Ogłoszenia duszpasterskie 32 niedziela zwykła w ciągu roku

Dzisiejsza niedziela to dla nas Polaków niedziela wyjątkowa – szczególna, bo dziś dziękujemy Bogu za setną rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Dokładnie 100 lat temu – 11 listopada 1918 roku podpisano pokój kończący I wojnę światową i Polska po stu dwudziestu trzech latach niewoli odzyskała wolność. W katedrach i kościołach zabrzmiała pieśń: „Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki otaczał blaskiem potęgi i chwały

... Ty, któryś potem tknięty jej upadkiem wspierał walczących za najświętszą sprawę... Powstała z grobu na Twe władne słowo Polska wolności, narodów chorąży. Pierzchnęły straże, a ponad jej głową znowu swobodnie Orzeł Biały krąży...”.

W oknach wywieszano biało-czerwone flagi i obrazy Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski. Polska znowu stała się wolna, a nasi praprzodkowie mieli świadomość, że trzeba Bogu za to dziękować, bo wolność jest wielkim darem Bożym.

Szczerze podziękujmy dzisiaj Panu Bogu za dar wolnej Polski, bo to jest naprawdę wielki dar. Niech Pan Bóg, który tę wolność sto lat temu pozwolił nam odzyskać, usłyszy naszą wielką prośbę: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie...”.

1. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych w dni powszednie codziennie o godz. 17:30 . W niedzielę o godz. 15:00 modlimy się na różańcu na naszym cmentarzu.
  2. Odpust parafialny odbędzie się 24 listopada. Na mszy św. wraz z księdzem Abp wprowadzimy relikwie naszej Świętej Patronki Katarzyny Aleksandryjskiej DziewicyMęczennicy. Tę historyczny dzień poprzedzimy 9 dniową nowenną ku czci św. Katarzyny.

22 listopada w czwartek po mszy św. odśpiewamy Akatyst ku czci Św. Katarzyny. Będzie on odśpiewany w języku polskim po raz pierwszy w Polsce. W następny dzień – piątekpo mszy odprawimy pierwsze nieszpory ku czci św. Katarzyny. Naszym przygotowaniom będą towarzyszyć kopie obrazów autorstwa Hans Kulmbacha z XVI wieku, który namalowałosiem scen z życia św. Katarzyny.

W niedzielę 25 listopada wystąpi u nas z koncertem Paweł Orkisz poeta i pieśniarz związany z Krakowem. Zapraszamy na to piękne spotkanie pełne miłości do Boga i Ojczyzny.

Już dzisiaj polecamy Waszej uwadzete szczególne obchody parafialne naszej orędowniczkiśw. Katarzyny. Ze szczególnym zaproszeniem kierujemy się w stronę wszystkich kolejarzy i ich rodzin, którym szczególnie patronuje św. Katarzyna.

1. Planujemy w niedługim czasie założyć w jednej z sali na plebanii siłownie dla naszej

młodzieży. Szukamy wsparcie dla tego pomysłu. Może ma ktoś w swoim domu już nie używany sprzęt, który może przyda  się w naszym projekcie. Szukamy chętnych do wsparcia nas.

4 Zapraszamy na wyjazd nanarty w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Szczegóły na plakacie i u ks. Piotra oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.

5. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie na ręce Pani Teresy Dołęgi wszystkim

osobom zaangażowanymw pracę Caritasu na rzecz ubogim i potrzebującym pomocy. Pani Teresa ponad 20 lat bezinteresownie, pełna poświęcenia pracowała na rzecz tych wszystkich, którzy w PZ Caritas znajdowali pomoc.Niech Dobry Bóg wynagrodzi hojnie wszelkimi łaskami to piękne świadectwo miłości na rzecz drugiego człowieka. Chcemy w dniu parafialnego odpustu 24 listopada odprawić msze św. w intencji Pani Teresy i jej współpracowników.

6. Dzisiaj  zbieraliśmy ofiary na tacę inwestycyjną – na  opłatę za ogrzewanie kościoła od połowy listopada do marca przyszłego roku.  Bóg zapłać za wszystkie ofiary serca.

7. Polecamy Waszej pamięci osobę księdza Zygmunta Stefańskiego. Prosi o modlitwę. Jego stan jest bardzo ciężki. Choroba nowotworowa zmogła swój atak. Prośmy o wszelkie łaski dla Niego.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości