loading...

TEKSTY ROZWAŻAŃ - REKOLEKCJE ZE ŚW. JÓZEFEM

Zamknij wpis

Pod tym linkiem znajdziecie rozważania do "Konsekracji św. Józefowi":

http://parafie.archidiecezja.lodz.pl/swietyalbert/archiwum-2021/zawierzenie-sw-jozefowi.pdf

http://parafie.archidiecezja.lodz.pl/swietyalbert/archiwum-2021/zawierzenie-sw-jozefowi.pdf

  • Zaczynamy 15 lutego. Rekolekcje odbywamy osobiście, w duchowej łączności z pozostałymi uczestnikami rekolekcji. Korzystamy z książki „Konsekracja św. Józefowi”. W książce znajdują się instrukcja rekolekcji oraz rozważania na poszczególne 33 dni rekolekcji. 
  • Codziennie, począwszy od 15 lutego, znajdź w ciągu dnia chwilę, wycisz się, zapal świeczkę, zrób pobożnie znak krzyża, wzbudź główną intencję rekolekcji i odczytaj rozważanie na dany dzień. Pomyśl, pomódl się, odmów litanię do św. Józefa. I tak każdego dnia. Możesz też zrobić to w kościele, przed Najświętszym Sakramentem.
  • We wtorki, czyli w dzień poświęcony św. Józefowi, gdy w naszej wspólnocie parafialnej modlimy się przez wstawiennictwo św. Józefa (15, 22 lutego, 1, 8, 15 marca) wszystkich biorących udział 
    w rekolekcjach zapraszamy na wieczorną Mszę i krótką po niej adorację Najśw. Sakramentu oraz modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa.
  • W czasie rekolekcji „Konsekracja św. Józefowi” przy figurze św. Michała Archanioła stać będzie obraz Serca św. Józefa. Będziecie mogli modlić się przed nim i zapisać intencje, które odczytamy i wspólnie omodlimy w czasie rekolekcji. 
  • W czasie rekolekcji będzie można wziąć do domu (na jeden dzień) naszą omodloną i pobłogosławioną figurę św. Józefa (lista w zakrystii), by przy niej odprawić jeden dzień rekolekcji. 
  • Rekolekcje zakończymy w sobotę (19 marcaw uroczystość św. Józefa. Na Mszy Świętej o godz. 9:00, dokonamy uroczystego aktu Konsekracji św. Józefowi, podpiszemy ten akt i złożymy na ręce naszego Proboszcza ks. Krzysztofa.