WIELKI CZWARTEK A.D. 2024

W czwartek (28 marca) o godz. 19:00 odprawiona została uroczysta Msza Swięta Wieczerzy Pańskiej. Lliturgii przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr. Rozpoczęliśmy tym samym święte TRIDUUM PASCHALNE. W czasie liturgii ks. Prooboszcz włączył do posługi lektoratu czterech młodzieńców: Michała, Piotra, Kamila i Jana.

Triduum Paschalne (z łac. triduum – Trzy Dni) to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku liturgicznego katolików. Jego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, która rozpoczyna się wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończy się drugimi nieszporami po południu Niedzieli wielkanocnej. I dlatego w wielu krajach europejskich Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy.