Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 marca 2018

W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

2.         Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 12:00 . Pozostałe Msze o godz.6:30 i 18:00.

3.         W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 12:00 i 17:30, dla dzieci o godz. 16:30 i młodzieży o godz. 19:00 a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17:15.

4.         W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej mszy św. poświecimy palmy. Dzieci i młodzież zapraszamy na Marsz dla Jezusa. Początek o godzinie 11.30 na Plantach. Będzie inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Po mszy św. przeprowadzimy  konkurs na najokazalszą palmę – „Palma pierwszeństwa”. Za zorganizowanie konkursu dziękuję Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej.  Obiecujemy wiele ciekawych nagród. Proponujemy robić palmy w grupach. Liczymy, że w tym roku padnie rekord najwyższej palmy.

5.        Na stoisku Caritas nabyć można baranki wielkanocne, świece i kartki świąteczne. Zabrać można także Torbę Miłosierdzia.

6.   W ubiegłym  tygodniu przeprowadziliśmy rekolekcje dla uczniów ze szkół podstawowych, bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i opiekunom za pomoc w realizacji zajęć. Dyrekcji GDK i szkoły podstawowej nr 2 za udostepnienie sal na zajęcia.

7.      W niedzielę 18 marca o godz. 16.00 w sali koncertowej GDK odbędzie się  na koncert rozpoczynający obchody jubileuszu 60-lecia Goleniowskiego Domu Kultury. Wystąpi - prowadzony przez Joannę Kalinowską folkowy zespół ALEPAK oraz Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod kierunkiem prof. Krzysztofa Szydzisza. Wstęp wolny.

8.   Propozycja filmowa. 24 i 25 marca o godz. 14:00 w naszym kinie będzie wyświetlany film: „Gurgacz. Kapelan Wyklętych”.

Natomiast 23 marca w kościele św. Jerzego przedstawienie teatralne pt: Sceny z Wieczernika” Bilety po 25 zł do nabycia przed spektaklem.

9.         Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

W tym tygodniu patronuje nam:

•         19 III  – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Pana Jezusa, patron Kościoła świętego.