loading...

PIELGRZYMKA DO FATIMY / PORTUGALIA + HISZPANIA / 12-19 LIPCA 2023

Zamknij wpis

Zapraszamy na ośmiodniową pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii: FATIMA I SANTIAGO DE COMPOSTELA. PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO PORTUGALII I HISZPANII. 

W programie pielgrzymki: LIZBONA, ALJUSTREL, FATIMA, BATALHA, ALCOBACA, NAZARE, BRAGA, SANTIAGO DE COMPOSTELA, VIANA DO CASTELO, PORTO, SINTRA, CABO DA ROCA, CASCAIS. TERMIN: 12-19 lipca 2023. CENA: 4 790 PLN/os. – dla grupy 46 osób.

KONTAKT i ZAPISY: KS. MACIEJ tel.: 668 185 658

Poniżej szczegółowy program...

DZIEŃ 1 (12 LIPCA) WYLOT DO PORTUGALII

O ustalonej godzinie – 10:30 - spotykamy się na lotnisku w Berlinie. Odprawa paszportowo- bagażowa. Planowany odlot do Portugalii o godz. 13:10. Planowane lądowanie w Lizbonie o godz. 15:45. Transfer autokarem do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 2 (13 LIPCA) ALJUSTREL, FATIMA 

Po śniadaniu udamy się do Cova da Iria, dawnego pastwiska, które Maryja wybrała na miejsce spotkań z Dziećmi. Tu wokół miejsca Objawień z czasem wyrosło Sanktuarium Fatimskie. Pokłonimy się przed figurą Matki Boskiej w Kaplicy Objawień, nawiedzimy Bazylikę Różańcową, gdzie znajdują się groby świętych Hiacynty i Franciszka oraz Siostry Łucji, a także kościół Trójcy Przenajświętszej. Zobaczymy też pomnik św. Jana Pawła II. Po południu przejdziemy tzw. „ścieżką pastuszków” do Aljustrel, przemierzając tę samą drogę, którą przed ponad stu laty wędrowali Łucja, Hiacynta i Franciszek, świadkowie objawień Matki Bożej. Odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zobaczymy miejsce objawień Anioła w Loca do Anjo i Maryi w Valinhos. W przysiółku Aljustrel czas jakby się zatrzymał. Wciąż znajdują się tu domostwa rodzin Santos i Marto oraz pamiątki związane z życiem Dzieci Fatimskich. Wieczorem spotkamy się w hotelu na obiadokolacji, a następnie weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym i procesji z lampionami. Nocleg.

DZIEŃ 3 (14 LIPCA) BATALHA, ALCOBACA, NAZARE, FATIMA 

Rano, po śniadaniu udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Kolejno przejedziemy do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria. Kościół i klasztor były pierwszymi budowlami gotyckimi w Portugalii. Opactwo znajduje się na liście Pomników Narodowych, a ze względu na swoje artystyczne i historyczne znaczenie został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na zakończenie dnia odwiedzimy Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki Najświętszej Marii Panny oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort, ze swojej szerokiej piaszczystej plaży. Będzie czas na krótki odpoczynek na plaży bądź na spróbowanie rybnych przysmaków miasteczka. Powrót do Fatimy na kolację. Wieczorem weźmiemy udział we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg. 

DZIEŃ 4 (15 LIPCA) LIZBONA

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony. Podejdziemy do: Kościoła p.w. Św. Antoniego, wybudowany na miejscu, gdzie urodził się św. Antoni. W tym dniu zobaczymy także perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów (bez krużganków), słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do centrum Lizbony. Urokliwymi uliczkami podejdziemy do Katedry, gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty. Wieczorem powrócimy do Fatimy. Obiadokolacja. Po niej dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 5 (16 LIPCA) BOM JESUS, BRAGA, SANTIAGO DE COMPOSTELA

Wczesnym rankiem, po śniadaniu, wyruszymy w drogę prowadzącą do Santiago. Jadąc w kierunku północnej Portugalii, wędrować będziemy prastarym szlakiem pielgrzymim „Camino de Santiago”, który ostatecznie zaprowadzi nas do upragnionego celu - Grobu św. Jakuba. Zatrzymamy się na chwilę na obrzeżach Bragi,ważnego punktu przystankowego na „Camino” dawnej siedziby Prymasów Portugalii, by nawiedzić sanktuarium Dobrego Jezusa z Gór, Bom Jesus. Jadąc dalej na północ przekroczymy granicę Królestwa Hiszpanii, by dotrzeć do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę oraz Kryptę, w której znajduje się Grób Św. Jakuba, zobaczymy wnętrze romańskiej świątyni, słynny Portyk Chwały, Drzwi Święte otwierane tylko w Roku Jubileuszowym, a także okolice Katedry: Plac Obradoiro czy Rua Franca. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 (17 LIPCA) VIANA DO CASTELO, PORTO, FATIMA

Po śniadaniu udamy się w stronę granicy portugalskiej. Naszym celem będzie Viana do Castelo, jedno z najpiękniej położonych miast tego kraju, pamiętające czasy rzymskie i chwałę wielkich odkryć geograficznych. Stąd portugalskie karawele ruszały w świat. Nad miastem wznosi się wzgórze Św. Łucji, gdzie po pandemii grypy „hiszpanki” wzniesione zostało majestatyczne Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Epidemia koronawirusa przypomniała światu 
o tym miejscu. Wypowiedziana przez biskupów w Fatimie błagalna modlitwa popłynęła także tutaj. Od stóp bazyliki roztacza się zapierający dech w piersiach widok miasta położonego u ujścia rzeki Limy do Atlantyku. Następnie zatrzymamy się w Porto, największym mieście w północnej Portugalii z czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanym na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu na pokładzie tradycyjnej barki, niegdyś służącej do spławiania beczek wypełnionych największym bogactwem tego kraju – winem „Porto”po „Złotej Rzece”, jak nazywana jest Douro. W miarę możliwości krótki spacer po dzielnicy Ribeira i panoramiczny objazd miasta. Powrót do hotelu w Fatimie. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 7 (18 LIPCA) SINTRA, CABO DA ROCA, CASCAIS

Rano po śniadaniu przejedziemy do Sintry, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W centrum zobaczymy Pałac Narodowy. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca – przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przejedziemy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8 (19 LIPCA) PORTUGALIA – BERLIN

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Ok. 09:30 odprawa biletowo – bagażowa. Planowany odlot do Berlina o godzinie 12:05. Lądowanie w Berlinie o godzinie 16:30. Zakończenie pielgrzymki.

 

KONTAKT i ZAPISY: KS. MACIEJ tel.: 668 185 658

 

CENA ZAWIERA: 

bezpośredni przelot portugalskimi liniami lotniczymi TAP PORTUGAL na trasie: Berlin – Lizbona – Berlin; bagaż główny do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg, opłaty lotniskowe

transfery autokarem/busem na trasie pielgrzymki

noclegów w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) – pokoje 3-osobowe do potwierdzenia

wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (wino i woda w cenie)

ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami

opiekę doświadczonego pilota

przedstawiony program pielgrzymki

podatek VAT

 

CENA NIE ZAWIERA:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, taks klimatycznych, obligatoryjnych napiwków, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (ok. 135 EUR/os. – zbierane przez pilota). Podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny biletów Wstępu zmieniają się dynamicznie, niezależnie od Orlando Travel). 

Transferu autokarem z/na lotnisko w Berlinie

Innych napojów do obiadokolacji nie objętych ofertą 

Ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę) 

Wydatków własnych 

Dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)

Świadczeń niewymienionych w ofercie

 

WAŻNE INFORMACJE:

Data przygotowania oferty: 08.11.2022 r.

Wymagany dokument do odbycia podróży: dowód osobisty lub paszport.

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów. 

Cena skalkulowana jest dla grupy 46 osób. W przypadku mniejszej liczy osób, cena ulegnie zmianie. 

Cena została skalkulowana w dniu 08.11.2022 wg obowiązujących w tym dniu cen paliw i kursów walut. 
W przypadku wzrostu tych cen, cena imprezy turystycznej podlegać będzie rekalkulacji.

Żadne rezerwacje nie zostały dokonane. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, w tym zmiany godzin przelotów, zmiany opłat paliwowych

Gwarantujemy rezerwację mszy świętych na trasie zwiedzania.

Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).

Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu na teren poszczególnych krajów przez polskich obywateli znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. Podróżni zobowiązani są spełnić wymienione na stronie rządowej warunki. Na dzień przedstawienia oferty, Hiszpania jest wolna od obostrzeń. Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania testów COVID-19 ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych do kraju docelowego nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

BIURO PODRÓŻY ORLANDO TRAVEL SP. Z O.O. 

UL. KS. J. POPIEŁUSZKI 2D, 32-050 SKAWINA | TEL. +48 12 276 24 39, +48 791 992 802 | E-MAIL: ORLANDO@ORLANDO.COM.PL ORLANDO.COM.PL | PIELGRZYMKI.PL | TRAVELLING2POLAND.COM


  • REKOLEKCJE W ZIEMI ŚWIĘTEJ / WRZESIEŃ 2023

    Może już byliście w Ziemi Świętej, może marzycie, by tam się udać. Zapraszamy na niezwykłą podróż, śladami Chrystusa, Maryi, Józefa, pierwszego Kościoła… we wrześniu 2023 roku. To będzie coś więcej niż pielgrzymka! Odbędziemy prawdziwe REKOLEKCJE, rozważając Słowo Boże, modląc się w miejscach świętych, naznaczonych Bożą obecnością. Weźmiemy udział w nabożeństwie Światła, na pustynnych piaskach odbędziemy pokutę, w Nazarecie przytulimy się do Świętej Rodziny, zawierzymy Niepokalanej i Józefowi naszych bliskich. W Jerozolimie przejdziemy Drogę Krzyżową, niosąc wielki krzyż. Nad jeziorem Galilejskim wyznamy miłość Chrystusowi. Codziennie: Eucharystia z katechezą, konferencje oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. 

    Rekolekcje poprowadzą: ks. Rafał Sorkowicz SChr  (marzę o takim projekcie od lat…) oraz biblista, znawca i wykładowca Nowego Testamentu. Nocujemy w Jeruzalem. Nie zabraknie wieczornych spacerów, urokliwymi uliczkami Jerozolimy, czasu wolnego, chwil na osobiste czuwanie przy grobie Chrystusa i skale Kalwarii. Odwiedzimy Betlejem, Nazaret, Górę Tabor, Galileę. Wszystko na spokojnie, bez pośpiechu, biegania z przysłowiowym „językiem na wierzchu”. To nie będzie wycieczka, pielgrzymka, do jakich przywykliście. Wyruszamy przeżyć REKOLEKCJE, wyciszyć się, dotknąć Tajemnicy i Nieba. Szczegóły wkrótce. Według obecnych stawek, trzeba liczyć ok. 3,5 – 4,5 tys. złotych od osoby. 

    Chętnych prosimy o KONTAKT, dajcie znak, że jesteście zainteresowani naszymi REKOLEKCJAMI w ZIEMI ŚWIĘTEJ. Zapewniamy, czegoś podobnego nie przeżyjecie, jadąc na typową pielgrzymkę czy wycieczkę do Izraela. KONTAKT: ks. Rafał – tel. 798805422 lub    rsorkowicz@gmail.com

    01 grudnia 2022r. 218