Ogłoszenia duszpasterskie WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2 czerwca 2019

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie w czasie nabożeństwa czerwcowego o godz.17:30.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Jak w każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16:30. Spowiedź piątkowa w godz. od 16:30 do 22:00. Jak w każdy  pierwszy piątek miesiąca adoracja  całonocna Najświętszego Sakramentu.

W sobotę o godz. 9:00 msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Serca Maryji i zmiana tajemnic różańca świętego.

5. Młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowanie w przyszła niedzielę o godz. 16:00, będzie przygotowywać się od piątku na specjalnych celebracjach o godz. 19:00, które poprowadzi ks. Rafał Sorkowicz.

6. We wtorek 04.06.2019, godz. 20:00,  w kaplicy na plebani odbędzie się „Męski wieczór z Jezusem”.

Spotkanie tylko dla mężczyzn.  W ramach spotkania Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, plus krótka katecheza dla mężczyzn. Czas trwania całości około 40 minut.

7. Dzieci, które zapisały się na pielgrzymkę dla Poznania i Lichenia spotkają się poniedziałek przy Bramie Wolińskiej o godz. 7:00.  Są wolne jeszcze miejsca.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Wyjazd po 16 września. Ulotki z programem są do odbioru w zakrystii.

9. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.