Ogłoszenia duszpasterskie DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 października 2018

Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy w środy i piątki o godz. 16:30. Z młodzieżą modlimy się na różańcu w piątek o godz. 19:00.

3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

4. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na celebrację liturgiczną, która odbędzie się w piątek 26 października o godzinie 19:00 w Kościele.

5. Dyskusyjny Klub Filmowy, zaprasza wszystkie osoby dorosłe, chcące wziąć udział w jego spotkaniach, dzisiaj o godzinie 20:00 na plebanii.

6. Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej, zapraszają na wykład dra Artura Ochały pt.: „Walka o kształt granic Niepodległej. Polsko-litewski konflikt o granice 1918-1938”. Odbędzie się on 23 października o godzinie 17:00, w ODDZG „Żółty Domek”, ul. Pocztowa 2.

7. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku. Każda karta ma swój termin w czasie, którego będziemy modlić się za zmarłych  wypisanych na kartach.

8. Poszukiwana jest osoba do opieki nad osobą starszą w wymiarze 24h/24h. Dobrze płatna praca, tel. Kontaktowy 0049 15203267188.

9. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.