Ogłoszenia duszpasterskie DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 9 grudnia 2018

Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz.6:00 Msze roratne dla dzieci w 16:30 w środy i w piątki o godz. 6:00

3. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary do puszek  jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 12:00 i 18:00.

5. Przy stoisku Caritas do nabycia opłatki i świece wigilijne. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Do zabrania są także torby miłosierdzia, do których możemy włożyć żywność i chemię gospodarczą. Wypełnione torby przynosimy do zakrystii lub do Caritasu parafialnego.  Jest to ogromna pomoc dla najuboższych z naszej parafii.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.