PIELGRZYMKA "MĘSKIEGO RÓŻAŃCA" DO KRĘPSKA

W sobotę (4 czerwca) goleniowska wspólnota „Męskiego Różańca” wraz ze swoimi bliskimi oraz wieloma pątnikami z Goleniowa i okolic, pielgrzymowała do Sanktuarium Królowej Polski w Krępsku. Intencją główną była modlitwa za rodziny, naszą Ojczyznę oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

Pielgrzymi pokonali trasę 9 km. przez ponad dwie godziny, w czasie której nie zabrakło wspólnej modlitwy, śpiewu, konferencji i świadectw. Niezwykle poruszające świadectwo dał Bartosz, który rozeznając swoje powołanie, postanowił wstąpić do nowicjatu chrystusowców. W Sanktuarium Królowej Polski w Krępsku - pielgrzymów powitano niezwykle ciepło i serdecznie. Przed obliczem Czarnej Madonny powierzyli oni Matce Najświętszej wiele intencji. O godz. 11:00 odprawiona została uroczysta Msza Święta, której przewodniczył kustosz sanktuarium ks. Paweł Płaczek. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Rafał Sorkowicz SChr.

Dziękujemy ks. Proboszczowi Pawłowi Płaczkowi i wszystkim mieszkańcom Krępska, za cudowne przyjęcie, również za obfity poczęstunek, przygotowany przez mieszkańców Krępska. Mamy nadzieję, że pielgrzymka stanie się piękną tradycją i w przyszłości, co rok, w pierwszą sobotę czerwca, panowie z MĘSKIEGO RÓŻAŃCA, wraz ze swoimi rodzinami, będą wędrować do Królowej Polski w Krępsku.