ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA

Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie... 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny - Polski. Po 123 latach niewoli, w listopadzie 1918 roku wróciła na mapy jako niepodległe suwerenne państwo. Goleniowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym św. Jerzego.

Wzięli w niej udział także i nasi kapłani: ks. Proboszcz Mirosław Czerwiński SChr, ks. Rafał oraz nasz parafialny poczet sztandarowy. Mszy Świętej z udziałem pocztów sztandarowych, żołnierzy Wojska Polskiego i harcerzy, przewodniczył ksiądz Dziekan kan. Wacław Nowak. W swoich rozważaniach o Ojczyźnie i patriotyzmie ks. Dziekan mocno podkreślał, jak ogromne znaczenie w budowie suwerennego narodu ma Bóg.

Za naszą ukochaną Ojczyznę, wdzięczni za dar niepodległości, modliliśmy się również w naszej wspólnocie parafialnej, na Eucharystii o godz. 12:00.