ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO W GOLENIOWIE (05 LUTEGO 2023)

Zapraszamy na kolejną edycję BIAŁEJ NIEDZIELI, związaną ze Światowym Dniem Chorego. W niedzielę (5 lutego) w godz. 10:00 -14:00, w wielu miejscach Goleniowa, będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i badań medycznych. A wszystko z okazji Światowego Dnia Chorego, który ustanowił św. Jan Paweł II, dnia 13 maja 1992 roku. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego, czyli w dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes.

Zapraszamy również do modlitwy w intencji chorych i posługujących chorym. W kościele parafialnym Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, w niedzielę (5 lutego 2023) o godz. 9:00, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji chorych oraz osób posługujących chorym. Natomiast w sobotę (11 Lutego 2023) o godz. 10:00, w kościele św. Jerzego, Msza Święta w intencji chorych z Sakramentem Namaszczenia Chorych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Zachodniopomorski p. Zbigniew Bogucki, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego p. Olgierd Geblewicz, , Starosta Goleniowski p. Tomasz Stanisławski, Burmistrz Gminy Goleniów p. Robert Krupowicz.

#zachodniopomorskie Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie: https://www.szczecin.uw.gov.pl/

Poniżej szczegółowe informacje z listą przychodni i przyjmujących specjalistów:

CENTRUM MEDYCZNE MIR

tel. 509 900 494 rejestracja

CHIRURG, UROLOG - dr n. med. Teresa Kardel-Mizerska

CHIRURG, UROLOG, ONKOLOG - dr n. med. Arnold Mizerski

badania laboratoryjne ze skierowaniem od lekarza rodzinnego:

- morfologia

- kreatynina

- kwas moczowy

- badanie ogólne moczu

NZOZ POLMED

UL. POCZTOWA 43

Przyjęcia pacjentów na bieżąco wg kolejności zgłoszeń

w godz. 10.00-14.00

PEDIATRA, LEKARZ RODZINNY - lek. Małgorzata Jurga

STOMATOLOG – dr n. med. Maria Spychalska

ORTODONTA – lek. Maria Kusz Stepczyńska

PSYCHIATRA – dr n. med. Karolina Korwin-Piotrowska

REUMATOLOG – dr n. med. Aleksandra Zakrzewska

DIABETOLOG – lek. Małgorzata Głodek

NEUROLOG – dr n. med. Małgorzata Niekrasz

USG JAMY BRZUSZNEJ, TARCZYCY – lek. Ewelina Pilawa

MEDYCYNA UZDROWISKOWA, BALNEOLOG – lek. Agnieszka Gonerko

PSYCHIATRA – lek. Tomasz Matławski

ORTOPEDA – dr n. med. Roman Milkiewicz

ORTOPEDA – dr n. med. Wojciech Żebrowski

KARDIOLOG – lek. Marcin Pilawa

INTERNISTA – lek. Paweł Ostaszewski

PROFILAKTYKA CHORÓB NOWOTWOROWYCH

GOLENIOWSKIE STOWARZYSZENIE KOBIET

Z PROBLEMEM ONKOLOGICZNYM „EWA”

NZOZ GINMED

LEK. GINEKOLOG - POŁOŻNIK

Maciej Łotocki

porady, USG

przyjęcia wg kolejności zgłoszeń

PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE

edukacja, profilaktyka,

porady w schorzeniach geriatrycznych,

pomiar parametrów życiowych

KIND

APARATY SŁUCHOWE

UL. POCZTOWA 43, gab. 20

SZPITALNE CENTRUM MEDYCZNE

UL. NOWOGARDZKA 2

PORADNIA GINEKOLOGICZNA

dr n. med. Ewa Knap

PRACOWNIA USG

USG PIERSI

lek. ginekolog-położnik Piotr Becker

rejestracja telefoniczna po 23.01.2023 r.

tel.: 91 466 43 69, 91 466 43 64

PORADNIA DERMATOLOGICZNA

dermatolog lek. Magdalena Kulbat

PORADNIA LECZENIA RAN PRZEWLEKŁYCH

Mgr Anna Szwala-Haberko

rejestracja telefoniczna po 23.01.2023 r.

tel. 505 806 191

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA: Kierownik Małgorzata Holek, Teresa Antoniak, Alicja Malepsza, Dorota Stanisławska, Monika Mielnik, lek. Maria Kusz-Stepczyńska, dr n. med. Maria Spychalska, dr n. med. Aleksandra Zakrzewska, dr n. med. Roman Milkiewicz, dr n. med. Wojciech Żebrowski, dr n. med. Arkadiusz Bieleninik, dr n. med. Karolina Korwin-Piotrowska, dr n. med. Ewa Knap, lek. Agnieszka Gonerko, lek. Ewelina Pilawa, lek. Marcin Pilawa, lek. Bogusław Pilawa - Kierownik POLMED, lek. Małgorzata Jurga, lek. Tomasz Matławski, lek. Paweł Maniecki, lek. Piotr Becker, lek. Maciej Łotocki, dr n. med. Teresa Kardel-Mizerska, dr n. med. Arnold Mizerski, lek. Stanisław Plawgo, lek. Paweł Ostaszewski, dr n. med. Małgorzata Niekrasz, mgr Anna Szwala-Haberko, Stanisława Puchalska, Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym Ewa, Towarzystwo  Walki z Kalectwem, Państwowa Szkoła Muzyczna p. Roman Rydz, Hanna Szczepaniak, HERSTA – Teresa i Katarzyna Staśkiewicz, lek. Małgorzata Głodek, lek. Magdalena Kulbat, Beata i Józef Kusiak, Sławomir Ogórsk, Bartłomiej Sobieski, Marek Stawarczyk, Arkadiusz Guziak, Północna Izba Gospodarcza Szczecin, drużyny harcerskie: 9. DSH "ARCHIWUM", 77. DW "AZYL"

SPONSORZY: Urząd Marszałkowski, Gmina Goleniów, Urząd Wojewódzki, Starostwo Powiatowe Goleniów, Jan Bagiński, Zbigniew Zaborowski, Mariusz Barycza, Sebastian Łapot, Andrzej Szembel, Ewa Walczak, Marek Koźluk, Roman Kopiński, Bogusław Pilawa, Andrzej Strzeboński, Maryla Redman, Leon Patraszewski, Ad-Mar Adam Turek, Sławomir Ogórski, Beata i Józef Kusiak, Arkadiusz Guziak.

PATRONAT HONOROWY: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Wojewodda Zachodniopomorski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Starosta Powiatu Goleniowskiego, Burmistrz Gminy Goleniów