Ogłoszenia - CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 12 maja 2019

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. W naszej wspólnocie gościmy alumnów z naszego seminarium, którzy dzielą się świadectwem wiary i powołania. Wraz z nimi modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

3. Nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Młodzież zapraszamy w każdy piątek na plac przy figurze Matki Bożej o godz.19:00.

4. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

5. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13.  dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 19:00, a o 20:00 msza św.

6. Uroczystość święceń kapłańskich w naszym Zgromadzeniu księży chrystusowców 21 maja w Poznaniu. W tej grupie znajdzie się diakon Michał Armatys, który odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.

Chcemy udać się wspólnie na tą uroczystość. Chętne osoby prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii.

7. Pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. 19 maja o godz. 12:00. Dzieci wraz z rodzicami gromadzą się na placu przed kościołem o godz. 11:45.  Dzieci odbędą swoją pierwsza spowiedź w sobotę 18 maja o godz. 11:00.  Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych. Próby śpiewu dla tej grupy odbędą się w poniedziałek, środę i piątek o godz.16:30. Rodziców prosimy na czwartek na godz. 19:00 do pomocy w sprzątaniu kościoła.

Prowadzimy także zapisy na wyjazd na pielgrzymkę do Poznania i Lichenia. To pielgrzymka dziękczynna za dar I komunii św. Zapisy w zakrystii. Cena wyjazdu to 200 zł.

8. Dnia 1 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży czyli Lednica 2019. Tym razem historia nawrócenia św. Mateusza będzie towarzyszyć przez całe spotkanie.  Zapisy u ks. Piotra i ks. Michała.

9. Rozmowa kwalifikacyjna dla kandydatów do bierzmowania dla dodatkowej grupy odbędzie się we wtorek o godz. 16:30.

10. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.