Ogłoszenia duszpasterskieJEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 25 listopada 2018

Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne.  Przede wszystkim dzisiaj nasze zgromadzenia księży chrystusowców i sióstr Misjonarek Chrystusa Króla obchodzą się swoje Święto patronalne.

3. Do końca listopada zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy z wypominkami za zmarłych o godz.17:30. Dzisiaj o godz. 15:00 spotykamy się na cmentarzu na modlitwie różańcowej za naszych zmarłych.

4. Celebracja dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 19:00.

5. Przypominamy i zapraszamy młodych w drugim tygodniu ferii na wyjazd na narty. Wszelkie informacje na plakatach i u księdza Piotra.

6. Nabożeństwo pierwszej soboty po pierwszym piątku będziemy obchodzić 8 grudnia.

7. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

8. Dzisiaj zapraszamy na godz. 19:00 na koncert,  w którym wystąpi Paweł Orkisz z Krakowa. Jest to koncert z okazji naszego święta parafialnego św. Katarzyny i Uroczystości Chrystusa Króla. Po każdej mszy św. można nabywać płyty z piosenkami naszego Gościa z Krakowa.

9. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.