Ogłoszenia duszpasterskie DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 października 2018

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz.17:30  Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo w środy i piątki o godz. 16:30.  Młodzież w tym kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątki o godz. 19:00

3. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

4. Ksiądz Abp A. Dzięga zaprasza na uroczystość koronacji Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, która odbędzie się w sobotę, 13 października br., w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. We wtorek o godz. 22:30 udajemy się na tygodniową pielgrzymkę do ziemi Świętej. Zbiórka przy Bramie Wolińskiej.

6. Nauka przed chrztem w sobotę o godz. 18:30 w kościele.

7. W sobotę 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po mszy św. o godz. 20:00 procesja fatimska . Prosimy o zabranie ze sobą świec.

8. W przyszła niedzielę o godz. 16:00w naszym kościele koncert „Muzyczny Znak Pokoju 1918 – 2018”.  Wystąpią:   hamburgska orkiestra symfoniczna oraz szczeciński chór Collegium Maiorum i 2 chóry niemieckie. W wyjątkowym roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, usłyszymy między innymi „Mszę o pokój” Feliksa Nowowiejskiego." Organizatorem koncertu jest nasz Goleniowski Dom Kultury. Wstep wolny.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.