loading...

PILNE ! Pierwsza komunia św. w czasie epidemii. - Zmiana. !

Zamknij wpis

Wprowadzony stan, najpierw zagrożenia epidemicznego, teraz epidemii, zmusił nauczycieli do zawieszenia tradycyjnych lekcje religii w szkole, a księżom  uniemożliwił prowadzenie katechez w parafiach. To zmusza do postawienia pytania o ostateczny termin uroczystości komunijnych. Sezon pierwszych komunii świętych przypada w Polsce w maju. Jednak rezerwacji na przyjęcia komunijne należy dokonywać z dużym wyprzedzeniem. Czy ludzie z powodu koronawirusa odwołują przyjęcia komunijne?  To pytanie stawia sobie dzisiaj wielu rodziców. Czy I komunie św. odbędą się  w ustalonym terminie.?

 

Informuję, że na dzień dzisiejszy nie zostały podjęte żadne decyzje o odwoływaniu lub przekładaniu terminów Pierwszej Komunii Świętej w  naszej parafii św. Katarzyny w Goleniowie. Sytuacja jak wszyscy wiemy jest dynamiczna w związku z epidemią i monitorowana także pod kątem działań duszpasterskich. Każdy Proboszcz stosuje się do rozporządzeń władz państwowych i ewentualne decyzje, odpowiednie do zaleceń sanitarnych w związku z epidemią, zapadną w odpowiednim czasie. Decyzja o ewentualnym przesunięciu terminów uroczystości mają zapaść na początku kwietnia. Dokladnie po 11 kwietnia  będzie podany nowy komunikat.

Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa, zgodnie z wytycznymi władz sanitarnych w jednej mszy św. w kościele może uczestniczyć tylko 5 osób.!  / Komunikat z dnia 24 marca 2020 r. / W związku z ograniczeniami spotkań publicznych i narodową kwarantanną, to rodzice są też teraz pierwszymi nauczycielami i katechetami swoich dzieci.

 


Kuria szczecińska w tej trudnej sytuacji zalecała  przygotowania Komunii świętej w czasie, której będą uczestniczyć np. 2-3 rodziny podczas jednej Mszy Świętej.  Widac że na obecną chwilę to już chyba nie jest aktualne, chyba że epidemia będzie ustępować.

O konkretnych rozwiązaniach poinformujemy rodziców po świętach Wielkiej Nocy  drogą inetrnetową.

 

Zapraszamy rodziców i dzieci do zapoznania się z treściami zawartymi w naszej zakładce „Nauki zdalne”. Na pewno pomoże to lepiej przygotować dzieci do sakramentu spowiedzi św. i komunii. Prosimy tego nie odkładać na później. Czasu na przygotowanie jest niewiele. Szczególnie w tym czasie starajmy się więcej modlić z dziećmi na różańcu.Mamy jednak  nadzieję, że sytuacja z epidemią w ciągu paru tygodni wyklaruje się i będzie możliwość powrotu do przygotowań we wspólnocie parafialnej.

Rodzice mogą oczywiście czekać na poprawę sytuacji i wstrzymać się, by uczestniczyć w grupowej Komunii Świętej.

 

Ks. Krzysztof Musiałek TChr

Proboszcz