Uroczystość Bożego Ciała 20 czerwca 2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół od samego początku głosi wiarę w prawdziwą, substancjalną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Chrystus, ustanawiając Najświętszy Sakrament podczas Ostatniej Wieczerzy, zostawił nam swoje Ciało i Krew jako pokarm na drogę do wieczności. W dzisiejszej uroczystości wyznajemy naszą wiarę w obecność Chrystusa ukrytego pod postaciami chleba i wina.

2. Tradycyjnie w oktawie po uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na 17:30  procesję wokół kościoła, podczas i nabożeństwo w czasie którego odśpiewamy także litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3.  Bardzo dziękujemy tym wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za bezinteresowną pracę przy budowaniu ołtarzy Panom z Rady Parafialnej, tym którzy zadbali o przystrojenie ołtarzy kwiatami, służbie liturgicznej za piękną asystę i scholii. Dziękujemy orkiestrze młodzieżowej. Dziękuję także Pani Aldonie  za dar lodów dla dzieci uczestniczących w procesji.

4. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na koncert Uwielbienia do Sali GDK na godz. 19:00. /przeniesiony ze względu na złe warunki atmosferyczne/

5. Osoby które zapisały się na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji prosimy o wpłatę zaliczek 500 zł do 30 czerwca. Nr konta podany jest na stronie internetowej lub do zabrania w zakrystii. Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy pielgrzymkowej.