XII PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO MIĘDZYRZECZA

Uroczysta Msza Święta, konferencja o tożsamości narodowej wygłoszona przez ks. prof. Roberta Skrzypczaka i modlitwa przy relikwiach Pierwszych Męczenników Polski – to tylko niektóre punkty XII Pielgrzymki Mężczyzn, która odbyła się w Międzyrzeczu. Wzięli w niej udział także mężczyźni z naszej parafii, w większości ze wspólnoty „Męskiego Różańca”, wraz ze swoimi bliskimi oraz z ks. Maciejem.

W tym roku hasłem przewodnim spotkania były słowa: „Świadectwem ożywiamy wiarę i polskość”. Jak podkreślają uczestnicy pielgrzymki, wiara w ich życiu jest bardzo ważna, stąd decyzja na pielgrzymkę oraz modlitwę w miejscu, które jest kolebką polskiego chrześcijaństwa. Podczas tegorocznej pielgrzymki odbyło się poświęcenie tablicy upamiętniającej 900. rocznicę utworzenia Diecezji Lubuskiej.