loading...

Ogłoszenia duszpasterskie - NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ 26 sierpnia 2018

Zamknij wpis

Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza kalendarzowa sobota  miesiąca, ale   nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi jest w naszej wspólnocie zawsze po pierwszy piątku miesiąca. Nabożeństwo to wraz ze zmianą tajemnic różańcowych będzie 8 września o godz. 9:00.

 

3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

 

4. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli powracamy do stałych godzin niedzielnych Eucharystii dla dzieci. Nie będzie już mszy św. o 20:00, ale powraca msza św. o godz. 13:15 w każdą niedzielę.

 

5. Zapraszamy dzisiaj na godz. 16:00 na koncert muzyki organowej. Kolejny koncert muzyki klasycznej w poniedziałek o godz. 19:30 W piątek natomiast koncert muzyki polifonicznej zespołu z Korsyki o godz. 19:30.

 

6. Zapraszamy na wyjątkowy spektakl "Żywot św. Katarzyny Aleksandryjskiej” wykonany w technice „światło i muzyka”. Spektakl rozpocznie się w środę o godz. 23:00. To wydarzenie artystyczne , które jeszcze nie miało miejsca w naszym kościele.

7. W niedzielę 26 sierpnia w sali na plebanii o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających do Ziemi Świętej. Zachęcamy do wybrania się z nami na pielgrzymkę. Zapisy w zakrystii.

 

8. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.