Ogłoszenia duszpasterskie DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 września 2018

Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

1. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

2. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. W czwartek 13 września zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19:00 i msze św.  o godz. 20:00, którą zakończymy procesją fatimską. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Spowiedź w czasie nabożeństwa i po Mszy Świętej.

4. Organizujemy pielgrzymkę na nocne czuwanie na Jasną Górę w dniach 19-21 października br. Program pielgrzymki obejmuje nocne czuwanie pod przewodnictwem księży chrystusowców. Następnie Nawiedzenie klasztoru w Czernej pw. Matki Bożej Szkaplerznej, Sanktuarium w Ludzimierzu u Matki Bożej Gaździny Podhala, sanktuarium Fatimskie w Zakopanym na Krzeptówkach. Zapewniamy dwa noclegi ( w tym pokój na Jasnej Górze w Domu Pielgrzyma – już po mszy św. o północy  każdy chętny będzie mógł udać się na spoczynek) Dom Pielgrzyma i hotel w Stasikówce, (który oferuje gratisowe wejście na Termy w Szaflarach) i w tym są  jeszcze dwa obiady kolacje i śniadanie. Koszt pielgrzymki to 320 złoty. Dzieci do lat 14 to koszt 270 zł. Zapisy jak zawsze dokonujemy w zakrystii – przedpłata 20 zł.

5. Goleniowska Orkiestra Wood and Brass Band serdecznie zaprasza na KONCERT POKAZOWY przed wylotem do Chin na "Shanghai Tourism Festival" , gdzie bedzie reprezentowac Polske oraz oczywoscie Goleniow posrod 40 narodowosci z calego swiata (jako jedyna z PL). Koncert odbedzie sie juz dzisiaj o godzinie 16.00 na Plantach w Goleniowie. W imieniu orkiestry zapraszamy

6. Zapraszamy młodzież do udziału w Dyskusyjnym Klubie Filmowym, pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek (14 IX) o godzinie 19 na plebanii. Zachęcamy aby poprzez filmy rozwijać swoje wartości i spojrzenie na świat.

7. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
  • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.