loading...

WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA DLA MAŁŻONKÓW

Zamknij wpis

W sobotę (12 marca) kilkanaście par małżeńskich z Goleniowa, Szczecina, Nowogardu, Maszewa i Poznania - wzięło udział w Wielkopostnym Dniu Skupienia z Ruchem Duchowości Małżeńskiej „EQUIPES NOTRE DAME”. Jest to wspólnota, którą tworzą małżonkowie, w celu pogłębienia i umocnienia duchowości oraz sakramentalnego wymiaru małżestwa. Gościliśmy też u nas parę łacznikową dla ekip z Pomorza Zachodniego - Anię i Jurka Kolbuszów / Poznań. 

Dzień skupienia rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty. Specjalne słowo skierował do małżonków ks. Proboszcz Krzysztof. Następnie wszystkich przybyłych powitała nasza para wiodąca Piotr i Natalia. Słów parę o ruchu END skierowali do zebranych nasi goście z Poznania, przypominając historię i istotę wspólnoty, założonej przez Sługę Bożego o. Henriego Caffarela.

Po konferencji pt.  "Miłości wciąż się uczymy", wygłoszonej przez ks Rafała, trwaliśmy na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Kolejną częścią spotkania była Msza Święta w intencji obecnych małżonków i ich rodzin.

Po modlitwie w Kościele przenieśliśmy się na plebanię, by tam w iście rodzinnnej i serdecznej atmosferze, spożyć obiad i ciasto, dyskutując przy tym na wiele ciekawych tematów. Dzień skupienia był również momentem rozpoczęcia w naszej wspólnocie peregrynacji obrazu Sługi Bożego. O. Henriego Caffarela, w czasie której modlić się będziemy o rychłą beatyfikację założyciela „EQUIPES NOTRE DAME”.