PIELGRZYMI ZE ŚW. KATARZYNY DOTARLI NA JASNĄ GÓRĘ

Tradycyjnie już 6 sierpnia, o świcie, z Warszawy wyruszyła Warszawska Pielgrzymka Piesza Akademickich Grup „17”, a w niej grupa „Czarna” prowadzona przez chrystusowców. Tegoroczne pielgrzymowanie było naznaczone m.in. dziękczynieniem za 90. lat istnienia Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

W pielgrzymce wzięło udział 19 osób z Goleniowa wraz z ks. Rafałem.

Grupę tworzyło ponad 150 pątników z Polski i z zagranicy. W dużej mierze byli to pielgrzymi z parafii chrystusowców. W szeregach Czarnej szli także przedstawiciele polonii z Niemiec, Holandii, Białorusi oraz Ukrainy. Najmłodszym pielgrzymem był 1,5 roczny Józek,  najstarszym – 68 letnia Grażyna z Goleniowa. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki były słowa:: „Idziemy, by świadczyć”.

Pątnikom towarzyszyło 13 chrystusowców: przewodnik grupy ks. Marcin Sęk (Ukraina), ks. Rafał Sorkowicz (Goleniów), ks. Krzysztof Wąchała (Stargard),  ks. Zbigniew Regucki (Mórkowo), ks. Mikołaj Pilecki (Ukraina), ks. Paweł Jasina (Poznań), ks. Damian Jędrzejak (Szczecin), ks. Marcin Stefanik (Szczecin) oraz klerycy: Bartosz Zaryczny, Kamil Smyk, Krystian Smykla,  Wiktor Stankiewicz i Grzegorz Grabowski. W czasie pielgrzymowania dołączył do nas z jednodniową wizytą ks. Mark Nikiel (Sarbia). Nie zabrakło również silnej grupy sióstr zakonnych: 4 Siostry Misjonarki Chrystusa Króla - s. Natasza Bukowska, s. Anastazja Miszkuro, s. Dominika Ruta oraz s. Rozalia Głąbiowska oraz 3 Siostry Pasterzanki: s. Anna Mantel, s. Lilia Pietraszko oraz s. Iwona Janiak.