Pielgrzymka - Sanktuaria Europy.

Proponujemy  trzynastodniową pielgrzymkę od 20 listopada. Program poniżej. Trwają już zapisy.

Pielgrzymka - Sanktuaria Europy

Dzień  1, Poniedziałek 20 lipca 2020

Wyjazd z Goleniowa – nocleg pod Brukselą

Dzień 2, Wtorek 21 lipca 2020 r.

Zwiedzanie Starego miasta.   Przyjazd do domu pielgrzyma w Lisieux. Sanktuarium św. Teresy od Jezusa.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, Środa 22 lipca 2020 r. Mont Saint Michel Abbey.

Śniadanie  i przejazd do Mont Saint Michel, Abbey, zwiedzanie opactwa benedyktynów Mont Saint  Michel, wzniesionego na szczycie wyspy Mont Tombe, połączonej ze stałym lądem groblą oraz otoczonego wspaniałymi murami obronnymi. Powrót do Lisieux . Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4. Czwartek 23 lipca 2020 r. Lisieux

Śniadanie, zwiedzanie sanktuarium Lisieux. Nawiedzenie Karmelu, gdzie znajduje się grób i relikwie Świętej, a następnie wizyta w domu rodziny Marten „Buissonnets” i w monumentalnej Bazylice, gdzie szczególnym kultem otaczana jest zarówno św. Teresa jak i Jej Rodzice niedawno kanonizowani święci  Zelia i Ludwik Marten. Msza św., Obiadokolacja Dojazd do hotelu w Paryżu, nocleg.

Dzień 5. Piątek 24 lipca 2020 r. Paryż.

Śniadanie,  zwiedzanie miasta. W programie zwiedzanie m.in.  Kaplicy Cudownego Medalika-jedno z najsłynniejszych sanktuariów we Francji, miejsce objawienia Matki Boskiej  św. Katarzynie Laboure. Następnie przejście pod Łuk Triumfalny, Pola Marsowe z Wieżą Eiffla zwiedzanie z zewnątrz Katedry Notre Dame następnie  Bazyliki Sacre Couer (Bazylika Najświętszego Serca) znajdującej się na Wzgórzu Montmarte. Wybudowana przez dwóch francuskich przemysłowców, którzy obiecali sobie, wybudować ją, jeżeli Paryż zostanie nietknięty podczas wojny francusko-pruskiej w 1870 roku. Obiad i nocleg.

Dzień 6, Sobota 25 lipca 2020 r.

Śniadanie francuskie, Wyjazd w kierunku Lourdes.  Zakwaterowanie w domu pielgrzyma w Lourdes. Msza św. w kaplicy w domu pielgrzyma.   Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 Niedziela 26 lipca 2020 r.   Lourdes

Śniadanie, pobyt w  Lourdes odwiedzenie  m .in. czterech Bazylik na terenie Sanktuarium oraz miejsc związanych ze Św. Bernadettą, Msza św.  Obiadokolacja. Wieczorna procesja z lampionami, nocleg.

Dzień 8, Poniedziałek 27 lipca r. Lourdes

Śniadanie, kąpiele w basenach w wodach z cudownego źródła, Droga krzyżowa msza św. w grocie Objawień. Obiadokolacja. Procesja z lampionami. Nocleg.

Dzień 9, Wtorek 28 lipca 2020 r.

Śniadanie, przejazd do Awinion, Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 10, Środa 29 lipca 2020 r.   Awinion

Śniadanie, zwiedzanie Awinion, wyjazd do La Salette. Miejsca objawień Matki Bożej. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma na szczycie francuskich Alp w miejscu objawień. Nocleg.

Dzień 11, Czwartek   30 lipca 2020 r. LA SALETTE- Turyn.

Śniadanie. Msza św. Wyjazd do Turynu.

Dzień 12, Piątek  31 lipca 2020 r.  TURYN

Po śniadaniu zwiedzanie katedry,  w której jest szczególna relikwia - całun Turyński. Nawiedzenie grobu św. Jana Bosko. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 13,  Sobota 1 sierpnia 2020 r.

Śniadanie. Droga powrotna do Goleniowa.

Cena  750 zł i 550 euro zawiera :

Transport autokarem klasy turystycznej

• Zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2,3 os.)
  • Wyżywienie wg programu (śniadania i obiadokolacje)

Ważne :

• Dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty lub paszport
  • Program ramowy. Kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie
  • Zapisy na liście w zakrystii. Wpłata zaliczki 100 euro na konto do 20 marca
  • Kolejność wpłat decyduje o wyborze miejsc w autokarze.
  • BS w Goleniowie65 9375 0002 0000 1290 2000 0020.