loading...

Ogłoszenia PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lipca 2019

Zamknij wpis

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 12:00 i 18:00.
 

3. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o kontakt z księdzem Piotrem Wróblewskim.  Bliższe informacje na plakatach. 

 

4. Przed nami ważne dzieło do zrealizowania: kaplica wieczystej adoracji Najśw. Sakramentu, która powstanie w kaplicy św. Jana Pawła II. Już dzisiaj bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Od września będziemy w druga niedzielę miesiąca odprawiać mszę św. w intencji naszych ofiarodawców. Jeżeli, ktoś chce dołączyć do grona darczyńców, może zabrać specjalne koperty na ofiary na ten cel.  Prace adaptacyjne to: malowanie kaplicy, zamontowanie kraty  i szyby z wydrukowanymi obrazami o św. Katarzynie,  renowacja drzwi, nowe ławki, nowy wystrój kaplicy, miejsce do wystawiania Najśw. Sakramentu, oświetlenie, ogrzewanie kaplicy, nowa monstrancja.  

 

5. Przypominamy, że dzieci i młodzież wyjeżdzająca z nami do Paryża 21 lipca  zbiera się przy Bramie Wolińskiej o godz. 20:00.

 

6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji, proszone są o zabranie z zakrystii kart uczestnictwa pielgrzyma. Są jeszcze wolne miejsca w naszej grupie pielgrzymkowej, która wyrusza 16 września. Zapisy w zakrystii.

 

7. Zapraszamy na różaniec z Ojcem Św. Janem Pawłem II 16 lipca na godz. 21:00.

 

8. Nauka chrzcielna i dla rodziców i chrzestnych 20 lipca w sobotę o godz. 19:00 w kościele.

 

9. Na czas wakacji polecamy lekturę naszych tygodników.

 

10. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.