DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - Ogłoszenia Duszpasterskie -17 stycznia 2021

Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.

2. Nie mogąc się̨ z wami spotkać́ w Waszych domach i mieszkaniach w ramach tradycyjnej wizyt kolędowej, zapraszamy do spotkania oraz wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej. Po Eucharystii będziemy Wam wręczać́, specjalnie przygotowane na tę okazję, buteleczki z wodą świeconą̨. Zapraszamy do wspólnej modlitwy mieszkańców zamieszkałych przy ulicy:

NDZ.

17 stycznia

ul. Bohaterów Warszawy, Emilii Plater, Partyzantów, Witosa, Łokietka, Robotnicza

PON.

18 stycznia

ul. Szarych Szeregów, Słowiańska

WT.

19 stycznia

ul. Brygady, Wiejska, Sielska, Żniwna, Powrotna, Urocza, Na Polanie, Przyrodnicza, Botaniczna, Zielona, Roślinna, Ekologiczna, Zielone Wzgórze, Słoneczne Wzgórze, Maszewska, Żółwia, Sorysa, Nowogardzka, Rybacka, Ofiar Katynia, Grenadierów

CZW.

21 stycznia

ul. Kościuszki, Kilińskiego, Barnima

PT.

22 stycznia

ul. Chłopska, Ludowa, Łąkowa, Jana Pawła II, ks. Włodarczyka, Jaśminowa, Metalowa, os. Leśny Świt

3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Babcie i dziadków zapraszamy 21 stycznia na Mszę Świętą o godz18:00

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. W kościele 23 stycznia o godz. 19:00 zostanie wygłoszona konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Piotr Guzikiewicz, + Bartosz Litwin, + Jadwiga Kleszcz, + Wiktoria Pasoń, + Irena Grygorowicz i ojciec ks. Adama Staszczaka + Jan.  Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.