Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2021

Przeżywamy dziś w Kościele uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji świętem Trzech Króli. Chrystus objawia się jako Zbawiciel tym, którzy Go szukają, ponoszą ryzyko, potrafią rozpoznać znaki zapowiadające Jego narodzenie, porzucają dotychczasowe życie i wyruszają w drogę.

2. Msze Święte z błogosławieństwem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego bez mszy św. o godz.20:00.  Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami K + M + B albo C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia. W tym dniu siostry Misjonarki, rozprowadzają  zestawy na Trzech Króli, który  zawiera węgielek trybularzowy, kredę, mirrę oraz kadzidło. Ofiary uzyskane przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wymiany pieca gazowego w ich domu zakonnym na ul Prusa 23 w Goleniowie.

3. Nie mogąc się̨ z wami spotkać́ w Waszych domach i mieszkaniach w ramach tradycyjnej wizyt kolędowej, zapraszamy do spotkania oraz wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej. Po Eucharystii będziemy Wam wręczać́, specjalnie przygotowane na tę okazję, buteleczki z wodą świeconą̨. Zapraszamy do wspólnej modlitwy mieszkańców zamieszkałych przy ulicy:

07 stycznia 2021 - ul. Konstytucji 3 maja nr 49-61, Pułaskiego, Krótka, Piłsudskiego, Dworcowa
08 stycznia 2021 - Dworcowa, Sadowa, Bogusława X, Jana III Sobieskiego, Wiosenna, Walecznych, Anny Jagiellonki, Lawendowa, Kwiatowa, Owocowa, Szarotki

09 stycznia 2021 - ul. Wolińska, Mickiewicza, Tuwima, Gałczyńskiego, Kleeberga, Polna, ks. Kowalskiego Graniczna, Zachodnia, Słoneczna, Zaułek