loading...

Aktualności

Zamknij wpis


 • I komunia św. rodzinna - propozycja uroczystości

  Pragniemy przedstawić propozycję dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy nie chcą odkładać uroczystości na dalsze terminy. W obecnej sytuacji pandemii nie jesteśmy w stanie przewidzieć co przyniesie rozwój tej trudnej  sytuacji. Proponujemy, a  zatem  spotkanie dla rodziców, którzy będą chcieć skorzystać z tzw. rozwiązania „ I komunii św. rodzinnej”.  Zapraszamy chętnych rodziców,  którzy będą rozważać skorzystanie z tej propozycji,  na spotkanie  w kościele -  5 maja godz. 17:00 – szkoła podstawowa nr 1 i nr 8, a na godzinę 19:00 szkoła nr 2 i „Promyczek”.  Dzieci będą mogły przyjmować komunie św. w grupie najbliższych. Proponujemy, by na jednej mszy św. przyjęło  pierwszą komunie św. pięcioro dzieci. W uroczystości będzie mogło uczestniczyć po 15 osób z rodziny.

  25 kwietnia 1030
 • TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 kwietnia 2020

  Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

  25 kwietnia 758
 • DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19 kwietnia 2020

  Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

  18 kwietnia 861
 • Ogłoszenia - NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby w tym trudnym czasie izolacji i mocnym głodem sakramentalnym, każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości, która daje pokój serca.  

  11 kwietnia 1258
 • Pilne! Zmiany uczestnictwa we mszy św. w niedziele Wielkanocy.

  By nie narażać innych na utratę zdrowia i życia. Stąd dalej będą  obostrzenia co do uczestnictwa w we mszy św. Wcześniejsze zapowiedzi mówiły o liczbie 50 osób, to jednak stało się nieaktualne. Sytuacja w dalszym ciągu rozwija się w złym kierunku. Dlatego utrzymano zakaz uczestniczenia w liturgii nie więcej niż 5 osób. Tydzień temu wyłożyliśmy listy do zgłaszania swojej obecności na mszach św.  w dzień Zmartwychwstania. Aktualnie są proszone tylko te osoby,  które zamówiły intencje na konkretne godziny. Zostańmy w domach i uczestniczmy w liturgii dzięki transmisji. Zapraszamy do udziału w naszych transmisjach internetowych. Każda msza św. jest transmitowana. Spotkajmy się w tej szczególnej wspólnocie.  

  09 kwietnia 1270
 • Transmisje wszystkich mszy św. nabożeństw z naszego kościoła.

  05 kwietnia 1774
 • Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa czyli MĘKI PAŃSKIEJ

  Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. W tym wyjątkowym czasie epidemii, błogosławieństwo palm będzie przed kościołem. Osoby, które przyjdą, aby poświęcić palmy, prosimy, by je podpisać i położyć przed figurą Matki Bożej na placu przy kościele. Będą one poświęcane co godzinę : 7:00; 8:00; 9:00 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00; 15:00 i 17:00 i 18:00. Palmy można przynieść i odebrać w dowolnym czasie. Plac jest monitorowany.

  04 kwietnia 1085
 • Poświęcenie pokarmów wielkanocnych.

  W  Wielką Sobotę chcieliśmy poświęcić pokarmy przywiezione w naszych samochodach. Niestety ograniczenia zgromadzeń, /Ustawa - Prawo o zgromadzeniach nie wyłącza możliwości poruszania się samochodami w trakcie zgromadzenia/ nie pozwalają na organizacje tego poświęcenia w takiej formie. Dlatego proponujemy modliwe przy śniadanaiu wielkanocnym. Oto propozycja na wielkanocny poranek przy stole:

  31 marca 2139
 • Dla Najmłodszych ! "Niedzielna chwila Mnicha Teofila" Spotkania z Ewangelią dla dzieci

  Zapraszamy do zakładki filmy. Ta znajdziecie filmy dla dzieci.

  28 marca 526
 • Świece i baranki wielkanocne na stoisku Caritas

  Osoby, które chciałyby nabyć baranki świece wielkanocne zapraszamy na stoisko CARITAS. Prosimy o kontakt telefoniczny z Panem Andrzejem pod numerem: 793 607 109.

  31 marca 490
 • Ogłoszenia PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020

  Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.

  28 marca 932
 • Jak będziemy w tym roku święć Palmy w Niedzielę Palmową ?

  Osoby, które przyjdą, aby poświęcić palmy, prosimy by je podpisać i położyć przed figurą Matki Bożej na placu przy kościele. Będą one poświęcane co godzinę : 7:00; 8:00; 9:00 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00; 15:00 i 17:00 i 18:00. Palmy można przynieść i odebrać w dowolnym czasie. Plac jest monitorowany.

   

  28 marca 746
 • Msze św. w czasie epidemii. Zmiana w godzinach mszy św. od 30 marca 2020 r. Komunia św. na placu przed kościołem przed każdą mszą św.

  Od 30 marca  od poniedziałku do piątku msze św. będą odprawione o godzinach.: 6:30 i 7:00 ; 7:30 a w sobote o 8:30 i 9:00 i 17:30, 18:00 i 18:30.  W środę także msza św. o godz. 12:00. Na tę liturgię zapraszamy osoby, które zamawiały intencje mszalne. Kościół będzie otwarty od godz. 7:30 do 17:30. W naszej świątyni będzie w tym czasie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedż od 6:30 do  8:00 i 17:00-18:30 .

  Msze św. w niedziele  wg stałych godzin.

   

   

  24 marca 1237
 • Msze św. w naszym kościele. Do 5 osób na mszach - rząd wprowadza dalsze obostrzenia ws. epidemii.

  Z powodu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa rząd Mateusza Morawieckiego zapowiedział wprowadzenie od północy z wtorku na środę kolejnych obostrzeń dotyczących obywateli w zakresie m.in. przemieszczania się poza domem, gromadzenia się czy udziału w uroczystościach religijnych. W odpowiedzi na pytanie KAI minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że zgromadzenia religijne mają być ograniczone z 50 osób do 5 osób, z wyłączeniem sprawujących msze czy pogrzeby. Nowe obostrzenia obowiązują od 25 marca do 11 kwietnia.

  Trwaja intesywne prace w naszym kościele by jak najszybciej uruchomić transmisje internetową z każdej mszy św.

  Od 25 marca na msze  św. zapraszamy osoby do liczby 5, które zamówiły intencje mszalne. Kościół będzie otwarty od godz. 7:00 do 17:30. W naszej świątyni będzie w tym czasie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Podamy godziny, w których będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej.

  Nie ustawajmy w pełnej ufności modlitwie. Przyjmijmy wszystkie regulacje państwowe i kościelne ze zrozumieniem, gdyż nie są one wymierzone w kogokolwiek, ale służą bezpieczeństwu naszemu i naszych najbliższych. Nie są także wyrazem słabej i powierzchownej wiary, ale znakiem głębokiej odpowiedzialności za siebie i bliźnich w duchu przykazania „Nie zabijaj” i miłości bliźniego. W tym trudnym czasie z głęboką wiarą przyjmijmy słowa Jezusa: „Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.”

  Pamiętajmy w modlitwie o tych którzy chorują, tych którzy im służą i chronią nas wszystkich przed epidemią, a także o sobie nawzajem oraz o tych, którzy umarli. Ufamy, że ten czas ciężkiej próby wkrótce minie i wyjdziemy z niego mocniejsi duchowo oraz ceniący bardziej Boże dary, w tym nasze życie doczesne i wieczne. Jako Wasi kapłani obiecujemy nieustającą modlitwę w  intencji całej wspólnoty i każdego z Was z osobna.

   

  24 marca 622
 • PILNE ! Pierwsza komunia św. w czasie epidemii. - Zmiana. !

  Wprowadzony stan, najpierw zagrożenia epidemicznego, teraz epidemii, zmusił nauczycieli do zawieszenia tradycyjnych lekcje religii w szkole, a księżom  uniemożliwił prowadzenie katechez w parafiach. To zmusza do postawienia pytania o ostateczny termin uroczystości komunijnych. Sezon pierwszych komunii świętych przypada w Polsce w maju. Jednak rezerwacji na przyjęcia komunijne należy dokonywać z dużym wyprzedzeniem. Czy ludzie z powodu koronawirusa odwołują przyjęcia komunijne?  To pytanie stawia sobie dzisiaj wielu rodziców. Czy I komunie św. odbędą się  w ustalonym terminie.?

  24 marca 1869
 • Ogłoszenie CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 marca 2020

  To  już czwarta niedziela Wielkiego Postu. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych,  aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

  21 marca 694
 • Ogłoszenia duszpasterskie - Trzecia niedziela Wielkiego Postu

  Ze względu na zaistniałą sytuację zagrożenia koronawirusem Covid-19 informujemy i serdecznie prosimy, aby szczególnie w niedzielę pozostać w domu i uczestniczyć w Liturgii Mszy św. transmitowanej przez Telewizję lub radio. Na Mszy św. nie może być więcej jak 50 osób. Więc do kościoła zapraszamy szczególnie rodziny, które mają zamówione intencje mszalne. Ze względu na szczególne okoliczności Komunię św. przyjmujemy na rękę.Nie przekazujemy znaku pokoju przez podanie ręki. Nie całujemy krzyża i figur świętych.

  16 marca 558
 • TRANSMISJE NIEDZIELNYCH MSZY ŚWIĘTYCH

  o godz. 7:00 w TVP1  - Msza św. z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w  Łagiewnikach

  o godz. 9:00 w Polskim Radiu Msza św. z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

  o godz. 9:00 w Polsat News Msza św. ze Świątyni Opatrzności Bożej

  o godz. 9:30 w Telewizji TRWAM Msza św. z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze

  o godz. 10:30 w Polsat Rodzinna Msza św. ze Świątyni Opatrzności Bożej z kazaniem dla dzieci

  o godz. 11:00 na archwwa.pl, onet.pl oraz w TVN24 i Radiu Plus Msza św. z kościoła seminaryjnego w Warszawie

  o godz. 13:00 Msza św. w TVP POLONIA

  o godz. 19:00 w Polskim Radiu Msza św. z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

  Transmisje z kaplicy jasnogórskiej: jasnagora.pl/pl/media/na-zywo/

  14 marca 575
 • Ogłoszenia DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 8 marca 2020

  Przemienienie Pańskie jest wspaniałym obrazem naszego odkupienia, gdzie Ciało Pańskie ukazuje się w blasku zmartwychwstania. Tak więc, jeśli Jezus zapowiedzią Swej Męki wywołał niepokój w Apostołach, tak blaskiem Swojej boskości utwierdza ich w nadziei i daje zapowiedź radości paschalnej, chociaż, ani Piotr, ani Jakub, ani Jan nie wiedzą dokładnie co oznacza…. zmartwychpowstanie. Z pewnością wkrótce się dowiedzą!

  07 marca 562
 • Ogłoszenia PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 1 marca

  Pokusa nie jest jeszcze grzechem, jest raczej flirtem czy próbą uwodzenia. Bywa jednak, że flirt staje się niebezpieczna, a my całkowicie podatni na propagandę złego. Dlatego tak ważne jest, by zobaczyć Jezusa w Jego walce z pokusami. W tej walce "pokonuje" grzech pierwszych ludzi. Nowy Adam broni się słowem Bożym, które jest jego orężem w spotkaniu z kusicielem. Napisane jest: nie samym chlebem żyje człowiek, nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon. Zwycięstwo jest w posłuszeństwie Słowu.

  02 marca 492
 • Ogłoszenia - SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lutego 2020

  Powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego, głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień pamiątki zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc udział we Mszy Świętej, poświadczamy naszą wiarę, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

  22 lutego 1318
 • Włoskie wakacje dla dzieci i młodzieży

  Włoskie wakacje.

  Termin:

   4–14 lipca 2020 r.

  Program poniżej:

  15 lutego 641
 • Pielgrzymka - Sanktuaria Europy

  Pielgrzymka - Sanktuaria Europy  - 20 lipca - 1. sierpnia 2020 r.

  Program poniżej:

   

  15 lutego 690 2
 • Ogłoszenia SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 16 lutego 2020

  Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

  15 lutego 555
 • Ogłoszenia PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 lutego 2020

  Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

  08 lutego 443
 • Ogłoszenia OFIAROWANIE PAŃSKIE 2 lutego 2020

  W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

  01 lutego 451
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIETRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 stycznia 2020

  Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

  25 stycznia 487
 • 9 lutego 2020 r- Biała Niedziela - XVIII Dzień Chorego

  24 stycznia 567
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12 stycznia 2020

  Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

  11 stycznia 581
 • Kolęda

  Program koledy 2020

  Rozpoczynamy każdego dnia o godz. 16:00.

  28 grudnia 2019r. 5067