loading...

SFM GÓRA TABOR 2023

Zamknij wpis

Za nami dwudzieste, jubileuszowe spotkanie młodych Chrystusa SFM GÓRA TABOR 2023, organizowane przez chrystusowców. Odbyło się ono w Mórkowie (Wielkopolska) w dniach 26-30 czerwca. 

W spotkaniu, wraz z ok. 200 młodymi z Polski i z zagranicy, wzięła udział grupa młodzieży z Duszpasterstwa Młodych „Przystań” z naszej parafii razem z ks. Rafałem oraz z s. Joanną.

Góra Tabor to odbywające się regularnie od 2003 r. spotkania dla młodzieży. Organizowane są przez księży i braci z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej przy wsparciu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Pierwsze z nich odbyło się w Rewalu. Dwa lata później zostały przeniesione do malowniczego Władysławowa. Od kilku lat młodzi przybywają do niezwykłego miejsca, jakim jest Nowicjat Chrystusowców, który mieści się w Mórkowie koło Leszna. Góra Tabor ma pokazać, że Bóg nie jest nudny, wiara nie jest martwa, a dzieje się tak dlatego, że Chrystus żyje!

Uczestnicy doświadczą wielu pięknych chwil i wspaniałych przeżyć podczas festiwalu młodych. Nie zabraknie konferencji, warsztatów, koncertów i wspólnie spędzonego czasu. Jednym słowem, każdy znajdzie tam coś dla ducha i ciała. Jest kilka tzw. stref, w których można zaczerpnąć najlepsze treści, inspirację do rozwoju, doświadczyć przemiany niczym na prawdziwej Górze Tabor.