Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 lutego 2018

Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

2.  Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb. Przy tej okazji jeszcze raz zachęcamy na wspólne wyruszenie na pielgrzymi szlak właśnie do świętej Agaty na Sycylię w ostatnim tygodniu czerwca. Dokładne informacje na naszej stronie internetowej www.goleniów.eparafia.pl

3.  W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 9:00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

4.  Akcja Katolicka przy parafii św. Katarzyny w Goleniowie  i Urząd Gminy i Miasta Goleniów 11 lutego organizują bezpłatne badania i porady medyczne oraz zabiegi fizjoterapeutyczne w placówkach medycznych na terenie miasta Goleniów. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 9.00 w intencji lekarzy i osób udzielających pomocy medycznej. Podczas Mszy Świętej zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Bezpośrednio po Mszy Świętej będą udzielane porady medyczne w poradniach : NZOZ POLMED, NZOZ  PROFIMED, SZPITALNE CENTRUM MEDYCZNE, CENTRUM MEDYCZNE MIR, Centrum Diagnozy i Terapii Dzieci Baby Tree, ZAKŁAD REHABILITACJI LECZNICZEJ CZESŁAWA URBANIAK (od 10.00 do  14.00). Szczegóły na ulotkach, plakatach, stronie internetowej parafii i miasta Goleniów od 27 stycznia 2018 r.

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Chorego w Goleniowie będzie profilaktyka i wczesne wykrywanie  czerniaka. w Poradni Chirurgicznej będą przyjmować:  pani dr Magdalena Kiedrowicz, specjalista dermatolog, która będzie wykonywała dermatoskopię, kwalifikowała do wycięcia znamion barwnikowych skory oraz    dr  Marcin Kwietniak, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej-  wycinanie znamion zakwalifikowanych przez dermatologa. Badania histopatologiczne wykona nieodpłatnie Zdunomed.

W tym roku po raz pierwszy będzie można uzyskać kompleksową i profesjonalną poradę instruktora Modelu Creightona oraz lekarza konsultanta NaProTECHNOLOGY w zakresie zdrowia prokreacyjnego.- dr n. med. Iwona Rawicka NFPMC – Konsultant Medyczny NaProTechnology dla par małżeńskich ( leczenie niepłodności, naturalne metody planowania rodziny).

5.  Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 5 II  – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
  • 10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.