Ogłoszenia - ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO 9 czerwca 2019

Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 17:30.

4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6:30 i 18:00

5. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o godz.  19:00 i msza św. o godz. 20:00. W tym dniu nie będzie wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 16:30.

6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

7. W tym roku procesja w Uroczystość Bożego Ciała będzie miał inny przebieg. Rozpoczniemy Mszą św. na Plantach o godz. 9:00. Procesja wyruszy ul. Konstytucji 3 Maja, I ołtarz stanie przy budynku biblioteki, dalej procesja przejdzie ul. Szarych Szeregów i II ołtarz stanie przy ul. Szkolnej przy Zespole boisk, potem przejdziemy ul. Witosa, III ołtarz stanie przy zbiegu ul. Boh. Warszawy i Witosa przy przystanku, potem przejdziemy ul. Puszkina i Barnima, IV ołtarz jak zawsze stanie przy kościele i na zakończenie procesji zostanie odprawiona msza św. Prosimy mieszkańców pobliskich lokalizacji ołtarzy o przystrojenie kwiatami ołtarzy. Prosimy o przygotowanie feretronów. Prosimy o zgłaszanie chętnych osób do niesienia figury św. Katarzyny.  Wieczorem zapraszamy na wieczór uwielbienia na godz. 19:00 na Planty.

8. Orkiestra Wood&Brass Band zaprasza dzisiaj na godz. 16:00 na stadion OSIR w Goleniowie na koncert aktualnych mistrzów Europy organizacji „Drum Corp Europe” wystąpi - zespół „Jubal”. Zaprezentuje się też i nasza orkiestra. Wstęp wolny.

9. Wszystkie dzieci w przyszła sobotę 15 czerwca, zapraszamy na Górę Tabor Junior do Brojc koło Gryfic. To spotkanie pełne zabawy, atrakcji i radości zorganizowane specjalnie dla dzieci z parafii księży Chrystusowców. Wyjazd o godz. 8:30 przy Bramie Wolińskiej,  a powrót około godz. 16:30. Zapisujemy się w zakrystii, cena przejazdu to tylko 5 zł.

10. W przyszłą niedzielę spotkanie organizacyjne dla rodziców i uczestników wyjazdu wakacyjnego do Paryża, o godz. 17:00 w sali na plebanii.

11. Przypominamy o pielgrzymce do Chorwacji i Medjugorie w terminie od 16 do 23 września. Zachęcamy do tej głębokiej w przeżycia pielgrzymki. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy wszystkich i tych którzy już tam wędrowali jak i tych, którzy nie znają tych miejsc. Ulotki do zabrania w zakrystii.

12. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

13. W ubiegłą  niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej. Zebraliśmy 1282 zł. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

13. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.