Ogłoszenia duszpasterskie NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16 czerwca 2019

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz.9:00 na Plantach, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: Procesja wyruszy ul. Konstytucji 3 Maja, I ołtarz stanie przy budynku biblioteki, dalej procesja przejdzie ul. Szarych Szeregów i II ołtarz stanie przy ul. Szkolnej przy Zespole boisk, potem przejdziemy ul. Witosa, III ołtarz stanie przy zbiegu ul. Boh. Warszawy i Witosa przy przystanku, potem przejdziemy ul. Puszkina i Barnima, IV ołtarz jak zawsze stanie przy kościele i na zakończenie procesji zostanie odprawiona msza św. Prosimy mieszkańców pobliskich lokalizacji ołtarzy o przystrojenie kwiatami ołtarzy. Prosimy o zgłaszanie chętnych osób do niesienia figury św. Katarzyny. Prosimy o przygotowanie feretronów.

Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00 /na Plantach/ i 18:00.  Wieczorem zapraszamy na Planty na wieczór uwielbienia na godz. 19:00.

Zapraszamy dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami do procesji Bożego Ciała. Szczególnie liczymy na dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, że przyjdą w strojach komunijnych.

3. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie po  nabożeństwie o godz. 17:30

4. Dzisiaj  spotkanie organizacyjne dla rodziców i uczestników wyjazdu wakacyjnego do Paryża, o godz. 17:00 w sali na plebanii.

5. Dzisiaj także zapraszamy na 21:00 na różaniec z św. Ojcem Jana Pawła II.

6. Przypominamy o pielgrzymce do Chorwacji i Medjugorie w terminie od 16 do 23 września. Zachęcamy do tej głębokiej w przeżycia pielgrzymki. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy wszystkich i tych którzy już tam wędrowali jak i tych, którzy nie znają tych miejsc. Ulotki do zabrania i zapisy w zakrystii.

7. W dniach od 21 do 23 czerwca odbędą się w Szczecinie spotkania z Panią Myrną Nazzour, mistyczką z Syrii. Jej dom w Damaszku stał się miejscem modlitwy, w którym ludzie cudownie odzyskują zdrowie. Bóg obdarzył ją „olejem błogosławieństwa”, stygmatami i proroczymi wizjami. Myrna doświadczyła wielu objawień, z których wybija się przesłanie o wielkiej potrzebie jedności wśród chrześcijan, wartości rodziny i miłości, która jest większa niż zło. Spotkania z Panią Myrną odbędą się w 3 parafiach w Szczecinie po Mszach Świętych. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.