Ogłoszenia duszpasterskie ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 28 października 2018

Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz.  17:30

3. Dzieci zapraszamy na ostatni wspólny różaniec w środę o godz. 16:30, wspólnej modlitwie wypuścimy różaniec do nieba. W tym dniu zapraszamy dzieci na „Bal wszystkich Świętych”. Dzieci prosimy o przebranie się we wybraną przez siebie postać Świętego lub Świętej. W uroczystej procesji przejdziemy do sali GDK, gdzie będziemy bawić we wspólnym „Balu wszystkich Świętych”.

4. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Na wszystkich wioskach msze św. o godz. 9:00.

5. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. O godz. 14:00 zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie za naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

6. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

7. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:00 na cmentarzu, / w kaplicy cmentarnej/ która zostanie odprawiona za zmarłych z naszej parafii w minionym roku począwszy od 1 listopada 2018 r. , a po niej na różaniec w procesji na cmentarzu.

8. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek.

9. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 9:00 i zmiana tajemnic różańcowych.

10. Przez cały listopad w o godz. 17:30 w dni powszednie  będziemy wspólnie modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. W niedziele zapraszamy o 15:00 na różaniec za wszystkich naszych  zmarłych.

11. W poniedziałek 29 pażdziernika po mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo do św. MichaŁa Archanioła wraz z modlitwa o uwolnienie.

12. Serdecznie dziękujemy Panom z Rady parafialnej za prace przygotowawcze do uruchomienia ogrzewania w kościele.

13. Zapraszamy młodzież na obóz zimowy w dniach 4 – 9.02.2019 w Majerczykówce k/ Poronina. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 890 zł.

W cenie: przejazd autokarem, ubezpieczenie, zakwaterowanie w Majerczykówce k/ Poronina (Gościniec Jarząbek) - wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja); a przede wszystkim jazda na nartach/snowbordzie (4 dni) na stoku w Jurgowie – wypożyczenie sprzętu, instruktor jazdy, karnety na stoki narciarskie; zwiedzanie Wrocławia, Zakopanego, nocny kulig z pochodniami; ognisko w zimowej scenerii z pieczeniem kiełbasek; wizyta w izbie regionalnej w Murzasichle z występem kulturowo-historycznym oraz wiele innych atrakcji.

Dodatkowe informacje i zapisy z zaliczką 100 zł
u ks. Piotra Wróblewskiego SChr.
email: pwroblewski73@gmail.com

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.