Ogłoszenia duszpasterskie 3 czerwca 2018 - Dziewiąta niedziela zwykła w ciągu roku.

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Swoją ofiarą do puszek przyczyniamy się do budowania Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za bezinteresowną pracę przy budowaniu ołtarzy Panom z Rady Parafialnej, tym którzy zadbali o przystrojenie ołtarzy kwiatami, służbie liturgicznej za piękną asystę i scholii. Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz orkiestry młodzieżowej. Dziękuję także Pani Aldonie  za dar lodów dla dzieci uczestniczących w procesji.

4. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 17:30

• W czwartek na zakończenie procesji eucharystycznych błogosławić będziemy wianki i zioła.

5. W poniedziałek wyruszamy do Lichenia  na pielgrzymkę dziękczynna z dziećmi , które przyjęli w tym roku komunię św.  Wyjazd o godz. 7:00. Zbiórka przy Bramie Wolińskiej. Przypominamy, że dzieci biorą ze sobą alby komunijne.

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 6:30, 9:00 i 18:00.  Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

8. Dzisiaj o godz. 16:00 spotkanie Rady Parafialnej w sali na plebanii.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.