Ogłoszenia duszpasterskie - Trzecia niedziela w ciągu roku - 21 stycznia 2018 r.

Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

2.  Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

3.  W tym tygodniu kończymy kolędę, pragniemy gorąco podziękować za pełne serdeczności przyjęcie duszpasterzy w waszych domach. Za wspólną modlitwę i chwilę rozmowy. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie sugestie i uwagi. Dziękujemy za ofiary, przeznaczone na potrzeby naszej archidiecezji, naszego zgromadzenia zakonnego i naszej parafii.  Na 23 stycznia przyjmujemy tzw.  Uzupełnienia kolędowe.

4.  Dzisiaj gościmy  w naszej wspólnocie br. Zygmunta Romanowskiego świeckiego misjonarza miłosierdzia Bożego, który  da świadectwo uzdrowienia z trzech-letniego paraliżu ciała - na Mszach św. w drugiej części Homilii powie świadectwo wdzięczności Bogu za otrzymywane łaski.

Występował w ponad 30 krajach. Wirtuozyjnie gra na gitarze. Chodzi sprawnie o kulach mając jedną niewładną nogę, która pozostała po cofniętym paraliżu całego ciała. Po wieczornej Mszy św. zaprasza na 40 min. koncert dziękczynienia. Pamiątką spotkania może być nabycie autorskiej płyty CD.

5.  Dzisiaj o godz. 22:30 nasza młodzież z duszpasterstwa wyjeżdża na tydzień na narty w okolice Bukowiny Tatrzańskiej. Życzymy młodzieży i ks. Piotrowi dobrego,  udanego i bezpiecznego  wypoczynku.

6.  Ciągle przypominamy o parafialnej pielgrzymce na Sycylię. Zapisy trwają jeszcze do 16 lutego.

7.  Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.