieniała w nas to, co jeszcze słabe, chore, niszczące nas od środka... Czas na SEMINARIUM ODNOWY W ŁASCE - naszego życia i wiary, które poprowadzi ks. Rafał J. Sorkowicz SChr. +zapraszamy wszystkich: młodych, dojrzalszych, małżonków, rodziców, uczniów i studentów, osoby samotne, kobiety i mężczyzn, którzy pragną pójść trochę dalej, w głąb serca, w tajemnicę, którą tylko Chrystus może odsłonić...

  07 kwietnia 500
 • NABOŻEŃSTWO "DROGI ŚWIATŁA"

  W trzecią niedzielę wielkanocną przeżyliśmy nabożeństwo Via Lucis (Drogi Światła), które pomaga głębiej przeżyć misterium wielkanocne. Po raz pierwszy w Goleniowie, przed Najświętszym Sakramentem, przy zapalonym paschale (symbolizującym powstałego z martwych Pana) rozważaliśmy dziesięć spotkań zmartwychwstałego Chrystusa, opisanych w Ewangeliach. Wędrowaliśmy przez krzyż do prawdziwego Światła...

  Okres Wielkiego Postu obfituje w nabożeństwa i praktyki religijne. Wtedy chętnie bierzemy udział w Drodze Krzyżowej, „Gorzkich Żalach”, rekolekcjach wielkopostnych. Jednak wszystkie te nabożeństwa mają jeden cel: prowadzą nas ku owocniejszemu przeżyciu uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Św. Paweł podkreśla: „Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także nasza wiara” (1 Kor 15, 24). Misterium paschalne, czyli tajemnica męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa to centrum całego roku liturgicznego. Dlatego właśnie nasza radość paschalna to jedno wielkie święto, które trwa 50 dni - od Niedzieli Wielkanocnej aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Ale czy rzeczywiście wtedy cieszymy się, że Pan zmartwychwstał? Wydaje się, że z każdym dniem okresu wielkanocnego rezurekcyjne dzwony biją coraz ciszej… W maju skupiamy się już raczej nie na tajemnicy zmartwychwstania, ale na Pierwszej Komunii św. i nabożeństwie majowym. To także ważne wydarzenia, ale w mszalnej liturgii tych dni ciągle rozbrzmiewa wielkanocne „alleluja!”.

  Radosne przesłanie liturgii wielkanocnej wypełnia i przedłuża nabożeństwo Drogi Paschalnej, zwanej także Drogą Światła - Via Lucis. W latach 90. XX wieku o. Sabino Palumbieri, salezjanin rzymski, rozwinął myśl św. Pawła o spotkaniach Chrystusa Zmartwychwstałego z różnymi ludźmi i ułożył zestaw czternastu „stacji zmartwychwstania”. Te spotkania to pełna chrześcijańskiej nadziei kontynuacja Drogi Krzyżowej. 

  08 kwietnia 674 6
 • TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia + Intencje 18 kwietnia 2021

  Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte.

  17 kwietnia 614
 • NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - Ogłoszenia + Intencje 11 kwietnia 2021

  Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

  10 kwietnia 563
 • TRIDUUM PASCHALNE 2021

  W Wielki Czwartek (1 kwietnia), gdy wspominamy ustanowienie sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa służebnego, uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr. Tego wieczoru dziękowaliśmy Najwyższemu za Jego obecność na ołtarzach całego świata i w posłudze kapłańskiej. Na koniec, ks. Proboszcz, wyraźnie wzruszony, dziękując wszystkim za dar modlitwy, świadectwo wiary i heroiczne trwanie przy Panu, na kolanach, do końca, zwrócił się także do tych, którzy łączyli się z nami przez internet: "my naprawdę... za wami tęsknimy!" Liturgię zakończyła procesja do tzw. Ciemnicy. Do północy, wielu naszych parafian, modliło się i czuwało, trwając przy Panu, który do końca nas umiłował.

  W Wielki Piątek (2 kwietnia) w czasie Liturgii Męki Pańskiej, oddaliśmy cześć ukrzyżowanemu Chrystusowi, wsłuchaliśmy się w opis Męki naszego Pana z Ewangelii św. Jana, spożyliśmy Jego umęczone Ciało w Komunii Świętej. Po liturgii, której przewodniczył ks. Rafał, przeniesiony został Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Przez całą noc trwała adoracja.

  Liturgią Wigilii Paschalnej (3 kwietnia) rozpoczęliśmy przeżywanie i świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. W sobotę, o zmierzchu, zajaśniało Światło, poprzez liturgiczne znaki i gesty, odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, daliśmy się unieść łasce. Liturgii przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy budując dynamikę liturgii, otworzyli źródło pięknych, duchowych doświadczeń dla wszystkich obecnych tego wieczoru w św. Katarzynie...

  05 kwietnia 664 15
 • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA 4 kwietnia 2021

  Drodzy parafianie i goście!

  Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

  03 kwietnia 594
 • NOWE ZASADY UCZESTNICTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ W TRZECIEJ CZĘŚCI PANDEMII

  W związku z pandemią COVID-19 przypominamy o zasadach obowiązujących w naszej światyni: o obowiązku noszenia maseczki, dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła i zachowaniu bezpiecznej odległości (jedna osoba na 20 m kw. przy zachowaniu odległości min. 1,5 metra).

  W świątyni zamontowane są oczyszczacze filtrujące powietrze przez lampy UV. Dziękujemy za wyrozumiałość i troskę o zdrowie oraz życie innych.

  Osoby, które planują uczestniczyć  w Wielkim Tygodniu we Mszy Świętej, prosimy, by zgłośili swój udział na dwa sposoby:

  Wypełniając poniższy formularz, wybierając godzine i dzień mszy św. lub wpisując sie na listy wyłożone w naszym  kościele.  Prosimy, aby wybrać tylko jeden dzień Triduum Paschalnego, WLk. Czwartek, lub Wlk. Piatek czy Wlk. Sobota. Dziękujemy za zrozumienie.

  Obecnie w naszym kościele na jednej Mszy Świętej może przebywać 75 osób.

   

  25 marca 818
 • SPOWIEDŹ - WIELKI TYDZIEŃ 2021

  WIELKI PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA:

  06:30 - 08:00, 10:30 - 13:00, 16:30 - 19:00

  WIELKI CZWARTEK:

  06:30 - 12:30

  WIELKI PIĄTEK:

  06:30 - 12:30, 15:00 - 18:00

  WIELKA SOBOTA:

  08:00 - 13:00

  co pół godziny udzielamy Komunii Świętej

  28 marca 590
 • ŚWIĘCENIE POKARMÓW - WIELKA SOBOTA

  Święcenie pokarmów: 

  - na placu przy kościele: 9:00 - 14:00 /co 20 minut/

  - godz. 11:00 na placu przy skrzyżowaniu ul. Szkolna i ul. Szarych Szeregów

  - godz. 11:30 przy krzyżu na rondzie U. Shroedera.  

  Poświęcenie pokarmów na wioskach: 

  Marszewo 10:00, Glewice 10:00, Bodzęcin 10:30, Niewiadowo 10:45, Żdzary 12:00 (przy krzyżu)

  29 marca 611
 • NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ - OGŁOSZENIA+INTENCJE

  Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

  27 marca 901
 • EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 2021

  W piątek (26 marca) miała miejsce tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem: "Rewolucja Pięknych Ludzi". O godz. 20:00 odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył nasz niestrudzony piechur ks. Maciej Onyszkiewicz SChr.

  Po Mszy kilkudziesięciu gorliwych pielgrzymów (z Goleniowa i okolic) wyruszyło w drogę, trzema trasami nocnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Najdłuższa trasa św. Katarzyny liczyła 56 km. To właśnie tę trasę przeszło kilka osób wraz z ks. Maciejem. Jak zdają relację uczestnicy: było warto... Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli trud i w chłodną noc rozważali Mękę Pańską, pokonując kilkadziesiąt kilometrów... i własne słabości. Boże nasz, dla Jego bolesnej Męki - miej Miłosierdzie dla nas i całego świata...

  20 marca 715 9
 • DZIESIĘCIU NOWYCH LEKTORÓW

  W piątą niedzielę Wielkiego Postu (21 marca) na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 dziesięciu młodzieńców zostało uroczyście wprowadzonych do posługi lektoratu przez posługę Proboszcza ks. Krzysztofa Musiałka SChr. 

  Nowo ustanowionym lektorom w czasie Eucharystii towarzyszyli rodzice i bliscy. Przyjęci do lektoratu młodzieńcy, przez ostatnie tygodnie uczestniczyli w Kursie Lektorskim. W ramach kursu odbywały się wykłady i ćwiczenia z zakresu liturgiki, biblistyki, eklezjologii, teologii duchowości. Nie zabrakło ćwiczeń ze śpiewu, dykcji, emisji głosu, sztuki poprawnego czytania i nade wszystko wspólnej modlitwy oraz adoracji. Dziękujemy wszystkim, którzy dzielili się swoją wiedzą i talentami z kandydatami do lektoratu: ks. Adamowi Staszczakowi SChr, ks. Mieczysławowi Duszy SChr, p. Joannie Stanuch-Piotrowicz i nade wszystko ks. Proboszczowi Krzysztofowi, za jego życzliwość i wsparcie. Dziękujemy też rodzicom, którzy wspierali nas i motywowali swoich synów. 

  22 marca 693 19