loading...

Ogłoszenia duszpasterskie DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 sierpnia 2018

Zamknij wpis

Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

2. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

 

3. W poniedziałek msza  św. o godz. 18:00 w intencji Radia Maryja i dzieł z niego wyrosłych.

 

4. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

 

5. W przyszłą niedzielę w sali na plebanii o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających do Ziemi Świętej. Zachęcamy do wybrania się z nami na pielgrzymkę. Zapisy w zakrystii.

 

6. We wrześniu w dniach  27-29 odbędzie się uroczyste wprowadzenie figury św. Michała Archanioła do naszego kościoła. Będzie sprowadzona prosto z Włoch. Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie tej inicjatywy. Osoby chętne w roli darczyńców do zakupu figury proszone są o wpłaty na konto parafii z dopiskiem Figura Michała Archanioła.  

 

7. Proponujemy obejrzenie filmu „Samson” w naszym goleniowskim kinie o godz. 16:00 od 17 do 23 sierpnia. Samson to biblijna postać Starego Testamentu, który został wybrany przez Boga i obdarzony nadprzyrodzoną siłą walczył z wrogami Izraela.  Zachęcamy do obejrzenia tego filmu, który przybliża nam postać samego Samsona i dziejów Starego Testamentu.

 

8. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
  • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
  • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.