Ogłoszenia duszpasterskie DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 września 2018

Kiedy Chrystus mówi Apostołom o czekającej Go męce, oni spierają się, który z nich jest ważniejszy. Pycha czyni z człowieka istotę bardzo słabą, egocentryczną, szukającą wygody, uciekającą od trudu i cierpienia. Jezus uczy, że prawdziwa wielkość człowieka polega na służbie, na oddaniu siebie Bogu. Aby otrzymać tę mądrość zstępującą z góry trzeba trwać na modlitwie i stać się jak dziecko, które bezgranicznie ufa Ojcu.

1. W tym tygodniu przeżywać będziemy uroczystości wprowadzenia figury św. Michała Archanioła do naszej świątyni. Rozpoczną się one we czwartek (27 września) Mszą Świętą o godzinie 18. W piątek (28 września) o godzinie 18:00 młodzież przygotowująca się do bierzmowania złoży swoje deklaracje, chęci przyjęcia tego sakramentu. W sobotę (29 września) w samo Święto Świętych Archaniołów, na Mszy Świętej o 18:00 dokonamy aktu zawierzenia naszej wspólnoty parafialnej
i samych siebie osobiście, świętemu Michałowi Archaniołowi.

2. W kolejną niedzielę 30 września, będzie zbierana ofiara do puszek na wsparcie dzieł Duszpasterstwa Młodzieży, oraz na wyjazd delegacji młodzieży z naszej Archidiecezji na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Z góry dziękujemy za ofiarność.

3. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 18:00 w kościele, spotkanie rodziców i młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania. W tym roku do tego sakramentu przygotowują się uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum.

4. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, czyli uczniów klas trzecich, przypominamy o odbieraniu w zakrystii deklaracji i informatorów, dotyczących przyjęcia tego sakramentu w naszej parafii.

5. Zachęcamy osoby, które chciałyby czynniej uczestniczyć w liturgii poprzez czytanie czytań w czasie Mszy Świętej, do zgłaszania się z tą posługą. Jest to również wyraz aktywnego życia parafialnego.

6. W piątek (28 września) o godzinie 19:00 na plebanii kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego.  Zachęcamy młodzież do udziału w tym Klubie. Aby poprzez oglądanie filmów, rozwijać również swoje wartości.

7. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 IX – św. Wincenty a Paulo
  • 28 IX – św. Wacław, męczennik