OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 10 września 2019

Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą. Przypominamy, że w tym miesiącu trwa wielka modlitwa za naszych bliskich zmarłych, oraz wszystkich, którzy poświęcili życie dla Ojczyzny. Codziennie o godz. 17.30 modlimy się z odczytywaniem wypominek. W każdą niedzielę listopada zapraszamy na cmentarz na godz. 15.00, aby odmawiać różaniec za zmarłych.

1. Dzisiaj obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Chcemy wspomagać chrześcijan prześladowanych w różnych krajach świata. Są oni najbardziej prześladowaną grupą religijną. Ofiary na ten cel będziemy zbierać za tydzień.

1. Jutro, tj. w poniedziałek 11 listopada obchodzimy nasze narodowe święto: 101. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00, gdzie będziemy dziękować Bogu za dar niepodległości i zawierzać Mu przyszłość naszych rodzin. Modlimy się także za tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.

1. Od 15 listopada rozpoczynamy w Kościele Nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata.

1. Przygotowujących się do ślubu w roku 2020 serdecznie zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie kursu 6 grudnia tj. w piątek o godz. 17.00. Zakończenie kursu 7 grudnia wieczorem. Spotkania odbywają się w sali na plebani.

1. Rodziców informujemy, że w zakrystii są już do nabycia książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych. Cena 15 zł.

1. Duszpasterstwo młodzieży, zaprasza na spotkanie w piątek o 19:00 w salce na plebanii.

1. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców na rzecz powstania Kaplicy Wieczystej adoracji.

1. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Głębsze przeżywanie wiary wiąże się z jej rozumieniem i pełną świadomością przeżywanych prawd wiary.

9. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.