loading...

Ogłoszenia duszpasterskie NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA 24 czerwca 2018

Zamknij wpis

Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

 2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 6:30 i 18:00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

3. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 17:30.

 

4. Przypominamy, że są wolne miejsca na wyjazd wraz z ministrantami do Ojcowa . zapisy w zakrystii i karty kolonijne do pobrania.

 

5. Także są wolne miejsca na wyjazd wakacyjny do Barcelony. Zapisy i karty kolonijne w zakrystii. Serdecznie zapraszamy, naprawdę warto.

 

6. Na czas wakacji w niedzielę nie będzie mszy św. o 13:15 z wyjątkiem dwóch niedziel chrzcielnych. W czasie wakacji wzorem lat ubiegłych będziemy odprawiać mszę św. w niedzielę o godz. 20:00.

 

5. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.