Ogłoszenia - DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 czerwca 2019

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 6:30 i 18:00.

3. Bardzo dziękujemy tym wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu procesji Bożego Ciała. Dziękujemy Panom z Rady Parafialnej, za bezinteresowną pracę od wczesnego ranka przy budowaniu ołtarzy, tym którzy zadbali o przystrojenie ołtarzy kwiatami, służbie liturgicznej za piękną asystę i scholii. Wielkie podziękowanie za nagłośnienie procesji kierujemy do Sebastiana Łapot i Krzysztofa Skrzypczaka. Dziękujemy orkiestrze młodzieżowej. Serdeczne podziękowanie tym osobom, które aktywnie udzielały się w przy tworzeniu procesji, nieśli chorągwie, figury i relikwie. Dziękuję także Pani Aldonie  za dar lodów dla dzieci uczestniczących w procesji. Wyrażamy ogromna wdzięczność Pani Dyrektor GDK i jej współpracownikom za postawienie sceny na Plantach. Stowarzyszeniu Per Musicam z gośćmi dziękujemy za piękny koncert Uwielbienia. - "Dla Ciebie Panie", który miał miejscu w gościnnym GDK.  Cała Uroczystość Bożego Ciała stała się okazją do świadectwa naszej wspólnoty wiary.

4. Wg dawnej tradycji tydzień po Bożym Ciele przynoszono wianki do poświęcenia. Idea przynoszenia wianków jest związana z wdzięcznością Panu Bogu za dary, które od Niego otrzymujemy, m.in. za kwiaty i zioła. Przez tą modlitwę prosimy Go, by swoją opieką otaczał nasze pola, łąki, lasy, strzegł ich przed zniszczeniem i żebyśmy jednocześnie mogli korzystać z tych owoców dla naszego dobra. Poświecenie wianków w naszym kościele na każdej mszy św.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 6:30 i 9:00 i 18:00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

6. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 9:00. W czasie tej mszy św. będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych solenizantów ks. Pawła i ks. Piotra.

7. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

8. Po mszach św. są zbierane podpisy pod akcją stop pedofilii. Wobec agresywnej promocji homoseksualizmu wśród dzieci i młodzieży oraz forsowania „edukacji” seksualnej opartej o standardy WHO w polskich szkołach, istnieje pilna potrzeba zwiększenia ochrony prawnej najmłodszych przed demoralizacją i przemocą seksualną" – Akcje prowadzi Fundacja Prawo do Życia.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w terminie 16 – 23 września. Medjugorie to niewielka wieś w Hercegowinie. W 1981 r. miało w niej dojść do pierwszych objawień Matki Bożej, które trwają do dnia dzisiejszego. Wiele osób doświadczając w Medjugorie osobistego nawrócenia, chętnie ponownie wraca do tego miejsce. – Są nawet tacy, którzy przybywają tu kilka razy do roku, tłumacząc, że odzyskują w Medjugorie wewnętrzny pokój. To tylko pokazuje, jak bardzo aktualne jest przesłanie tego miejsca. Nie możemy zapominać, że bez pokoju w sercu trudno o właściwe relacje rodzinne, społeczne czy polityczne

Zapisy w zakrystii. Prosimy o wpłatę zaliczki 500 zł na konto do 30 czerwca. Numer konta znajduje się w Internecie na naszej stronie parafialnej lub jest do odebranie w zakrystii.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.