OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 września 2018

Zaprzeć się samego siebie nie jest łatwo. Chrystus mówi nam o drodze, jaką powinniśmy obrać, aby kroczyć za Nim. Wymaga ona wielu wyrzeczeń, aż do utraty życia. Obietnica życia wiecznego winna być dla nas motywacją do kroczenia za naszym Zbawicielem.

1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych codziennych modlitwach.

2. Przypominamy o pielgrzymce na nocne czuwanie na Jasną Górę w dniach 19-21 października br. Program pielgrzymki obejmuje nocne czuwanie pod przewodnictwem księży chrystusowców. Następnie Nawiedzenie klasztoru w Czernej pw. Matki Bożej Szkaplerznej, Sanktuarium w Ludzimierzu u Matki Bożej Gaździny Podhala, sanktuarium Fatimskie w Zakopanym na Krzeptówkach. Zapewniamy dwa noclegi Dom Pielgrzyma i hotel w Stasikówce, i w tym są  jeszcze dwa obiady kolacje i śniadanie. Koszt pielgrzymki to 320 złoty. Dzieci do lat 14 to koszt 270 zł. Zapisy jak zawsze dokonujemy w zakrystii – przedpłata 20 zł.

3. Zapraszamy dzisiaj na godzinę 21:00 na Apel z Papieżem. Po modlitwie różańcowej uczcimy relikwie Ojca Świętego Jana Pawła II

4. W dniach  27-29 września odbędzie się uroczyste wprowadzenie figury św. Michała Archanioła do naszego kościoła.

5. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, złoży swoje deklaracje 28 września, w czasie uroczystości wprowadzających figurę św. Michała Archanioła. Osoby, które uczą się w szkołach na terenie naszej parafii otrzymają deklaracje od swoich katechetów. Natomiast osoby uczące się w innych szkołach proszone są o odbiór deklaracji w zakrystii.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom, składamy najserdeczniejsze życzenia otwartości na łaski Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 18 IX – św. Stanisław Kostka – patron Polski
  • 20 IX – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon, Paweł Chong Hasang i Towarzysze