Ogłoszenia duszpasterskie DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 września 2018

Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8:00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Przypominamy, że w czasie mszy św.  w każdy czwartek udzielamy komunii św. pod dwoma postaciami.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Wieczorem rozpoczniemy  całonocna adoracje Najśw. Sakramentu. Będzie także sposobność spowiedzi od godz. 19:00 do 23:00.

Spowiedź także rano w czasie mszy św. o godz. 9:00 i od 17:00.

5. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. O godz. 9:00 msza św. a po niej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic różańcowych.

6. Zapraszamy na wspólny wyjazd do sanktuarium Dzieci fatimskich w Szczecinie Załom 9 września na spotkanie z udziałem Lucasa z Brazylii. To chłopiec cudownie uzdrowiony za przyczyną Pastuszków z Fatimy. Wyjeżdżamy o 10:30. Cena przejazdu to 10 zł. Zapisy w zakrystii.

7. Bardzo dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom na zakup figury św. Michała z Gargano. Za tydzień będziemy kontynuować zbiórkę przez ofiary na tace inwestycyjną. Od 27 września  rozpoczniemy Triduum wprowadzające figurę św. Michała Archanioła do naszej Świątyni. Ufamy, że będzie to dla  nas szczególny czas łaski.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.