Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 lutego 2019

Ze smutkiem informujemy,  że 1 lutego w domu naszego zgromadzenie w Puszczykowie zmarł po długiej  chorobie ks. Zygmunt Stefański. Pogrzeb odbędzie się 5 lutego we wtorek o godz. 14:00.

Organizujemy wspólny wyjazd na uroczystości pogrzebowe. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tej uroczystości mogą zapisać  się na listę w zakrystii.

2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 18:00 pobłogosławimy chleb i wodę.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 12:00 i 18:00.

4. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

5. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 9:00. Natomiast 10 lutego msza św. z okazji dnia chorego. Po niej ruszy akcja „Białej niedzieli” czyli bezpłatne badania lekarskie udzielane przez lekarzy specjalistów w godzinach od 10:00 do 14:00. Szczegóły znajduję się na plakatach i ulotkach.

6. Uczestników wspólnego wyjazdu na ferie zimowe do Majerczykówki zapraszamy w poniedziałek na msze św. o godz. 6:30. Po mszy św. pakowanie bagaży do autokaru, który będzie podstawiony przy Bramie Wolińskiej.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.