loading...

"ŚLADAMI ŚWIĘTYCH" PIELGRZYMKA DO WŁOCH / 27 KWIETNIA-5 MAJA 2024

Zamknij wpis

Zapraszamy Państwa, do przeżycia kolejnej i wspaniałej, duchowej przygody, w dniach długiego weekendu w maju 2024 roku. Udajemy się bowiem w dniach 27 kwietnia – 5 maja, na dziewięciodniową pielgrzymkę, do słonecznej Italii, by odpocząć… oraz nabrać duchowych sił w wielu przepięknych miejscach, rozsianych po włoskiej Umbrii i Apulii. 

Będziemy pielgrzymować śladami świętych, poznamy historie życia i duchowości wielu niezwykłych ludzi i archaniołów: św. Antoniego z Padwy, św. Franciszka i św. Klary, bł. Carla Acutisa, św. Rity z Cascii, św. Józefa z Kupertynu, św. o. Pio, św. Michała Archanioła. Staniemy „twarzą w twarz” z cudownym Obliczem zmartwychwstałego Chrystusa w Manopello, doświadczymy klimatu nazaretańskiego domu Maryi, Józefa i Jezusa w Loretto (gdzie porządnie omodlimy nasze rodziny), wreszcie dotkniemy spojrzeniem i sercem prawdziwego Ciała Chrystusa, które objawiło się w słynnym Cudzie Eucharystycznym w Lanciano. Na koniec udamy się w urocze Alpy, do Bawarii a dokładnie do Marktl Am Inn – miasteczka i domu narodzin papieża Benedykta XVI. Nawiedzimy też słynne niemieckie Sanktuarium Czarnej Madonny w Altötting, w którym dorastający Joseph Ratzinger, pod czułym okiem Matki Najświętszej, wzrastał duchowo. Jeśli Bóg da… w Asyżu odbierzemy relikwie bł.  Carlo Acutisa, w Cascii relikwie św. Rity. Na stałe będą one wystawione w kościele św. Katarzyny w Goleniowie. 

Pielgrzymując odwiedzimy: Padwę, La Vernę, Asyż, Cascię, Osimo, Loretto, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’angelo, Lancianno, Manopello, Altötting. Przed nami - dziewięć dni ubogacającej duchowo pielgrzymki, czas odpoczynku i nabierania sił, w cudownym towarzystwie wielu błogosławionych i świętych, w miejscach, gdzie Niebo łączy się z ziemią. 

Cena: 3380 zł (+ 50 euro). Zaliczka płatna przy deklaracji zgłoszenia: 1000 zł. Wpłata końcowa do 20 marca 2024 roku

Zgłoszenia u ks. Rafała / tel. 798 805 422 / mail: rsorkowicz@gmail.com

Poniżej plan i szczegóły pielgrzymki...

ARCHIDIECEZJALNE BIURO PIELGRZYMKOWE „SANTIAGO” 

70-454 Szczecin Al. Jana Pawła II 23, tel./fax 914331196, 690322552, 

www.pielgrzymkisantiago.pl 

kontakt@pielgrzymkisantiago.pl 

 

Dzień 1, 27.04.2024 (SOBOTA) 

Spotkanie w Goleniowie o godz. 21:15. Wyjazd o godz. 21:45. Nocny przejazd do Włoch. 

Dzień 2, 28.04.2024 (NIEDZIELA) - PADWA 

Przyjazd do Padwy. Msza Św. Wyjazd i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 3, 29.04.2024 (PONIEDZIAŁEK) – LA VERNA - ASYŻ 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd. Przyjazd do La Verna – wizyta w Sanktuarium franciszkańskim. Przejazd do Asyżu. Msza Św. Zakwaterowanie w hotelu w Asyżu. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 4, 30.04.2024 (WTOREK) – CASCIA - ASYŻ 

Śniadanie. Wyjazd do miejscowości Cascia – msza św. Następnie wizyta w miejscu urodzenia Św. Rity. Powrót do Asyżu. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 5, 1.05.2024 (ŚRODA) – OSIMO – LORETO – SAN GIOVANNI ROTONDO 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Osimo – wizyta w Sanktuarium Św. Józefa z Kupertynu. Msza Św. Przejazd do Loreto – zwiedzanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 6, 2.05.2024 (CZWARTEK) – MONTE SAN`T ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO

Śniadanie. Przejazd do Monte San`t Angelo. Powrót do San Giovanni Rotondo – zwiedzanie Sanktuarium. Msza Św.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 7, 3.05.2024 (PIĄTEK) – LANCIANO - MANOPELLO 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd od Lanciano – wizyta i Msza Św. Przejazd do Manopello – wizyta w kościółku z cudownym Obliczem Chrystusa. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 8, 4.05.2024 (SOBOTA) – MARKTL AM INN 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Niemiec i wizyta w Marktl Am Inn – miasteczku i domu narodzin papieża Benedykta XVI. Krótki spacer. Przejazd do Altötting. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Obiadokolacja.  Nocleg. 

Dzień 9, 5.05.2024 (NIEDZIELA) - ALTOTTING 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w Sanktuarium Czarnej Madonny w Altötting. Msza Św. Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Goleniowa w godzinach wieczornych i zakończenie pielgrzymki.

 

Cena: 3380 zł / os. / Cena obejmuje: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota / przewodnika w języku polskim, 6 x Nocleg we Włoszech w hotelach 3* – pokoje 2, 3 os z łazienkami, wyżywienie HB – śniadania serwowane wzmocnione o ser i / lub szynkę, obiadokolacje serwowane ∙ 1 x Nocleg w Domu Pielgrzyma w Altoting – pokoje 2,3 os. z łazienkami, ubezpieczenie: KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR 

Dodatkowo płatne obowiązkowo (u pilota w autokarze) wydatki programowe: opłaty klimatyczne, parkingi, wjazdy do miast, usługa przewodnika w San Giovanni Rotondo – 50 EUR / os. Napoje do obiadokolacji inne jak woda dodatkowo płatne. Nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 1-osobowym. 

Ważne informacje: zaliczka płatna przy deklaracji zgłoszenia – 1000 zł. Wpłata końcowa do 20.03.2024. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń.