S.F.M. GÓRA TABOR 2024

W pierwszym tygodniu wakacji (w dniach 24 – 28 czerwca) w Mórkowie odbyło się Spotkanie Młodzieży Chrystusa GÓRA TABOR, które stanowi podsumowanie rocznej pracy formacyjnej z młodymi w naszych wspólnotach parafialnych. W spotkaniu wzięła udział młodzież z naszej parafii wraz z ks. Rafałem.

Na spotkanie do Mórkowa, gdzie znajduje się dom nowicjacki Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, zjechali się młodzieńcy i dziewczęta z naszych parafii w Polsce, z polonijnych ośrodków duszpasterskich, a także z innych miejsc, a towarzyszyli im ich duszpasterze i siostry zakonne. Na ów kilkudniowy zlot złożyły się warsztaty tematyczne, świadectwa i koncerty, a przede wszystkim modlitwa: dziękczynienie i uwielbienie, adoracja Najświętszego Sakramentu, biblijne medytacje oraz codzienna Eucharystia. Dzięki temu młodzi uczestniczący w zjeździe doświadczają bliskości i czułości Pana Boga, doświadczają, że Chrystus, który ukazał na Górze Przemienienia blask swojego bóstwa i który umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia, żyje i działa w swoim Kościele oraz pragnie udzielać swoim wiernym wielu łask. Wszak już samo hasło tegorocznego spotkania wyjęte z Ewangelii według św. Jana, „Chcemy ujrzeć Jezusa” (J 12,21), wyrażało chęć, życzenie młodego człowieka spotkania i poznania Boga oraz zaprzyjaźnienia się z Nim.