loading...

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela 6 maja 2018 r.

Zamknij wpis

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

 

 

2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

 

3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.

 

4. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

5. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 17:30.

 

6. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

Sakrament bierzmowania nasza młodzież przyjmie 17 maja o godz. 19:00 z rąk księdza Abp Andrzeja Dzięgi.

 

7. Na pielgrzymkę do Lichenia wyruszamy jutro o godz. 7:00 z pod Bramy Wolińskiej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 

8. Przypominamy, że mamy propozycję wyjazdową na czas wakacji do Barcelony w dniach 20-30 lipca. Jest to propozycja dla dzieci i młodzieży. Spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 19:15 w sali na plebani.

 

9. Terminy spotkań dla dzieci pierwszokomunijnych jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.  

 

10. Na stoisku PZ Caritasu mamy dobrą ofertę z pamiątkami komunijnymi i bardzo dobrymi książkami, które stanowią odpowiedni i niebanalny prezent dla dzieci komunijnych.

 

11. Zapraszamy na “Męski Wieczór z Jezusem ". Spotkanie tylko dla mężczyzn! W ramach spotkania Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, plus krótka katecheza dla mężczyzn. Czas trwania całości około 40 minut. Wtorek 08.05.2018, godz. 20.30 w kaplicy na plebani.

 

12. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.